Hartie igienica, prosop hartie (ERATĂ)
Autoritate contractantă: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VALCEA
„Hartie igienica, prosop hartie (ERATĂ)” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru județul Vâlcea, de către DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VALCEA. Bugetul estimat este Max: RON 13,500.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Hartie igienica si role prosop (3 loturi), conform anexa
Condiții referitoare la contract
Potrivit art.45, alin.(3) din HG nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achizitie/acordului cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, achizitia se va desfasura prin intermediul catalogului SEAP . Pretul ofertei va fi ferm, neajustabil si valabil pe toata perioada de derulare a achizitiei. Transmiterea ofertei de pret in catalogul SEAP, presupune acordul operatorului economic in ceea ce priveste respectarea cerintelor solicitate; Livrarea produselor se va face la sediul DGASPC Valcea, str. T.Vladimirescu nr.28, Rm. Valcea, fara costuri suplimentare din partea achizitorului, pe baza comenzii transmise prin fax sau e-mail; produsele vor fi livrate in ambalaj sigilat, fiind insotite de certificate/declaratii de conformitate; ; plata se face cu OP in termen de 30 de zile de la data primirii facturii si receptiei produselor.
Condiții de participare
POSTARE: 07.09.2026, ora: 07:30; NEPRECIZAREA VALABILITATII OFERTEI IN SEAP DUCE LA RESPINGEREA OFERTEI CA NECONFORMA; Nu se admit oferte partiale; NU SE ACCEPTA TRANSCRIEREA DE TIP " COPY-PASTE" A SPECIFICATIILOR/CARACTERISTICILOR TEHNICE CONTINUTE IN DOCUMENTATIE. Ofertele care nu satisfac in mod corespunzator cerintele documentatiei, sunt considerate neconforme, in conformitate cu prevederile art. 215 alin (5) din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice; Ofertantii vor anunta autoritatea contractanta la adresa de e-mail: achizitii@dgaspc-vl.ro cu privire la postarea ofertei in catalogul electronic SEAP; in caz contrar autoritatea contractanta nu-si asuma neregasirea ofertei postate in catalogul SEAP.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire va fi, conform Legii nr.98/2016 privind achizitiile publice, art.187 alin.(3) lit. d) – pretul cel mai scazut in conditiile anuntului de publicitate
Informații suplimentare
In catalogul SEAP se posteaza sub denumirea: LOT I - OFERTA ANUNT NR............, valoarea ofertata Lot I, iar in campul descriere se posteaza denumire produs, cantitate, pret unitar (FORMAT DIN DOUA ZECIMALE) /produs, valabilitate oferta; LOT II - OFERTA ANUNT NR............, valoarea ofertata Lot II, iar in campul descriere se posteaza denumire produs, cantitate, pret unitar (FORMAT DIN DOUA ZECIMALE) /produs, valabilitate oferta; LOT III - OFERTA ANUNT NR............, valoarea ofertata Lot III, iar in campul descriere se posteaza denumire produs, cantitate, pret unitar (FORMAT DIN DOUA ZECIMALE) /produs, valabilitate oferta.
IN VEDEREA IDENTIFICARII SI EVALUARII CORECTE A OFERTELOR TRANSMISE, FIECARE OPERATOR ECONOMIC POATE DEPUNE OFERTA PENTRU UN SINGUR LOT , PENTRU DOUA LOTURI SAU PENTRU TOATE CELE TREI LOTURI.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 13,500.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Vâlcea
- CPV
- 33760000-5 - Hârtie igienică, batiste, șervete din hârtie pentru mâini și șervete de masă
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1545993
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.