Furnizare MOBILIER - contract rezervat UNITATILOR PROTEJATE
Autoritate contractantă: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI
„Furnizare MOBILIER - contract rezervat UNITATILOR PROTEJATE” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Vaslui, județul Vaslui, de către DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI. Bugetul estimat este Max: RON 52,900.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Furnizare mobilier, contract rezervat unitatilor protejate autorizate conform Legii nr. 448/2006, specificatiile tehnice minime fiind detaliate in caietul de sarcini atasat. Produsele vor fi livrate la centrele indicate pana cel tarziu la data de 30.09.2026. Valoarea achiziţiei: 52.900,00 lei fără TVA, din care pe loturi: Lotul nr. 1 - 7.250,00 lei fără TVA, Lotul nr. 2 - 17.750,00, Lotul nr. 3 - 21.900,00 si Lotul nr. 4 - 6.000,00 lei fără TVA.
Condiții referitoare la contract
Conform cerintelor din caietul de sarcini.
Condiții de participare
Ofertantii interesati vor trimite ofertele ce vor contine propunerea tehnica, propunerea financiara si datele de identificare ale societatii in format electronic pe adresa de e-mail achizitii@dgaspc-vs.ro pana la data limita de depunere a ofertelor. ATENTIE: SOLICITAM CA LA SUBIECT SA FIE SPECIFICAT NUMARUL ANUNTULUI PUBLICITAR, SUB SANCTIUNEA NEANALIZARII OFERTEI IN SITUATIA OMITERII ACESTEIA LA DATA DESCHIDERII OFERTELOR. Nu se admit oferte partiale. Transmiterea notificarii echivaleaza cu acceptul livrarii produselor, in cazul in care ofertantul este declarat castigator. In postarea din catalogul electonic se va mentiona denumirea exacta a produselor, caracteristicile solicitate, precum si numarul anuntului postat de D.G.A.S.P.C. in SEAP.
Criterii de atribuire
Criteriul de adjudecare va fi pretul cel mai scazut ales dintre ofertele admisibile care indeplinesc cerintele tehnice si se incadreaza in valoarea estimata. In cazul in care exista doi sau mai multi ofertanti, cu pretul cel mai scazut egal, se va solicita in scris, doar acestora, postarea unui nou pret.
Informații suplimentare
Oferta se va posta in SEAP conform anuntului din SEAP. Achizitorul nu este obligat sa comunice rezultatul selectiei facute si celorlalti participanti, care nu au fost desemnati castigatori. In acest caz, nu sunt aplicabile prevederile privind rezolvarea contestatiilor de catre CNSC, achizitia directa nefiind o procedura propriu-zisa. Pentru informatii suplimentare, va rugam sa ne contactati la tel. 0235/315.138 – interior: 1169 Compartimentul Achizitii Publice sau 1108 si 1109 Serviciul Aprovizionare.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 52,900.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Vaslui, Vaslui
- CPV
- 39100000-3 - Mobilier
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546077
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Renovări & Construcții în Vaslui
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.