<<‘‘EXTINDERE SCOALA GIMNAZIALA NICULESTI-CONSTRUIRE SI DOTARE CORP C3’’ – FAZA DE EXECUTIE LUCRARI>>
Autoritate contractantă: Comuna Niculesti-Judetul Dambovita
„<<‘‘EXTINDERE SCOALA GIMNAZIALA NICULESTI-CONSTRUIRE SI DOTARE CORP C3’’ – FAZA DE EXECUTIE LUCRARI>>” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Niculești, județul Dâmbovița, de către Comuna Niculesti-Judetul Dambovita. Bugetul estimat este Max: RON 8,469,621.45. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 28 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Contractul are ca obiect execuția lucrărilor aferente obiectivului de investiții „Extindere Școala Gimnazială Niculești – Construire și dotare corp C3 – faza de execuție lucrări”, cod SMIS 338222, conform Proiectului tehnic, Caietului de sarcini, listelor de cantități, autorizațiilor, avizelor și modelului de contract care alcătuiesc documentația de atribuire.
Investiția se realizează în comuna Niculești, sat Niculești, județul Dâmbovița, pe terenul în suprafață de 4.629 mp, și urmărește construirea unui corp nou de clădire C3, cu funcțiunea de școală gimnazială.
Contractul cuprinde toate lucrările necesare realizării și punerii în funcțiune a corpului C3, inclusiv, fără a se limita la: lucrări pregătitoare și de organizare de șantier; pregătirea amplasamentului; terasamente, fundații și structură; închideri, compartimentări, termoizolații, hidroizolații, tâmplărie și finisaje; amenajări și lucrări exterioare; rețele și branșamente aferente; instalații electrice, sanitare, termice, de climatizare și ventilare; instalații de securitate la incendiu; instalații de curenți slabi, detectare și alarmare la incendiu, alarmare antiefracție, supraveghere video și telecomunicații; instalații de protecție și împământare; sistem fotovoltaic on-grid; montarea utilajelor și echipamentelor tehnologice și funcționale cuprinse în prezentul contract; precum și toate probele, încercările, verificările, reglajele, punerile în funcțiune, documentele de calitate și activitățile necesare recepționării lucrărilor etc.
Lucrările vor fi executate cu respectarea integrală a soluțiilor, cantităților, caracteristicilor tehnice, nivelurilor de calitate și performanță, obligațiilor de mediu și DNSH și a tuturor celorlalte cerințe prevăzute în documentația de atribuire.
Valoarea estimată a contractului este de 8.469.621,45 lei fără TVA, stabilită conform Devizului general actualizat și formată din: – Cap. 2 – Cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectivului: 245.221,64 lei fără TVA; – Subcap. 4.1 – Construcții și instalații: 6.800.352,52 lei fără TVA; – Subcap. 4.2 – Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale: 97.087,90 lei fără TVA; – Subcap. 4.3 – Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj: 970.879,00 lei fără TVA; – Subcap. 5.1.1 – Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier: 70.373,91 lei fără TVA; – Subcap. 5.1.2 – Cheltuieli conexe organizării de șantier: 285.706,48 lei fără TVA. Total valoare estimată a contractului: 8.469.621,45 lei fără TVA.
De asemenea, marja de buget prevăzută la subcap. 7.1 și rezerva de implementare pentru ajustarea de preț prevăzută la subcap. 7.2 nu sunt incluse în valoarea estimată și nu se ofertează în cadrul prezentei proceduri.
Mențiuni:
1. Autoritatea contractanta a decis sa stabileasca un singur termen-limită în care va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare, respectiv pentru clarificarile solicitate cu pana la 14 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, se va transmite un singur raspuns consolidat, cumulat pentru toate intrebarile operatorilor economici in a 6-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
2. Dotările prevăzute la subcapitolul 4.5 din Devizul general, în valoare de 1.059.109,00 lei fără TVA, nu fac obiectul prezentului contract și vor fi achiziționate distinct, conform Planului de achiziții al proiectului.
