Lemne de foc esenta tare pentru centrele sociale din subordinea DGASPC Satu Mare
Autoritate contractantă: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului a judetului Satu Mare
„Lemne de foc esenta tare pentru centrele sociale din subordinea DGASPC Satu Mare” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Grădinărit & Spații Verzi, pentru Satu Mare, județul Satu Mare, de către Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului a judetului Satu Mare. Bugetul estimat este Max: RON 165,880.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achizitie lemne de foc de esenta tare. Cerintele minime solicitate (cantitati, specificatii, etc) se regasesc atasate prezentului anunt. S-a atasat documentul "Cerinte minime solicitate pentru achizitia lemne de foc de esenta tare.pdf"
Condiții referitoare la contract
Contractul se va incheia pe o perioada SEPTEMBRIE 2026-31.12.2026. Transportul, distribuirea la case/centre, incarcarea, descarcarea si taierea la dimensiunile solicitate (cu lungimea între 25 – 50 cm în functie de comenzi si vor fi crapate pentru a putea fi introduse în centrale) revin in sarcina furnizorului, contravaloarea acestora fiind incluse in pretul ofertat.Termenul de plata este de 30 de zile de la emiterea facturii si receptia produsului. Facturile fiscale (facturile electronice RO e-Factura) se vor intocmi pentru fiecare casa/centru beneficiar in parte, in functie de cantitatea achizitionata.
Condiții de participare
Se vor prezenta obligatoriu si următoarele documente: a) Certificat constatator emis de catre ONRC desfasurat pe obiecte de activitate din care sa reiasa ca ofertantul are cod CAEN autorizat, corespunzator domeniului de activitate specific contractului; b) Fisa de informatii generale – Formularul nr. 1 (model) c) Propunere tehnică; d) Propunere financiara Formularul nr. 2 (model), inclusiv Centralizator de prețuri (anexa la formularul nr. 2), precum si Lista cu principalele furnizari de produse de natura celor care fac obiectul contractului, cu indicarea valorilor, datelor si beneficiarilor publici sau privati, de o valoare cumulata de minim 163.020 lei fara TVA. Se vor prezenta copii dupa contractul/contractele mentionate in lista/procese verbale de receptie/recomandari/documente reprezentand certificari de buna executie;
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Oferta se va transmite la adresa de email achizitiidgaspcsm@gmail.com, in atentia d-nei Purcel Sabadis Claudia. Ofertantulva face dovada postarii ofertei in catalogul electronic SEAP. Pentru ca oferta sa fie considerata admisa trebuie sa indeplineasca toate cerintele obligatorii prevazute in prezentul anunt. Autoritatea contractanta are deplina libertate in a selecta oferta castigatoare, fara sa fie obligat sa anunte acest lucru celorlalti ofertanti participanti. Alte informatii si/sau clarificari se pot obtine prin solicitare scrisa pe adresa de e-mail: achizitiidgaspcsm@gmail.com sau TEL. 0745 548 010 .Nu se accepta oferte alternative, incomplete la oferta de baza. Nu se accepta oferte depuse dupa data limita de depunere oferte. Atentie: prezenta este o achizitie directa , deci reglementarile privind depunerea unei contestatii prevazute de Legea nr.101/2016 nu se aplica. Riscurile transmiterii ofertei, inclusiv forta majora sau cazul fortuit cad in sarcina operatorului economic.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 165,880.00
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Satu Mare, Satu Mare
- CPV
- 03413000-8 - Lemn de foc
- Categorie
- Grădinărit & Spații Verzi
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546456
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
Grădinărit & Spații Verzi în Satu Mare
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.