FURNIZARE MATERIALE CONSTRUCTII V2
Autoritate contractantă: UNITATEA MILITARA 01110 IASI
„FURNIZARE MATERIALE CONSTRUCTII V2” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Iași, județul Iași, de către UNITATEA MILITARA 01110 IASI. Bugetul estimat este Max: RON 16,500.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Autoritatea contractantă urmărește achiziționarea produselor înscrise în documentul electronic indicat drept caiet de sarcini aferent prezentului anunț.
Condiții referitoare la contract
Prezentul proces de achiziție se derulează în baza Acordului de asociere cu nr. Ac-174 / 08.12.2025 încheiat între Unitatea Militară 01110 Iași și Unitatea Militară 01602 Bacău, Unitatea Militară 01110 Iași este responsabilă de derularea procesului de achiziție în numele și pentru Unitatea Militară 01602 Bacău, iar Unitatea Militară 01602 Bacău este responsabilă de efectuarea recepțiilor cantitative și calitative a produselor furnizate în baza prezentului proces de achiziție. Plata exclusiv prin Trezorerie, prin OP, în maxim 30 de zile de la data recepționării produselor la sediul Unității Militare 01602 Bacău. Facturile se vor emite pe numele autorității contractante Unitatea Militară 01602 Bacău (CUI 7245130), plata se va efectua de către Unitatea Militară 01602 Bacău.
Condiții de participare
Transmiterea unei oferte pe adresa achizitii.um01110@forter.ro până la data de 08.09.2026, ora 14.30, cu respectarea specificațiilor și condițiilor precizate în atașamentul prezentului anunț. Ofertele vor aborda în mod obligatoriu denumirea produselor, specificațiile tehnice ale acestora, prețurile unitare fără TVA ale reperelor ofertate, valoarea fără TVA a fiecărui reper și valoarea totală a întregii oferte. Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a modifica, inclusiv de a renunța la cantitățile aferente produselor care fac obiectul prezentului anunț la momentul la care va plasa comanda fermă în corelație cu concluziile economice ale studiului de piața pe care îl generează prezentul anunț cât și în corelație cu prevederile bugetare disponibile.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut fără TVA / lot. Ofertele vor fi formulate în lei fără TVA cu maxim 2 zecimale. Oferta castigatoare va fi cea cu pretul cel mai scazut pentru fiecare lot, respectand specificatiile tehnice indicate in caietul de sarcini.
Informații suplimentare
Achiziția se realizează exclusiv prin catalogul electronic al operatorului economic câștigător / ai operatorilor economici din SEAP în urma analizării ofertelor depuse și deliberării ofertei / ofertelor câștigătoare, plata exclusiv prin Trezoreria Statului, prin OP, în maxim 30 de zile de la recepția produselor / serviciilor. Pentru orice alte informații contactați-ne la tel. +40 232 262 272 sau e-mail achizitii.um01110@forter.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 16,500.00
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (4 zile rămase)
- Locație
- Iași, Iași
- CPV
- 44100000-1 - Materiale de construcții și articole conexe
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546709
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
Renovări & Construcții în Iași
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.