3. Termenul de execuție a lucrărilor este de 12 luni de la emiterea Ordinului de începere, în condițiile contractului.
4. Finanțarea este asigurată prin Programul Regional Sud-Muntenia 2021–2027, în baza Contractului de finanțare nr. 798/21.05.2026 aferent proiectului cod SMIS 338222, din bugetul local al UAT Comuna Niculești și din alte surse legal constituite.
5. Cheltuielile diverse și neprevăzute sunt de 10%, respectiv 811.354,11 lei fără TVA, calculate la baza de 8.113.541,06 lei fără TVA, cu excluderea subcap. 4.5 – Dotări. Acestea nu sunt incluse în valoarea estimată.
Condiții de participare
Motive excludere privind situația operatorului economic:
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Operatorii economici participanți nu trebuie să se încadreze în situația reglementată de art. 167 alin. (1) lit. a), raportat la art. 51 din Legea nr. 98/2016.
Modalitatea de îndeplinire:
La depunerea ofertei se completează DUAE de către ofertant/ofertant asociat, terț susținător și subcontractant, după caz. Documentele justificative actualizate și/sau declarațiile relevante se prezintă, la solicitarea Autorității Contractante, de ofertantul clasat pe primul loc, în condițiile legii.
Ofertantul clasat pe primul loc va prezenta documente actualizate, după caz:
– acte, decizii, hotărâri sau alte documente emise de autoritățile competente în domeniul protecției mediului ori de instanțele competente;
– documente privind măsurile de remediere adoptate conform art. 171 din Legea nr. 98/2016;
– alte documente edificatoare disponibile.
În cazul în care nu se emite un document oficial distinct care să ateste neîncadrarea în această situație, se va prezenta o declarație pe propria răspundere privind respectarea obligațiilor aplicabile în domeniul mediului.
Pentru operatorii economici străini se acceptă documente echivalente, însoțite de traducerea autorizată în limba română.
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Operatorii economici participanți nu trebuie să se încadreze în situația reglementată de art. 167 alin. (1) lit. a), raportat la art. 51 din Legea nr. 98/2016.
Modalitatea de îndeplinire:
La depunerea ofertei se completează DUAE de către ofertant/ofertant asociat, terț susținător și subcontractant, după caz. Documentele justificative actualizate și/sau declarațiile relevante se prezintă, la solicitarea Autorității Contractante, de ofertantul clasat pe primul loc, în condițiile legii.
Ofertantul clasat pe primul loc va prezenta, după caz:
– acte, procese-verbale, decizii sau alte documente emise de inspectoratele teritoriale de muncă ori de alte autorități competente;
– hotărâri ale instanțelor competente;
– documente privind măsurile de remediere adoptate conform art. 171 din Legea nr. 98/2016;
– alte documente edificatoare disponibile.
Dacă nu se emite un document oficial distinct, se va prezenta o declarație pe propria răspundere privind respectarea obligațiilor aplicabile în domeniul relațiilor de muncă și securității și sănătății în muncă.
Pentru operatorii economici străini se acceptă documente echivalente, însoțite de traducerea autorizată în limba română.
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Operatorii economici participanți nu trebuie să se încadreze în situația reglementată de art. 167 alin. (1) lit. a), raportat la art. 51 din Legea nr. 98/2016.
Modalitatea de îndeplinire:
La depunerea ofertei se completează DUAE de către ofertant/ofertant asociat, terț susținător și subcontractant, după caz. Documentele justificative actualizate și/sau declarațiile relevante se prezintă, la solicitarea Autorității Contractante, de ofertantul clasat pe primul loc, în condițiile legii.
Ofertantul clasat pe primul loc va prezenta, după caz:
– acte, decizii, hotărâri sau alte documente emise de autoritățile administrative ori de instanțele competente;
– documente privind măsurile de remediere adoptate conform art. 171 din Legea nr. 98/2016;
– alte documente edificatoare disponibile.
