BizzLink
Se încarcă...

FURNIZARE LEMNE DE FOC DE ESENTA TARE

Autoritate contractantă: Inspectoratul de Politie al Judetului Olt

„FURNIZARE LEMNE DE FOC DE ESENTA TARE” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Grădinărit & Spații Verzi, pentru județul Olt, de către Inspectoratul de Politie al Judetului Olt. Bugetul estimat este Max: RON 267,694.84. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

FURNIZARE LEMNE DE FOC DE ESENTA TARE, CONFORM SPECIFICATIILOR SI CERINTELOR PREVAZUTE IN CAIETUL DE SARCINI ATASAT

Condiții referitoare la contract

Angajamentul legal prin care se angajeaza cheltuielile aferente achizitiei directe ce face obiectul prezentului anunt de publicitate: Contract. Termen de FURNIZARE: 45 de zile de la data semnarii contractului. Plata se va efectua cu OP în maxim 60 zile calendaristice, in contul ofertantului deschis la TREZORERIE, dupa receptia in totalitate si fara obiectiuni a produselor, în baza facturii electronice și încărcarea acesteia in SPV. Pretul ofertei va fi exprimat cu maxim 2 zecimale, fară TVA. Câștigătorul va posta în SICAP PRODUSUL, IN CEL MULT 24 ORE ( ZI LUCRATOARE) DE LA COMUNICAREA PRIMITA PE E-MAIL , pentru comanda fermă.

CLAUZĂ SUSPENSIVĂ:
A se vedea caietul de sarcini!

Condiții de participare

Oferta se transmite în forma electronic, semnata de reprezentantul legal al ofertantului, pe adresa de e-mail achizitii@ot.politiaromana.ro, în termenul limită de depunere a ofertelor, urmând ca oferta declarată câștigatoare să fie încarcată în SICAP in cel mult 1 zi lucratoare de la adata comunicarii pe e-mail. Oferta castigatoare va fi incarcata in SEAP, astfel: CPV _(cel inscris in anunt)__, Denumire achiziție: __(denumirea din anunt)___ Anunț nr. __ (se va completa numarul anunțului)___ Toate documentele transmise , componente ale ofertei, vor fi transmise semnate si stampilate de catre reprezentantul legal al operatorului economic. Nu se accepta oferte alternative. Fiecare ofertant va depune atat oferta tehnica cat și cea financiară. Oferta va cuprinde datele tehnice minimale / DOCUMENTELE SOLICITATE din caietul de sarcini atașat acestui anunț. Propunerea tehnica va cuprinde in detaliu si va transpune integral toate conditiile din caietul de sarcini atasat. Propunerea financiara va cuprinde toate elementele de cost pe care le implica prestarea serviciilor. Pretul va fi exprimat cu maxim 2 zecimale, fară TVA. Ofertele vor avea o valabilitate de 30 zile de la data transmiterii acestora. Fiecare ofertant va avea sau își va deschide cont de TREZORERIE în vederea efectuării plății, în baza facturii electronice RO E-factura, conform legii 139/2022. Ofertele care nu vor respecta cerintele minimale si conditiile de participare menționate, nu vor fi considerate admisibile.

Criterii de atribuire

pretul cel mai scazut / kg

Informații suplimentare

Oferta se depune in format electronic, pe adresa de e-mail: achizitii@ot.politiaromana.ro si va contine in mod obligatoriu propunerea tehnica (comentariu si documentele solicitate, daca este cazul) si propunerea financiara ( care va include toate costurile). Nu se iau in considerare ofertele incomplete (care nu contin unul din cele 2 elemente) sau depuse dupa termenul limita de depunere a ofertei. Oferta clasata pe primul loc va fi postata de ofertant in catalogul electronic de produse / servicii / lucrari disponibil in SICAP in vederea initierii achizitiei directe. Ofertantul a carui oferta se claseaza pe primul loc va fi instiintat de acest lucru de catre entitatea contractanta prin intermediul adresei de e-mail pe care s-a primit oferta. Orice comunicare, solicitare inclusiv oferta se transmit numai in scris prin mijloace electronice la adresa de email achizitii@ot.politiaromana.ro. Riscurile transmiterii documentelor cad in sarcina operatorului economic (art.125 din HG 395/2016). Achizitorul are deplina decizie in selectarea ofertantului castigator, fara a fi obligat sa prezinte justificari celorlalti ofertanti. Prezentei achizitii nu i se aplica prevederile referitoare la solutionarea contestatiilor de catre CNSC, achizitia directa nefiind o procedura de atribuire a unui contract de achizitie publica Va fi analizata complet (din punct de vedere tehnic) doar oferta care este clasata pe primul loc din punct de vedere al pretului cel mai scazut. In situatia in care oferta clasata pe primul loc nu corespunde din punct de vedere tehnic, se va trece la analizarea ofertelor clasate pe urmatoarele locuri, in ordinea crescatoare a preturilor.
PERSOANA DE CONTACT: STAN FLORIAN- 0745 308 882.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 267,694.84
Termen limită
10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
Locație
Olt
CPV
03418100-4 - Lemn de esență tare
Categorie
Grădinărit & Spații Verzi
Publicată pe
03 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546492
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 03 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.