Furnizare echipamente de laborator
Autoritate contractantă: DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR SIBIU
„Furnizare echipamente de laborator” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru Sibiu, județul Sibiu, de către DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR SIBIU. Bugetul estimat este Max: RON 159,504.12. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Lot nr.1-incubatorCO2- 29.752,06 lei; Lot nr.2 -scrubber proteina 43.801,65 lei ; lot nr.3- incubator cu racire -24.793,39 lei; Lot nr.4-stereomicroscop- 8.264.46 lei, :ot nr.5 aparat pentru obtinerea apei distilate - 23.140,50 lei; Lot nr.6- combina frigorifica -19.008,26 lei; Lot nr.7- sistem de filtrare prin membrane(cu 1-3 posturi)-10.743,80 lei
Condiții referitoare la contract
Conform caietului de sarcini
Condiții de participare
Operatorii economici trebuie sa fie autorizati sa comercializeze produsele din Caietul de Sarcini. Operatorii economici vor elabora propunerea tehnica astfel încât aceasta să respecte în totalitate cerintele prevazute în Caietul de sarcini . Oferta financiara se va publica în catalogul electronic disponibil in SICAP până la data de 07.09.2026, ora 12:00 în caz contrar oferta va fi RESPINSA. Operatorii interesati vor transmite la adresa stanciu.doina-sb@ansvsa.ro pana la data și ora mai sus menționate, propunerea financiara, propunerea tehnica , mentionand totodata Numarul de referinta al ofertei depuse in catalogul electronic
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut/produs, cu îndeplinirea integrală a cerințelor tehnice prevăzute în Caietul de sarcini.Prețul înscris în catalogul electronic va reprezenta prețul total al pachetului, exprimat în lei, fără TVA.
P.S.: Vă rugăm să nu transmiteți oferta în cazul în care nu puteți respecta integral condițiile și cerințele tehnice prevăzute în Caietul de sarcini.
Informații suplimentare
Oferta va fi întocmită în conformitate cu cerințele prevăzute în Caietul de sarcini. Operatorii interesați vor trimite ofertele (tehnică și financiară), semnate și ștampilate, pe e-mail: stanciu.doina-sb@ansvsa.ro, cât și în catalogul de produse din SICAP, până la data de 07.09.20216, ora12:00.Prezenta nu constituie un angajament de cumpărare din partea noastră, în acest caz nu sunt aplicabile prevederile privind rezolvarea contestațiilor de către CNSC, achiziția directă nefiind o procedură propriu-zisă. Achizitorul va selecta oferta/ofertele câștigătoare fără a fi obligat să anunțe acest lucru celorlalți participanți. Achiziția se va face prin intermediul platformei electronice SEAP, la rubrica Cumpărări directe, cod CPV - 38000000-5.În propunerea financiară se va preciza valoarea fiecărui echipament/produs în parte, cu și fără TVA, precum și durata de furnizare a echipamentelor/produselor (exprimată în zile calendaristice de la primirea unei comenzi ferme). Perioada de valabilitate a ofertei este de 30 de zile de la data depunerii. Vor fi respinși ofertanții care au trimis documentele solicitate la adresa de e-mail menționată, dar NU au publicat oferta în catalogul electronic disponibil în SICAP până la data de 07.09.2026, ora 12:00, cu respectarea tuturor solicitărilor autorității contractante.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 159,504.12
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (4 zile rămase)
- Locație
- Sibiu, Sibiu
- CPV
- 38000000-5 - Echipamente de laborator, optice și de precizie (cu excepția ochelarilor)
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546512
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.