Furnizare consumabile
Autoritate contractantă: CENTRUL REGIONAL PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA SI PROTECTIE SOCIALA
„Furnizare consumabile” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru Petroșani, județul Hunedoara, de către CENTRUL REGIONAL PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA SI PROTECTIE SOCIALA. Bugetul estimat este Max: RON 47,500.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Furnizare consumabile de birou și materiale personalizate necesare derulării activităților proiectului „GREEN SPO Gorj – TRANZIȚIA CĂTRE O ECONOMIE VERDE”, cod SMIS 359406, finanțat prin Programul pentru Tranziție Justă 2021–2027, Fondul pentru o Tranziție Justă, aferente Subactivităților A1.2, A6.1 și A7.1. Achiziția este împărțită în 2 loturi: LOTUL 1 – Consumabile de birou: 88 pachete; LOTUL 2 – Seturi training personalizate: 70 seturi. Specificațiile tehnice, cantitățile și condițiile de furnizare sunt prevăzute în Caietul de sarcini. Operatorii economici pot depune ofertă pentru unul dintre loturi sau pentru ambele loturi. Atribuirea se va realiza separat pentru fiecare lot.
Condiții referitoare la contract
Produsele furnizate vor fi noi, neutilizate și vor respecta integral specificațiile tehnice minime prevăzute în Caietul de sarcini. Sunt acceptate produse cu caracteristici tehnice superioare, fără costuri suplimentare pentru achizitor. Pentru LOTUL 2, produsele vor fi personalizate cu respectarea cerințelor de identitate vizuală aplicabile proiectului și Programului pentru Tranziție Justă. Livrarea, recepția, facturarea și plata se vor realiza în condițiile prevăzute în documentația achiziției și în contractul/comanda de furnizare. Prețurile ofertate vor include toate costurile necesare îndeplinirii integrale a obligațiilor contractuale. Operatorii economici pot depune ofertă pentru unul dintre loturi sau pentru ambele loturi. Atribuirea se va realiza separat pentru fiecare lot.
Condiții de participare
Operatorii economici pot depune ofertă pentru unul dintre loturi sau pentru ambele loturi. Oferta va fi întocmită în conformitate cu Anunțul de achiziție, Caietul de sarcini și documentele anexate și va cuprinde documentele solicitate prin documentația achiziției, inclusiv oferta tehnică și financiară și Declarația privind neîncadrarea în situațiile de conflict de interese prevăzute la art. 61 din Regulamentul (UE, Euratom) 2018/1046. Ofertantul trebuie să demonstreze îndeplinirea integrală a specificațiilor tehnice minime aferente lotului/loturilor pentru care depune ofertă. Nu se acceptă oferte parțiale în cadrul aceluiași lot.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut, aplicat separat pentru fiecare lot, dintre ofertele care îndeplinesc integral cerințele și specificațiile tehnice minime prevăzute în documentația achiziției. Prețul ofertat nu poate depăși valoarea/prețul maxim stabilit pentru lotul respectiv în documentația achiziției.
Informații suplimentare
Valoarea estimată totală a achiziției este de 47.500,00 lei fără TVA, din care: LOTUL 1 – 44.000,00 lei fără TVA (88 pachete × 500,00 lei/pachet); LOTUL 2 – 3.500,00 lei fără TVA (70 seturi × 50,00 lei/set). Operatorii economici pot depune ofertă pentru unul sau pentru ambele loturi. Specificațiile tehnice minime și toate condițiile achiziției sunt detaliate în Caietul de sarcini și documentele anexate prezentului anunț. Solicitările de clarificări și ofertele se transmit conform modalității și termenelor indicate în anunțul de achiziție. Operatorii economici pot depune ofertă pentru unul dintre loturi sau pentru ambele loturi. Atribuirea se va realiza separat pentru fiecare lot. Persoană de contact PREDA MIHAELA – Responsabil achiziții, Telefon +40 721 507 924 , E-mail office@centrul-regional.ro
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 47,500.00
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Petroșani, Hunedoara
- CPV
- 30197642-8 - Hârtie pentru fotocopiatoare și xerografică
- Categorie
- IT & Software
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546635
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.