Furnizare beton C30/37 gata de turnat
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA NICOLAE IORGA AL JUDETULUI BOTOSANI
„Furnizare beton C30/37 gata de turnat” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Botoșani, județul Botoșani, de către INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA NICOLAE IORGA AL JUDETULUI BOTOSANI. Bugetul estimat este Max: RON 3,361.36. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta „Nicolae Iorga" al Judetului Botosani, in calitate de autoritate contractanta, doreste sa achizitioneze contractul de achizitie publica avand ca obiect furnizarea de beton C30/37 - 8 mc (gata de turnat), conform specificatiilor tehnice anexate. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de publicitate, caietului de sarcini, specificatiilor tehnice sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Condiții referitoare la contract
Oferta va fi publicata in catalogul electronic SEAP, pret in lei fara TVA cu respectarea codului CPV mentionat conform anunt.... (se va indica numarul prezentului anunt), in situatia in care operatorul economic detine cont pe platforma electronica SEAP si/sau se va transmite la adresa de email achizitii@isubotosani.ro. Se va mentiona pretul unitar pentru fiecare reper solicitat. Oferta financiara va fi semnata de catre ofertant sau de persoana imputernicita. Plata se va face cu OP in cont de trezorerie in temen de 30 zile de la data receptiei / emiterea facturii electronice.
Condiții de participare
Orice operator economic calificat si autorizat care poate furniza produsul în condițiile și termenele prevazute. Se solicita Oferta financiară si propunerea tehnica. Oferta va fi valabila pentru 30 de zile. Plata se va face in cont de Trezorerie in 30 de zile de la data receptiei / emiterea facturii. Transportul produsului va fi gratuit si se va efectua exclusiv cu autobetoniera autorizata, pentru a preveni segregarea sau începutul de priză al betonului pe durata transportului, in termen de 10 zile de la data comenzii ferme din SEAP, la sediul Detasamentului de Pompieri Dorohoi din str. Dumbrava Rosie, nr.2. Acceptarea conditiilor de livrare va fi trecuta distinct in oferta. Autobetoniera va fi însoțita obligatoriu de: Aviz de însoțire a mărfii (cu menționarea exactă a orei de încărcare), Certificat de calitate/conformitate și Declarație de performanță. Nu se va recepționa betonul care prezintă segregări, început de priză.
Criterii de atribuire
PRETUL cel mai scazut, cu respectarea criteriilor solicitate prin prezentul anunt publicitar.
Informații suplimentare
Informatii suplimentare se pot obtine la numarul de telefon 0231/508.115 sau pe email achizitii@isubotosani.ro
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 3,361.36
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Botoșani, Botoșani
- CPV
- 44114100-3 - Beton gata de turnare
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546567
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Renovări & Construcții în Botoșani
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.