Dacă nu se emite un document oficial distinct, se va prezenta o declarație pe propria răspundere privind respectarea obligațiilor relevante din domeniul social.
Pentru operatorii economici străini se acceptă documente echivalente, însoțite de traducerea autorizată în limba română.
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Operatorii economici participanți nu trebuie să se încadreze în situația reglementată de art. 167 alin. (1) lit. d) din Legea nr. 98/2016.
Modalitatea de îndeplinire:
La depunerea ofertei se completează DUAE de către ofertant/ofertant asociat, terț susținător și subcontractant, după caz.
Documentele justificative actualizate și/sau declarațiile relevante se prezintă, la solicitarea Autorității Contractante, de ofertantul clasat pe primul loc, în condițiile legii.
Ofertantul clasat pe primul loc va prezenta, după caz:
– decizii ale Consiliului Concurenței, Comisiei Europene, instanțelor sau altor autorități competente;
– documente privind măsurile de remediere adoptate conform art. 171 din Legea nr. 98/2016;
– alte documente edificatoare.
Dacă nu se emite un certificat oficial de neîncadrare, se va prezenta o declarație pe propria răspundere privind inexistența unor acorduri sau practici anticoncurențiale relevante.
Pentru operatorii economici străini se acceptă documente echivalente, însoțite de traducerea autorizată în limba română
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Operatorii economici participanți nu trebuie să se încadreze în situația reglementată de art. 58 și art. 59, coroborate cu art. 167 alin. (1) lit. e) din Legea nr. 98/2016.
Modalitatea de îndeplinire:
La depunerea ofertei se completează DUAE de către ofertant/ofertant asociat, terț susținător și subcontractant, după caz.
Documentele justificative actualizate și/sau declarațiile relevante se prezintă, la solicitarea Autorității Contractante, de ofertantul clasat pe primul loc, în condițiile legii.
Declarația privind evitarea conflictului de interese va fi corelată cu lista actualizată a persoanelor cu funcții de decizie și/sau implicate în organizarea, derularea și finalizarea procedurii.
Persoanele ce dețin funcții de decizie în cadrul autorității contractante în ceea ce privește organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt următoarele:
Soare Dorinel – Primar; Tănase Bogdan – Viceprimar; Dincă Georgeta – Secretar general UAT; Petre Anișoara – Consilier, Compartimentul Financiar Contabil, Resurse Umane; Mielu Ionel – Inspector, Compartimentul Urbanism Cadastru/Responsabil Achiziții Publice; Roșca Nicoleta – Referent, Compartimentul Financiar Contabil, Resurse Umane; Badea Elena Cristiana – Referent, Compartimentul Financiar Contabil, Resurse Umane.
Consilieri locali: Sbarcea Nicolae, Dumitru Dorina, Faramita Stefan, Ion Constantin, Panait Daniel, Rosca Stan, Brincoveanu Gabriela, Stefan Nicolae Lucian, Manea Nicoleta, Eremia Vasile, Tatic Adrian, Stan Valentin.
Furnizorul de servicii de achiziție implicat în întocmirea documentației de atribuire, precum și expertul cooptat pentru analizarea aspectelor de natură juridică aferente procesului de evaluare a ofertelor și/sau a clauzelor contractuale propuse de ofertanți: Claudia-Sofia HUZA-AVRAM.
Ofertantul clasat pe primul loc va prezenta:
– Declarația privind neîncadrarea în situațiile de conflict de interese prevăzute de art. 60 din Legea nr. 98/2016;
– după caz, certificatul constatator ONRC, actul constitutiv ori alte documente necesare identificării persoanelor cu putere de reprezentare, decizie sau control;
– documente și explicații privind orice situație potențial relevantă și măsurile luate pentru eliminarea conflictului de interese;
– alte documente edificatoare.
Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a verifica declarația prin orice mijloc de probă adecvat.
