Furnizare produse pentru evaluare si interventie psihologica terapie psihopedagogica/educationala in scopul implementarii proiectului cod SMIS:357122 intitulat Extinderea activitatii centrelor de zi pentru copiii cu dizabilitati bailesti-Craiova–Progra...
Autoritate contractantă: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Dolj
„Furnizare produse pentru evaluare si interventie psihologica terapie psihopedagogica/educationala in scopul implementarii proiectului cod SMIS:357122 intitulat Extinderea activitatii centrelor de zi pentru copiii cu dizabilitati bailesti-Craiova–Progra...” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru județul Dolj, de către Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Dolj. Bugetul estimat este Max: RON 33,807.08. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Dolj, în calitate de autoritate contractantă, vă invită să depuneţi ofertă pentru achiziția directă în vederea atribuirii contractului de furnizare având ca obiect: „ Furnizare produse pentru evaluare si interventie psihologica, terapie psihopedagogica/educationala”, pentru implementarea proiectului: proiectului cod SMIS: 357122 intitulat Extinderea activitatii centrelor de zi pentru copiii cu dizabilitati Bailesti-Craiova in cadrul Programului incluziune si demnitate sociala 2021-2027; potrivit cerintelor din Caietul de sarcini nr. 12767/26.08.2026. Respectare cerintelor prevazute in caietul de sarcini au caracter obligatoriu pentru toate categoriile de ofertanti, incalcarea acestora ducand la respingerea ofertei ca neconforma.
Condiții referitoare la contract
Achizitia se va realiza pe baza unui contract de furnizare produse. Modelul de contract se regaseste in cadrul documentației de atribuire, atasata prezentului anunt. Daca este cazul, ofertantul/candidatul precizeaza in oferta: categoriile de produse din contract pe care intenţionează să le subcontracteze, precum şi procentul sau valoarea aferentă indicate în ofertă ca fiind realizate de către subcontractanţi; şi datele de identificare ale subcontractanţilor propuşi, dacă aceştia din urmă sunt cunoscuţi la momentul depunerii ofertei sau a solicitării de participare. Acestia trebuie sa indeplineasca conditiile de participare impuse in cadrul documentatiei ca si ofertantul cu respectarea legislatiei in vigoare.
Condiții de participare
Operatorii economici interesati pot transmite oferta de pret lei fara TVA/bucata .
Orice operator care are ca obiect de activitate furnizare de produse de tipul solicitat. De asemenea, operatorii economici trebuie sa precizeze faptul ca sunt indeplinite in totalitate cerintele unitatii noastre precum si asumarea de catre ofertant a tuturor cerintelor/obligatiilor prevazute in anuntul publicitar. Prin “ASUMARE”, nu se intelege simpla declaratie cu privire la respectarea cerintelor, ci prezentarea informatiilor tehnice detaliate care sa permita verificarea modului concret in care cerintele sunt indeplinite.
Criterii de atribuire
„Preţul cel mai scăzut” în condiţiile respectării în totalitate a specificațiilor din Caietul de sarcini și a celor prevăzute in prezentul anunț. Oferta financiară va fi exprimată în lei fără TVA, are caracter ferm și obligatoriu și se va menține pe toata perioada de derulare a contractului. Neprezentarea oricarui document solicitat de catre autoritatea contractanta va duce la descalificarea ofertantului.
Informații suplimentare
In cadrul ofertelor se vor prezenta urmatoarele documente: Oferta financiara – Formular oferta (ata-sat la caietul de sarcini); Oferta tehnica va contine o descriere detaliata a modului in care ofertantul indeplineste punctual cerintele impuse pentru produsele care face obiectul contractului de furnizare, urmarind cerintele Caietului de sarcini; Documente suport relevante pentru demonstrarea calificarilor solicitate conform caietului de sarcini; Declaratiile atasate la caietul de sarcini se vor completa si sem-na de catre ofertant. Acceptarea conditiilor contractuale se va face prin semnarea modelului de con-tract atasat. Se solicita certificat constatator emis de ONRC care sa contina informatii conforme cu re-alitatea la data prezentarii documentului. Documentatia de atribuire este publicata integral in SEAP la sectiunea Publicitate anunturi. Oferta se va depune prin urmatoarele modalitati: pe adresa de email office@dgaspcdolj.ro sau prin depunere in plic inchis la sediul autoritatii contractante (Registratura), pe care se va mentiona denumirea ofertantului si denumirea anuntului pentru care a fost depusa oferta, cu mentiunea pe plic "A nu se deschide inainte de data 08.09.2026 si ora 12:00. Ofertele depuse dupa data limita de depunere se vor respinge si se vor restitui expeditorului nedeschise. So-licitarile de clarificari formulate de operatorii economici interesati se vor transmite prin e-mail la adresa achizitii@dgaspcdolj.ro pana pe data de 04.09.2026, ora 12:00. Operatorii economici in-teresati care solicita clarificari legate de achizitia publica vor comunica in solicitarile respective toate datele de contact. Pentru informaţii suplimentare: Serviciul Achizitii Publice din cadrul D.G.A.S.P.C. Dolj, Tel/Fax: 0251/407010
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 33,807.08
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Dolj
- CPV
- 33156000-8 - Material de testare psihologică
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546078
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.