Închiriere de utilaje si echipament de construcții si de lucrări publice cu operator pentru U.M.C. Roşia-Peşteana
Autoritate contractantă: Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA
„Închiriere de utilaje si echipament de construcții si de lucrări publice cu operator pentru U.M.C. Roşia-Peşteana” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Târgu Jiu, județul Gorj, de către Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA. Bugetul estimat este Max: RON 53,635.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Excavat și încarcat cote cărbune pentru salariați și diverși cumpărători.
Condiții referitoare la contract
Plata se va face cu OP la 60 zile de la primirea si inregistrarea facturii la achizitor. În cazul în care, din vina sa exclusivă, contractantul/achizitorul, nu reușește să-și îndeplinească obligațiile asumate, este dedrept în întârziere și poate plăti penalități o sumă echivalentă cu valoarea dobânzii legale penalizatoare pentru fiecare zi de întârziere, procent calculat din valoarea obligațiilor neîndeplinite conform termenelor de livrare ale comenzii, după următorul algoritm de calcul: Dobânda legală penalizatoare = rata de referință a BNR + 8 puncte procentuale. Penalitățile nu pot depăși contravaloarea obligațiilor comenzii neîndeplinite. Pentru penalitatile calculate, achizitorul va emite factura avand termen scadent 30 zile de la emitere, in baza unei notificari prealabile. În cazul produselor cu neconformități stabilite de către comisia de recepție, se va transmite raportul de neconformitate contractantului. Acesta are obligația să elimine neconformitățile sesizate în termenul stabilit, în caz contrar contractantul va fi de drept în întârziere, urmând să plătească penalități o sumă echivalentă cu valoarea dobânzii legale penalizatoare pentru fiecare zi de întârziere din valoarea lucrărilor aflate în această situație. Date-factura: Societatea Complexul Energetic Oltenia S.A, cu sediul in Municipiul - Targu-Jiu, strada Alexandru Ioan Cuza,nr. 5, judul Gorj, RO30267310; J18/311/31.05.2012, cont IBAN:RO59RZBR 0000 0600 1465 2248 deschis la Raiffeisen –Sucursala Targu-Jiu. Factura se va transmite electronic pe RO e-FACTURA conform Ordonantei de Urgenta nr.120/2021.
Condiții de participare
Conditiile de participare sunt mentionate in documentatia de atribuire.
Criterii de atribuire
Cel mai bun raport calitate pret.
Informații suplimentare
Documentația de atribuire (fisa de date, formularele, proiectul de contract, caietul de sarcini) necesare pentru elaborarea ofertei se va transmite pe e-mail, la solicitarea dumneavoastră. Informații suplimentare se pot obține de la responsabilul de procedură – tel.: 0372-819.779 sau e-mail: constantin.bataiosu@ceoltenia.ro, cosmin.rogobete@ceoltenia.ro
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 53,635.00
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Târgu Jiu, Gorj
- CPV
- 45500000-2 - Închiriere de utilaje și de echipament de construcții și de lucrări publice cu operator
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546504
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Renovări & Construcții în Târgu Jiu
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.