Pentru operatorii economici străini se acceptă documente echivalente, însoțite de traducerea autorizată în limba română.
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Operatorii economici participanți nu trebuie să se încadreze în situația reglementată de art. 167 alin. (1) lit. f) din Legea nr. 98/2016.
Modalitatea de îndeplinire:
La depunerea ofertei se completează DUAE de către ofertant/ofertant asociat, terț susținător și subcontractant, după caz.
Documentele justificative actualizate și/sau declarațiile relevante se prezintă, la solicitarea Autorității Contractante, de ofertantul clasat pe primul loc, în condițiile legii.
Ofertantul clasat pe primul loc va prezenta, după caz:
– declarație pe propria răspundere privind inexistența unei implicări care să determine denaturarea concurenței;
– documente privind activitățile desfășurate anterior pentru autoritatea contractantă;
– contracte, livrabile, corespondență și alte documente relevante;
– explicații și dovezi privind măsurile adoptate pentru prevenirea sau eliminarea unui avantaj concurențial;
– alte documente edificatoare.
Pentru operatorii economici străini se acceptă documente echivalente, însoțite de traducerea autorizată în limba română.
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Operatorii economici participanți nu trebuie să se încadreze în situația reglementată de art. 167 alin. (1) lit. g) din Legea nr. 98/2016.
Modalitatea de îndeplinire:
La depunerea ofertei se completează DUAE de către ofertant/ofertant asociat, terț susținător și subcontractant, după caz.
Documentele justificative actualizate și/sau declarațiile relevante se prezintă, la solicitarea Autorității Contractante, de ofertantul clasat pe primul loc, în condițiile legii.
Ofertantul clasat pe primul loc va prezenta, după caz:
– certificate/documente constatatoare privind îndeplinirea obligațiilor contractuale;
– documente privind rezilierea, rezoluțiunea, denunțarea sau încetarea anticipată a unor contracte;
– documente privind aplicarea unor daune-interese sau sancțiuni comparabile;
– hotărâri judecătorești, decizii administrative, contestații și soluțiile pronunțate;
– documente privind măsurile de remediere adoptate conform art. 171 din Legea nr. 98/2016;
– alte documente edificatoare.
Dacă nu există un certificat oficial unic, se va prezenta o declarație pe propria răspundere care să descrie situațiile relevante, însoțită de documentele disponibile.
Pentru operatorii economici străini se acceptă documente echivalente, însoțite de traducerea autorizată în limba română.
Activitățile economice sunt suspendate
Operatorii economici participanți nu trebuie să se încadreze în situația reglementată de art. 167 alin. (1) lit. b) din Legea nr. 98/2016, dacă situația concretă atrage incidența motivului de excludere.
Modalitatea de îndeplinire:
La depunerea ofertei se completează DUAE de către ofertant/ofertant asociat, terț susținător și subcontractant, după caz.
Documentele justificative actualizate și/sau declarațiile relevante se prezintă, la solicitarea Autorității Contractante, de ofertantul clasat pe primul loc, în condițiile legii.
Ofertantul clasat pe primul loc va prezenta:
– certificat constatator eliberat de ONRC sau document echivalent, din care să rezulte starea și activitățile operatorului economic;
– după caz, acte emise de autoritățile competente privind suspendarea, reluarea sau autorizarea activității;
– alte documente edificatoare.
Dacă nu se emite un document oficial distinct, se acceptă o declarație pe propria răspundere.
Pentru operatorii economici străini se acceptă documente echivalente, însoțite de traducerea autorizată în limba română.
Faliment
Operatorii economici participanți nu trebuie să se încadreze în situația reglementată de art. 167 alin. (1) lit. b) din Legea nr. 98/2016.
Modalitatea de îndeplinire:
La depunerea ofertei se completează DUAE de către ofertant/ofertant asociat, terț susținător și subcontractant, după caz.
Documentele justificative actualizate și/sau declarațiile relevante se prezintă, la solicitarea Autorității Contractante, de ofertantul clasat pe primul loc, în condițiile legii.
