Licenta ANSYS Mechanical Enterprise + ANSYS CFD Enterprise (TECS-mentenanta)
Autoritate contractantă: REGIA AUTONOMA TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEARA
„Licenta ANSYS Mechanical Enterprise + ANSYS CFD Enterprise (TECS-mentenanta)” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru Orș. Mioveni, județul Argeș, de către REGIA AUTONOMA TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEARA. Bugetul estimat este Max: RON 160,910.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
ANSYS Mechanical Enterprise buc. 1 76.010,00 lei
ANSYS CFD Enterprise + Ansys Discovery Pro, Lease 6 luni buc. 1 84.900,00 lei conform caietului de sarcini anexat
Condiții referitoare la contract
Plata se efectueaza prin OP dupa primirea aprobarii RATEN, factura se va emite pentru RATEN-CITON cu sediul in Magurele, judetul Ilfov, str. Atomistilor, nr. 409, J2013001315033, CIF: RO32306920, CUI: 32307942, cod CPV: 72261000-2 si se va transmite in format electronic prin Sistemul national privind factura electronica RO e-factura, cu respectarea legislatiei romane in vigoare.
Temenul de plata este 10 zile de la primirea facturii la sediul beneficiarului
Condiții de participare
Firma ofertanta trebuie sa faca dovada ca este reprezentant legal al firmei ANSYS in Romania
Criterii de atribuire
pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Ofertele vor fi semnate cu semnatura electronica extinsa si trimise pe adresa de e-mail achizitii@raten.ro pana in data de 11.09.2026. Se va completa scrisoarea de inaintare si formularul de oferta. Modelul se gaseste pe site www.raten.ro, la sectiunea Informatii publice/Achizitii/Achizitii 2026.Operatorul economic a carui oferta este declarata admisibila va fi anuntat sa depuna oferta in SEAP. Persoana de contact: Blojiu Luminita, tel.0729997117.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 160,910.00
- Termen limită
- 11 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Orș. Mioveni, Argeș
- CPV
- 72261000-2 - Servicii de asistență pentru software
- Categorie
- IT & Software
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546695
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.