Extindere retea de canalizare în com Arpasu de Jos
Autoritate contractantă: COMUNA ARPASU DE JOS
„Extindere retea de canalizare în com Arpasu de Jos” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Arpașu de Jos, județul Sibiu, de către COMUNA ARPASU DE JOS. Bugetul estimat este Max: RON 790,905.69. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Executie lucrari pentru obiectivul de investitie „ Extindere rețeaa canalizare cu stație de epurare, in comuna Arpașu de Jos, conform documentației atasate .
Condiții referitoare la contract
Se regasesc in documentatia atasata
Condiții de participare
Se vor respecta cerintele din documentatia atasata
Ofertantul va prezenta:
• Certificatul constatator emis de Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Teritorial, din care să rezulte ca ofertantul poate desfășura activități pe specificul obiectului contractului – valabil la data depunerii ofertei.
• Documente (contracte insotite de procese verbale de receptie partiala/procese verbale de receptie la terminarea lucrarilor/procese verbale de receptie finala incheiate conform legislației în vigoare) din care să rezulte că ofertantul a executat în ultimii 5 ani (raportati la data limita de depunere a ofertei) la nivelul unui contract dus la bun sfârșit, lucrări similare sau superioare cu cele care fac obiectul prezentei achiziții în valoare de minim 700.000 lei fara TVA. Prin sintagma ,,lucrări similare” se înțeleg: lucrări de construire/ reabilitare/ modernizare/ extindere rețele/aducțiuni/distribuție apa sau retele/colectoare de canalizare care contin cel putin o statie de pompare apa, de aceeași natură și nivel de complexitate cu tehnologiile descrise în caietul de sarcini/proiectul tehnic.
Perioada de garanție, minim 24 de luni de la semnarea PV de recepție la terminarea lucrărilor.
Se va prezenta formularul de oferta si formularele C2, F1, F2, F3, încărcate o data cu anunțul de publicitate.
Criterii de atribuire
pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Ofertele si documentele justificative se depun la adresa de email: achizitii@primariaarpasudejos.ro, inainte de expirarea termenului limita de depunere. Ofertele transmise dupa data si ora limita nu vor fi luate in considerare. Finalizarea achizitiei se va face în SEAP prin intermediul catalogului electronic. Ofertantul declarat câstigator, în urma evaluarii ofertelor, va publica în catalogul SEAP valoarea propunerii financiare, în termenul comunicat de entitatea contractanta, sub denumirea si codul CPV din cadrul prezentului anunt (în functie de acestea se va realiza filtrarea informatiilor din catalogul SEAP, de catre entitatea contractanta). Nepublicarea în SEAP a informatiilor mentionate în paragraful de mai sus, în termenul comunicat de entitatea contractanta, atrage respingerea ofertei depuse.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 790,905.69
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (2 zile rămase)
- Locație
- Arpașu de Jos, Sibiu
- CPV
- 45232400-6 - Lucrări de construcții de canalizare de ape reziduale
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1545939
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.