Furnizare combustibil solid - lemne de foc - 40.400 kilograme
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI SIBIU
„Furnizare combustibil solid - lemne de foc - 40.400 kilograme” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Grădinărit & Spații Verzi, pentru Sibiu, județul Sibiu, de către INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI SIBIU. Bugetul estimat este Max: RON 61,004.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Furnizare combustibil solid - lemne de foc - 40.400 kilograme conform caiet de sarcini atașat.
Condiții referitoare la contract
Livrarea produselor se va realiza la posturile de poliție conform caietului de sarcini si a anexei nr. 1 la caietul de sarcini, până la data de 22.09.2026. Plata se va efectua în limita bugetului alocat, în termen de maxim 60 de zile de la data emiterii facturii.
Condiții de participare
Produsele ofertate trebuie să respecte toate cerințele stabilite în prezentul anunț, ofertanții având obligația de a stabili prețurile raportat la unitatea de măsură menționată, respectând și cantitățile solicitate. În cazul în care ofertanții nu ofertează întreaga cantitate sau produsele nu respectă cerințele, oferta va fi respinsă, fiind considerată neconformă. Produsele livrate trebuie să fie însoțite în mod obligatoriu de următoarele documente: aviz de însoțire a mărfii; certificat de calitate și conformitate.
Ofertanții au obligația de a prezenta pe lângă oferta tehnică și financiară certificatul de atestare/reatestare (original, copie legalizată sau xerocopie ștampilată și semnată conform cu originalul pe fiecare pagină), valabil la data prezentării ofertei.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire este "prețul cel mai scăzut", stabilirea ofertei câștigătoare urmând a se realiza doar prin compararea prețurilor prezentate în cadrul ofertelor admisibile.
Informații suplimentare
Ofertele trebuie să respecte cerințele stabilite în prezentul anunț și să fie depuse până la data limită, pe adresa de e-mail a autorității contractante: achizitii@sb.politiaromana.ro sau la sediul IPJ Sibiu - Serviciul Logistic. Finalizarea achizitiei se va realiza în SEAP, ofertantul declarat câștigător va posta pachetul de produse în SEAP cu mențiunea "pentru anunțul publicitar nr. ______ (se va completa numărul de anunț)".
Pentru detalii suplimentare - persoană de contact Văcariu Cosmin, telefon: 0774/453747.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 61,004.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Sibiu, Sibiu
- CPV
- 03413000-8 - Lemn de foc
- Categorie
- Grădinărit & Spații Verzi
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546324
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
Grădinărit & Spații Verzi în Sibiu
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.