LUCRARE DE EXECUTIE "AMENAJARE PARCURI SI LOCURI DE JOACA PRIN INFIINTAREA DE PARCURI SI LOCURI DE JOACA IN SATELE ANGHELESTI SI COPACESTI SI PRIN MODERNIZARE SI EXTINDERE LOC DE JOACA IN SAT RUGINESTI,COMUNA RUGINESTI"
Autoritate contractantă: COMUNA RUGINESTI (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI RUGINESTI)
„LUCRARE DE EXECUTIE "AMENAJARE PARCURI SI LOCURI DE JOACA PRIN INFIINTAREA DE PARCURI SI LOCURI DE JOACA IN SATELE ANGHELESTI SI COPACESTI SI PRIN MODERNIZARE SI EXTINDERE LOC DE JOACA IN SAT RUGINESTI,COMUNA RUGINESTI"” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Ruginești, județul Vrancea, de către COMUNA RUGINESTI (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI RUGINESTI). Bugetul estimat este Max: RON 469,715.99. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziția are ca obiect execuția lucrărilor aferente investiției „AMENAJARE PARCURI ȘI LOCURI DE JOACĂ PRIN ÎNFIINȚAREA DE PARCURI ȘI LOCURI DE JOACĂ ÎN SATELE ANGHELEȘTI ȘI COPĂCEȘTI ȘI PRIN MODERNIZARE ȘI EXTINDERE LOC DE JOACĂ ÎN SAT RUGINEȘTI, COMUNA RUGINEȘTI”. Achiziția este împărțită în trei loturi: Lotul 1 – amenajare parc și loc de joacă în satul Copăcești; Lotul 2 – amenajare parc și loc de joacă în satul Anghelești; Lotul 3 – modernizare și extindere loc de joacă în satul Ruginești. Pentru fiecare amplasament se vor executa lucrări de rezistență și arhitectură, amenajarea locului de joacă și a curții, furnizarea și montarea echipamentelor specifice, iar în cadrul Lotului 2 se va realiza și o pergolă. Sunt incluse toate lucrările și operațiunile necesare finalizării investiției, conform proiectului tehnic, detaliilor de execuție, caietului de sarcini și listelor de cantități. Valoarea totală estimată este de 469.715,99 lei fără TVA, inclusiv organizarea de șantier.- cod proiect 36020808213724102036 - finantat de catre AFIR
Condiții referitoare la contract
Draftul de contract se poate solicita de la Autoritatea Contractanta
Condiții de participare
Operatorii economici interesați vor prezenta o ofertă tehnică și financiară pentru executarea lucrărilor de amenajare a locului de joacă, cu respectarea integrală a cerințelor prevăzute în caietul de sarcini și în documentația aferentă achiziției.
Operatorul economic trebuie:
- să fie legal constituit și să aibă capacitatea de a executa lucrările care fac obiectul achiziției, conform obiectului de activitate;
- să dețină capacitatea tehnică și profesională necesară pentru realizarea lucrărilor;
- să dispună de personal calificat, echipamentele, utilajele și dotările necesare executării lucrărilor;
- să prezinte, la solicitarea autorității contractante, documente care să demonstreze experiența și capacitatea de executare a unor lucrări similare, dacă acestea sunt solicitate;
- să respecte cerințele tehnice, de calitate și de siguranță prevăzute în caietul de sarcini;
- să utilizeze materiale și echipamente conforme cu legislația și standardele tehnice aplicabile, inclusiv pentru echipamentele destinate locurilor de joacă;
- să prezinte documentele de conformitate, certificatele/declarațiile de conformitate și documentele tehnice aferente echipamentelor și materialelor furnizate și montate, conform cerințelor documentației;
- să respecte legislația aplicabilă în domeniul securității și sănătății în muncă, prevenirii și stingerii incendiilor, protecției mediului și gestionării deșeurilor rezultate din execuția lucrărilor;
- să respecte termenul de execuție și celelalte condiții stabilite de autoritatea contractantă.
Criterii de atribuire
pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
SE POT OBTINE LA COMPARTIMENTUL DE ACHIZITII PUBLICE DIN CADRUL PRIMARIEI COMUNEI RUGINESTI SAU LA ADRESA DE EMAIL contact@primariaruginestivn.ro
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 469,715.99
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Ruginești, Vrancea
- CPV
- 45112723-9 - Lucrări de arhitectură peisagistică a terenurilor de joacă
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546390
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.