Lichid de spalare parbriz auto
Autoritate contractantă: COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.
„Lichid de spalare parbriz auto” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Sector 3, județul București, de către COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 2,616.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
CNTEE Transelectrica SA prin STT Bacău intenţionează să achiziţioneze 120 de bidoane cu lichid de spălare parbriz auto, de iarnă, conform cerinţelor detaliate în documentul “Formular de oferta_Lichid spalare parbriz auto.docx”, încărcat în secţiunea “Caiet de sarcini” aferentă acestui anunţ publicitar. Nu se acceptă oferte incomplete sau oferte alternative la oferta de bază. Vor fi respinse ofertele care depășesc valoarea estimată.
Condiții referitoare la contract
Achiziţia se va finaliza cu comandă.
Furnizorul se obligă să livreze produsele în maxim 1 lună de la semnarea comenzii şi a comunicării electronice privind rezultatul achiziției directe, într-o singură tranşă . Plata facturii se va efectua cu OP în termen de maxim 30 de zile de la data la care factura electronică este disponibilă achizitorului pentru descărcare din sistemul naţional privind factura electronică RO e-factura, întocmită după înregistrarea notei de recepţie şi constatări diferenţe la sediul S.T.T. Bacău.
Termen de valabilitate: minim 24 luni de la data recepţionării produselor la sediu STT Bacău (se acceptă și inscripționarea pe ambalajul produsului).
Pretul ofertei este considerat ferm și nu poate fi modificat sau ajustat și va fi exprimat în LEI, fără TVA.
Condiții de participare
Pentru a fi luată în considerare oferta, operatorul economic interesat are obligaţia de a transmite documentul “Formular de oferta_Lichid spalare parbriz auto.docx” (încărcat în secţiunea “Caiet de sarcini” aferentă acestui anunţ publicitar) semnat şi completat, împreună cu fişa cu date de securitate şi orice document care să demonstreze caracteristicile produsului ofertat.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire este „prețul cel mai scăzut”. Vor fi respinse ofertele care depășesc valoarea totală estimată comunicată în anunţ. Clasamentul ofertelor se va realiza prin ordonarea crescătoare a preţurilor ofertelor admisibile, oferta câştigătoare fiind cea cu preţul cel mai scăzut, situată pe primul loc în clasament şi care îndeplineşte toate cerinţele. În cazul în care două sau mai multe oferte se clasează pe primul loc, cu aceeași valoare a ofertei, se va solicita, în scris, numai acelor ofertanți, pentru departajare, să depună o nouă propunere financiară într-un termen solicitat.
Informații suplimentare
Operatorul economic are dreptul de a transmite oferta prin e-mail laura.rebegea@transelectrica.ro sau de a depune oferta direct la sediul entității contractante din Bacău, Strada Oituz nr.41, secretariat STT Bacău, până la termenul de depunere al ofertelor, respectiv 04.09.2026, ora 13:00. Entitatea contractantă intenționează să efectueze achiziția, cu ofertantul a cărei ofertă are prețul cel mai scăzut și a îndeplinit toate condițiile din prezentul anunț, online în SEAP sau offline (după caz). Pentru ca oferta să fie considerata admisă trebuie să îndeplinească toate cerințele obligatorii prevăzute în prezentul anunț. Nu se acceptă oferte depuse/transmise după data și ora limită de depunere oferte. Informații suplimentare pot fi obținute de la Serviciul Comercial, persoana de contact Laura Elena Rebegea la adresa de email: laura.rebegea@transelectrica.ro. Eventualele clarificări vor fi postate la secţiunea "Publicitate Anunţuri" şi vor purta denumirea de clarificări la anuntul ADV..... (se va menţiona nr. prezentului anunţ).
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 2,616.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Sector 3, București
- CPV
- 39831200-8 - Detergenți
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546262
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.