Ofertantul clasat pe primul loc va prezenta:
– certificat constatator eliberat de ONRC sau documentul echivalent emis de autoritatea competentă din statul de origine/stabilire;
– după caz, hotărâri sau certificate emise de instanța competentă;
– alte documente edificatoare.
Declarația pe propria răspundere poate înlocui documentul oficial numai în condițiile art. 168 alin. (3) din Legea nr. 98/2016, dacă documentul respectiv nu se emite sau nu acoperă situația verificată.
Pentru operatorii economici străini se acceptă documente ec...
Informații suplimentare
1. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
2. COMPLETAREA INFORMAȚIILOR PRIVIND MOTIVELE DE EXCLUDERE
Ca urmare a limitărilor tehnice ale SEAP, care nu permit introducerea informațiilor particularizate în câmpurile aferente secțiunilor A – „Motive referitoare la condamnări penale” și B – „Motive legate de plata impozitelor sau a contribuțiilor la asigurările sociale” din DUAE, cerințele, modalitatea de îndeplinire și documentele justificative aferente sunt prezentate în continuare. Aceste informații completează DUAE și constituie parte integrantă a documentației de atribuire.
A. Motive referitoare la condamnari penale
Operatorii economici participanți la procedură nu trebuie să se încadreze în situațiile prevăzute la art. 164 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, corespunzătoare motivelor de excludere referitoare la:
• participarea la o organizație criminală;
• corupție;
• fraudă;
• infracțiuni de terorism sau infracțiuni legate de activități teroriste;
• spălarea banilor sau finanțarea terorismului;
• exploatarea prin muncă a copiilor și alte forme de trafic de persoane.
Cerința se aplică ofertantului unic, fiecărui membru al asocierii, fiecărui terț susținător și fiecărui subcontractant, după caz.
Modalitatea de îndeplinire
a) La depunerea ofertei
Se va completa DUAE în SEAP de către ofertantul unic, fiecare ofertant asociat, fiecare terț susținător și fiecare subcontractant, după caz, cu informațiile aferente neîncadrării în situațiile prevăzute la art. 164 din Legea nr. 98/2016.
DUAE constituie dovada preliminară privind îndeplinirea cerinței.
b) Documentele justificative
Documentele justificative actualizate prin care se demonstrează îndeplinirea celor asumate prin DUAE vor fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor.
Se vor prezenta:
• cazierul judiciar al operatorului economic și al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia, așa cum rezultă din certificatul constatator emis de ONRC / actul constitutiv sau alte documente relevante;
• după caz, documentele prin care operatorul economic demonstrează că beneficiază de excepțiile prevăzute de lege;
• după caz, documentele care demonstrează măsurile de remediere adoptate în condițiile art. 171 din Legea nr. 98/2016;
• orice alte documente edificatoare necesare verificării neîncadrării în situațiile prevăzute la art. 164 din Legea nr. 98/2016.
Operatorii economici străini
Pentru operatorii economici străini se acceptă caziere judiciare, certificate sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara de origine ori din țara în care operatorul economic este stabilit, însoțite de traducerea autorizată în limba română.
În cazul în care în țara de origine sau în țara în care este stabilit operatorul economic nu se emit asemenea documente ori documentele respective nu vizează toate situațiile prevăzute la art. 164 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă va accepta, în condițiile art. 168 alin. (3) din Legea nr. 98/2016:
• o declarație pe propria răspundere; sau
• dacă în țara respectivă nu există prevederi legale referitoare la declarația pe propria răspundere, o declarație autentică dată în fața unui notar, a unei autorități administrative ori judiciare sau a unei asociații profesionale competente.
Declarația va fi însoțită de traducerea autorizată în limba română.
