BizzLink
Se încarcă...

Furnizare produse agroalimentare pentru UM 01354 Baia Mare

Autoritate contractantă: Ministerul Apararii - U. M. 01354

„Furnizare produse agroalimentare pentru UM 01354 Baia Mare” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria HoReCa, pentru Baia Mare, județul Maramureș, de către Ministerul Apararii - U. M. 01354. Bugetul nu este specificat. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 02 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Ministerul Apărării Naționale prin UM 01354 Baia Mare, având sediul în Bld.Unirii nr. 32, Baia Mare, Maramureș, realizează un studiu de piață în vederea achiziționării de produse agroalimentare, conform atasamentului.

Condiții referitoare la contract

1. Plata se face pe baza facturii incarcata in SPV – RO eFACTURA, prin virament, în cont deschis la trezoreria statului, după recepția serviciilor în termenul legal. In cadrul facturii electronice este obligatorie mentionarea contului deschis la trezoreria statului.
2. Livrarea produselor la sediul beneficiarului - U.M. 01354, B-dul Unirii, nr. 32, localitatea Baia Mare (francobeneficiar).
3. Produsele se vor livra împreună cu documentele însoțitoare (certificate de conformitate, avize de însotire, certificate de garanție, după caz).
4. Termen final de livrare a produselor: 30.09.2026 (prima livrare în data de 04.09.2026)
5. În cazul în care promitentul-furnizor nu reuşeşte să-şi îndeplinească în termen obligaţiile asumate prin contract, va fi obligat să plătească, cu titlu de penalităţi, o sumă echivalentă cu dobânda penalizatoare stabilită conform art. 4 și art. 14 din Legea 72/2013 privind măsurile de combatere a întârzierii în executarea obligațiilor de plată a unor sume de bani rezultând din contracte încheiate între profesioniști și între aceștia și autorități contractante, calculată de la expirarea termenului limită prevăzut în contract şi până la livrarea efectivă a produselor, fără ca achizitorul să facă dovada producerii unui prejudiciu.

Condiții de participare

1. Oferta va cuprinde in sectiunea “Descriere” sau ca document atasat obligatoriu date și informații referitoare la îndeplinirea cerinţelor tehnice (propunerea tehnică) si garanție;
2. Ofertele vor avea caracter ferm si obligatoriu din punct de vedere al continutului pe toata perioada de valabilitate. Ofertele care nu corespund cerintelor/specificatiilor tehnice vor fi considerate neconforme.
3. Oferta va contine obligatoriu informatii despre societate, persoana de contact cu numar de telefon, adresa de e-mail, termenul de livrare precum si valoarea totala a produselor/seviciilor exprimata in lei, fara tva (în cazul unui pachet de produse, vor fi trecute in oferta preturile unitare in lei fara tva pentru fiecare produs).
4. Ofertele vor fi trimise pe adresa de e-mail um01354@forter.ro și pop.ionut@forter.ro în termenul stabilit avand în denumire/titlu numarul anuntului pentru care se depune oferta si unitatea contractanta (ex. Oferta conform ADVxxxxxxx pentru UM01354)

Criterii de atribuire

1. Achiziția se realizează în conformitate cu art. 7 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice, iar criteriul de atribuire care stă la baza achiziției va fi prețul cel mai scăzut.
2. Prețul total din ofertă va include toate costurile plătibile, inclusiv taxa de timbru verde, tranportul s.a.m.d.
3. Ofertele care nu corespund din punct de vedere tehnic se resping și nu vor fi evaluate financiar.

Informații suplimentare

1. Prezenta nu constituie un angajament de cumpărare din partea noastră. Livrările se vor efectua în baza unor comenzi ferme, transmise pe adresa de e-mail, ulterior declarării ofertantului câștigător.
2. Cantitățile produselor pot suferi modificări în funcție de preț și bugetul alocat.
3. Informații suplimentare: persoana de contact: Pop Ionuț – 0741429087. Program de lucru: intervalul orar 08:00 – 16:00 în zilele lucrătoare.
4. Rugăm menționați datele de identificare ale societății și persoana de contact.
5. Ofertantul castigator va trimite pe adresa de e-mail confirmarea de expediere a produsului/produselor (AWB si/sau scan al avizului de insotire a marfii)

Detalii licitație

Buget estimat
Buget nedefinit
Termen limită
02 septembrie 2026 (2 zile rămase)
Locație
Baia Mare, Maramureș
CPV
15000000-8 - Alimente, băuturi, tutun și produse conexe
Categorie
HoReCa
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546140
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

HoReCa în Baia Mare

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.