BizzLink
Se încarcă...

Lemn de foc - 200 mc conform caiet de sarcini atasat

Autoritate contractantă: SOCIETATEA NATIONALA RADIOCOMUNICATII

„Lemn de foc - 200 mc conform caiet de sarcini atasat” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Grădinărit & Spații Verzi, pentru Sector 4, județul București, de către SOCIETATEA NATIONALA RADIOCOMUNICATII. Bugetul estimat este Max: RON 120,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 03 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Lemn de foc-200 mc conform caiet de sarcini atasat

Condiții referitoare la contract

Obligatiile partilor se vor stabili prin contract/scrisoare de comanda emis/emisa de autoritatea contractanta. Se va incheia contract/scrisoare de comanda cu un singur operator economic. Plata se va face cu ordin de plata conform condițiilor contractuale, pe baza facturii emise in sistemul E-factura si a documentelor de receptie semnate, fara obiectiuni, de catre reprezentantii desemnati ai autoritatii contractante si ai furnizorului. Lemnul va fi livrat la Statia de Sol Cheia si la Bloc Sat Cheia, de luni-joi in intervalul orar 8:30-15:00, vineri 08:30-12:00. Produsele care fac obiectul prezentului contract se vor preda achizitorului la Stația de Sol Cheia, sat Cheia, DN1 A, nr 109 și la Bloc Sat Cheia, județ Prahova, pe bază de proces verbal de predare-primire semnat de persoanele autorizate ale ambelor părţi contractante. Persoană de contact: Constantin PROFIRESCU; Sef Tura Statia Sol Cheia; constantin.profirescu@radiocom.ro; 0722957872 si/sau Mihai BALAN; Administrator Cladiri Statia SOl Cheia; 0724860116. Transportul lemnului va fi asigurat si suportat de catre Furnizor. Lemnul va fi livrat pe baza de factura. Plata se va face cu ordin de plata conform condițiilor contractuale, pe baza facturii emise in sistemul E-factura si a documentelor de receptie semnate, fara obiectiuni, de catre reprezentantii desemnati ai autoritatii contractante si ai furnizorului.

Condiții de participare

Operatorii economici interesati sa participe cu oferta vor intocmi propunerea tehnica si propunerea financiara in conformitate cu prevederile din Caietul de sarcini ce se regaseste atasat in cadrul anuntului. Ofertantii vor transmite ofertele la adresa de e-mail mentionata mai jos si trebuie sa cuprindă: 1. Documentele de calificare, respectiv: -Certificatul constatator emis de ONRC din care să rezulte obiectul de activitate al operatorului economic(obiectul contractului trebuie să aibă corespondent CAEN din certificatul emis de ONRC și să fie certificat pentru desfășurarea activității)-; 2.Propunerea tehnică 3.Propunerea financiară. Propunerea tehnica, propunerea financiara, si documentele suport privind calificarea se vor transmite pana la data limita de depunere a ofertei la adresa de e-mail: roxana.dumitru@radiocom.ro Pretul produsului/pretul total al produselor va fi exprimat in lei, fara TVA. Valabilitate oferta minim 60 zile de la data depunerii ofertei.

Criterii de atribuire

Pretul cel mai scazut aplicat ofertelor declarate conforme si admisibile in urma evaluarii indeplinirii cerintelor de calificare și a evaluarii propunerii tehnice si financiare.

Informații suplimentare

Propunerile tehnice care nu respecta sau nu contin abordarea ofertantului cu privire la toate cerintele tehnice ale autoritatii contractante sau care nu corespund cu cerintele tehnice solicitate vor fi declarate neconforme si respinse. Alte detalii pot fi solicitate la departamentul achizitii, telefonic la nr. + 40 31.500 30 29. Achizitia se va desfasura off-line si ulterior se va realiza si on-line, pe S.E.A.P. in CATALOGUL ELECTRONIC de la ofertantul declarat castigator. Prin urmare, ofertanții trebuie să fie înscriși în S.E.A.P. Achizitorul are deplina libertate in a selecta oferta/ofertele castigatoare fara a fi obligat sa anunte acest lucru celorlalti participanti. Având în vedere că achiziția directă nu reprezintă o procedură de atribuire în sensul legislației în domeniul achizițiilor publice, ci este o modalitate simplă de a achiziționa produse/servicii/lucrări, aceasta nu face obiectul legii nr.101/2016.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 120,000.00
Termen limită
03 septembrie 2026 (3 zile rămase)
Locație
Sector 4, București
CPV
03413000-8 - Lemn de foc
Categorie
Grădinărit & Spații Verzi
Publicată pe
31 august 2026
Număr anunț
ADV1546074
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 31 august 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.