Furnizare echipamente IT – proiect COLONPREV, cod SMIS 349890
Autoritate contractantă: ASOCIATIA INSTITUTULUI REGIONAL DE ONCOLOGIE IASI
„Furnizare echipamente IT – proiect COLONPREV, cod SMIS 349890” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru Iași, județul Iași, de către ASOCIATIA INSTITUTULUI REGIONAL DE ONCOLOGIE IASI. Bugetul estimat este Max: RON 82,866.94. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziția de echipamente IT necesare implementării proiectului „COLONPREV – Prevenția cancerului colorectal prin screeningul populațiilor vulnerabile”, cod SMIS 349890, constând în:
1. Pachet laptop pentru teren/medici de familie (8 buc.) – 1 pachet, valoare estimată: 75.205,69 lei fără TVA;
2. Hub USB-C – 15 buc. valoare estimată: 3.322,35 lei fără TVA;
3. Cititor coduri de bare – 15 buc. valoare estimată: 4.338,90 lei fără TVA;
conform specificațiilor tehnice minimale prevăzute în documentația atașată.
Condiții referitoare la contract
Produsele furnizate vor fi noi, neutilizate și vor respecta specificațiile tehnice minimale din documentația achiziției. Prețurile ofertate vor include transportul, livrarea, accesoriile, cablurile, licențele și toate costurile necesare furnizării produselor. Termenul de livrare este de maximum 10 zile calendaristice de la data semnării contractului/transmiterii comenzii. Perioada de valabilitate a ofertei: minimum 30 de zile.
Condiții de participare
Ofertantul va transmite o ofertă tehnică și financiară, semnată de reprezentantul legal sau de persoana împuternicită. Oferta va cuprinde, pentru fiecare produs: marca, modelul, producătorul, caracteristicile tehnice, prețul unitar și total, în lei, fără TVA și cu TVA, termenul de livrare, perioada de garanție și perioada de valabilitate. Pentru verificarea conformității tehnice se vor prezenta fișe tehnice, prospecte sau linkuri către pagina producătorului. Produsele ofertate trebuie să respecte toate cerințele minimale din documentația atașată.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut, aplicat ofertelor conforme din punct de vedere tehnic. Oferta câștigătoare va fi oferta conformă care prezintă prețul total cel mai scăzut pentru întregul pachet de produse.
Informații suplimentare
Ofertele se vor transmite până la data de 09.09.2026, ora 16:00, la adresa de e-mail asociatiairo@iroiasi.ro, cu subiectul „Ofertă echipamente IT – COLONPREV, cod SMIS 349890”. Ofertele transmise după expirarea termenului-limită nu vor fi luate în considerare. Ofertele vor fi redactate în limba română și vor fi semnate de reprezentantul legal sau de persoana împuternicită. Eventualele solicitări de clarificări vor fi transmise la aceeași adresă de e-mail.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 82,866.94
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Iași, Iași
- CPV
- 30213100-6 - Computere portabile
- Categorie
- IT & Software
- Publicată pe
- 06 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546810
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 06 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.