Inlocuire invelitoare la corp de cladire identificat cu CF 61090 - C1 Camin Cultural Parcovaci, orasul Harlau, jud. Iasi
Autoritate contractantă: ORASUL HIRLAU
„Inlocuire invelitoare la corp de cladire identificat cu CF 61090 - C1 Camin Cultural Parcovaci, orasul Harlau, jud. Iasi” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Orș. Hârlău, județul Iași, de către ORASUL HIRLAU. Bugetul estimat este Max: RON 157,024.79. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Primaria orasului Harlau achizitioneaza lucrari de inlocuire a invelitorii la corp de cladire identificat cu CF 61090 - C1 Camin Cultural Parcovaci conform caietului de sarcini atasat.
Condiții referitoare la contract
Conform contract
Condiții de participare
Documente solicitate:
Oferta financiara
Pretul ofertei va fi exprimat in lei fara TVA, iar separat se va evidentia TVA-ul aferent (se va mentiona expres daca ofertantul nu este platitor de TVA).
Pretul in lei din oferta este ferm si nu poate fi modificat pe toata perioada de valabilitate a contractului.
Se va depune lista cu cantitatile de lucrari pe categorii de lucrari atasata prezentului anunt.
Oferta tehnica va respecta in totalitate cerintele caietului de sarcini.
Ofertantul va prezenta obligatoriu si urmatoarele documente:
- certificate constatatoare privind lipsa datoriilor, cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contribuţiilor la bugetul general consolidat (buget local, buget de stat ) in termen de valabilitate la momentul prezentarii;
- certificat constatator emis de ONRC in termen de valabilitate din care sa reiasa faptul ca ofertantul are obiectul de activitate din domeniul prezentei achizitii;
- copie a certificatului de inregistrare al firmei.
Nedepunerea unuia dintre documentele mentionate anterior va atrage respingerea ofertei.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Oferta va fi inregistrata in SEAP. Ofertantul declarat castigator, va posta in SEAP oferta de pret propusa pentru achizitia: “Inlocuire invelitoare la corp de cladire identificat cu CF 61090 - C1 Camin Cultural Parcovaci, orasul Harlau, jud. Iasi”
Documentele solicitate anterior vor fi transmise la sediul Primariei orasului Harlau, Str. Musatini nr. 1, Judetul Iasi, cod postal 705100, în atenția Compartimentului Achiziții Publice, sau vor fi transmise pe e-mail: achizitiipa@primaria-hirlau.ro, pana la data si ora de depunere a ofertelor - 09.09.2026 ora 14:00. Ofertele transmise pe oricare alta adresa nu vor fi acceptate.
Limba de redactare a ofertei: limba romana.
Depunerea ofertei echivaleaza cu declaratia pe propria raspundere a ofertantului ca va executa lucrarile in conditiile solicitate in caietul de sarcini.
Atribuirea se va face “online”.
Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta la adresa de e-mail achizitiipa@primaria-hirlau.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 157,024.79
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Orș. Hârlău, Iași
- CPV
- 45261210-9 - Lucrări la învelitoarea acoperișului
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546364
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.