B. Motive legate de plata impozitelor sau a contributiilor la asigurarile sociale
Operatorii economici participanți la procedură nu trebuie să se încadreze în situațiile prevăzute la art. 165 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, corespunzătoare următoarelor motive de excludere:
• neîndeplinirea obligațiilor privind plata impozitelor și taxelor;
• neîndeplinirea obligațiilor privind plata contribuțiilor la asigurările sociale.
Cerința se aplică ofertantului unic, fiecărui membru al asocierii, fiecărui terț susținător și fiecărui subcontractant, după caz.
Modalitatea de îndeplinire
a) La depunerea ofertei
Se va completa DUAE în SEAP de către ofertantul unic, fiecare ofertant asociat, fiecare terț susținător și fiecare subcontractant, după caz, cu informațiile aferente neîncadrării în situațiile prevăzute la art. 165 din Legea nr. 98/2016.
DUAE constituie dovada preliminară privind îndeplinirea cerinței.
b) Documentele justificative
Documentele justificative actualizate prin care se demonstrează îndeplinirea celor asumate prin DUAE vor fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor.
Documentele justificative vor fi prezentate pentru ofertantul clasat pe primul loc și, după caz, pentru fiecare membru al asocierii, fiecare terț susținător și fiecare subcontractant implicat în oferta acestuia.
Se vor prezenta:
• certificatul de atestare fiscală privind obligațiile de plată către bugetul general consolidat, eliberat de organul fiscal central competent;
• certificatul privind impozitele și taxele locale, eliberat de autoritatea administrației publice locale competente;
• pentru sediul principal, documente din care să rezulte neîncadrarea în prevederile art. 165 alin. (1) din Legea nr. 98/2016;
• pentru sediile secundare și punctele de lucru, o declarație pe propria răspundere privind îndeplinirea obligațiilor de plată a impozitelor, taxelor și contribuțiilor la bugetul general consolidat datorate;
• după caz, documentele prin care operatorul economic demonstrează aplicabilitatea derogărilor prevăzute la art. 166 din Legea nr. 98/2016;
• orice alte documente edificatoare necesare verificării neîncadrării în situațiile prevăzute la art. 165 din Legea nr. 98/2016.
Certificatele și celelalte documente justificative trebuie să fie valabile și să reflecte situația operatorului economic la momentul prezentării acestora.
Operatorii economici străini
Pentru operatorii economici străini se acceptă certificate sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara de origine ori din țara în care operatorul economic este stabilit, prin care se demonstrează îndeplinirea obligațiilor privind plata impozitelor, taxelor și contribuțiilor la asigurările sociale, însoțite de traducerea autorizată în limba română.
În cazul în care în țara de origine sau în țara în care este stabilit operatorul economic nu se emit asemenea documente ori documentele respective nu vizează toate situațiile prevăzute la art. 165 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă va accepta, în condițiile art. 168 alin. (3) din Legea nr. 98/2016:
• o declarație pe propria răspundere; sau
• dacă în țara respectivă nu există prevederi legale referitoare la declarația pe propria răspundere, o declarație autentică dată în fața unui notar, a unei autorități administrative ori judiciare sau a unei asociații profesionale competente.
Documentele și declarațiile redactate într-o altă limbă vor fi însoțite de traducerea autorizată în limba română.
Cerințele de mai sus se verifică în două etape: la depunerea ofertei, prin DUAE, ca dovadă preliminară, iar ulterior, prin documentele justificative actualizate prezentate, la solicitarea autorității contractante, de ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor, inclusiv pentru membrii asocierii, terții susținători și subcontractanții implicați, după caz.
Prezentarea acestor informații în cadrul rubricii „Informații suplimentare” este determinată exclusiv de configurația tehnică a SEAP și nu modifică natura cerințelor și nici regulile privind momentul prezentării documentelor justificative.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 8,469,621.45
- Termen limită
- 28 septembrie 2026 (28 zile rămase)
- Locație
- Niculești, Dâmbovița
- CPV
- 45214200-2 - Lucrări de construcții de instituții școlare
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- SCN1179313
- Tip procedură
- Procedura simplificata
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.