Fișe și prize (inclusiv prelungitoare)
Autoritate contractantă: COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.
„Fișe și prize (inclusiv prelungitoare)” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Sector 3, județul București, de către COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 3,863.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Fișe și prize (inclusiv prelungitoare), respectiv:
1. Priză simplă PT = 40 bucăți;
2. Priză dublă PT = 65 bucăți;
3. Prelungitor = 8 bucăți.
Caracteristicile și cantitățile solicitate sunt următoarele:
1. Priză simplă PT in cantitate de 40 bucăți
Caracteristici:
- Tip produs: Priză simplă,
- Clasa de protecție: IP54,
- Material: Plastic,
- Montaj: Aplicat,
- Curent nominal: 16 A,
- Tensiune alimentare: 220 V
- Termen garanție: minim 12 luni.
2. Priza dublă PT in cantitate de 65 bucăți
Caracteristici:
- Tip produs: Priză dublă,
- Clasa de protecție: IP54,
- Material: Plastic,
- Montaj: Aplicat,
- Curent nominal: 16 A,
- Tensiune alimentare: 220 V
- Termen garanție: minim 12 luni.
3. Prelungitor in cantitate de 8 bucăți
Caracteristici:
- Tip produs: Prelungitor,
- Lungime cablu: minim 5 metri,
- Număr prize: minim 5,
- Tensiune alimentare: 250 V,
- Clasa de protecție: IP20
- Termen garanție: minim 12 luni.
Condiții referitoare la contract
Ȋn baza comunicării privind rezultatul achiziției directe și a comenzii transmise de către entitatea contractanta, furnizorul se obligă să furnizeze produsele în termen de 30 zile. Comanda va fi înregistrată și va intra în vigoare după semnarea si asumarea comenzii de către ofertantul castigator. Comanda înregistrată va fi insotita de nota de facturare. Livrarea produselor se va efectua pe cheltuiala furnizorului la depozitul central al CNTEE Transelectrica SA Bucuresti - Sucursala Bucuresti, situat în str. Zorilor, nr. 69A, com.Dobroești, jud. Ilfov. Recepția produselor se efectua în baza avizului de însoțire a mărfii.
Plata facturii se va efectua prin virament bancar în termen de 30 de zile de data inregistrării facturii la entitatea contractanta, după descărcarea acesteia din SPV. Factura electronică trebuie să conțină și informatiile din Nota anexata prezentului anunt de publicitate.
Neindeplinirea la termen a obligatiilor asumate prin oferta prezentata de catre Furnizor si respectiv neindeplinirea obligatiilor de plata de catre entitatea contractanta se vor penaliza cu dobanda legala penalizatoare prevazuta la art.3, alin.21, din OG nr.13/2011, privind dobanda legala remuneratorie si penalizatoare pentru obligatii banesti, precum si pentru reglementarea unor masuri financiar-fiscale in domeniul bancar, cu modificarile si completarile ulterioare.
Condiții de participare
Ofertantii vor prezenta oferta care va contine minim urmatoarele informatii: produsul ofertat, caracteristicile produsului ofertat,pret unitar si valoare totala in lei fara TVA, termen de garantie, termen de livrare, valabilitate oferta. In cadrul ofertei se va prezenta o descriere tehnica / fisa tehnica/document a produselor ofertate din care sa reiasa tipul/modelul produsului ofertat și indeplinirea caracteristicilor tehnice solicitate. Se pot prezenta si orice alte informatii considerate relevante de catre ofertanti in evaluarea ofertelor. Ofertele financiare trebuie sa se incadreze in valoarea estimata. Ofertele financiare care nu se incadreaza in valoarea estimata vor fi declarate neconforme. Valabilitatea ofertelor: 60 de zile, respectiv până la data de 03.11.2026.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut.
Informații suplimentare
Ofertele vor fi transmise la adresa de email: manuela.paun@transelectrica.ro sau pe fax: 021/317.23.00 pana la termenul limita de depunere a ofertelor. Informatii suplimentare si clarificari se pot obtine de la Serviciul Comercial, persoana de contact Manuela Paun, telefon 021/201.63.15, email: manuela.paun @transelectrica.ro, fax : 021/317.23.00. Eventualele clarificari vor fi postate la sectiunea "Publicitate Anunturi" si vor purta denumirea de clarificari la anuntul ADV..... (se va mentiona nr. prezentului anunt).
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 3,863.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Sector 3, București
- CPV
- 31224100-3 - Fișe și prize
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546355
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.