Lucrări de amenajare spații verzi (Parc cu platani UVT-zona OITUZ)
Autoritate contractantă: Universitatea de Vest din Timisoara
„Lucrări de amenajare spații verzi (Parc cu platani UVT-zona OITUZ)” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Timișoara, județul Timiș, de către Universitatea de Vest din Timisoara. Bugetul estimat este Max: RON 413,223.14. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Lucrari amenajare spatii verzi (Parc cu platani UVT-zona Oituz, Timisoara) conform caietului de sarcini si solicitarii de oferta publicate pe platforma achizitii.uvt.ro. Toata procedura de ofertare se desfasoara accesand link-ul https://achizitii.uvt.ro.
Condiții referitoare la contract
Executantul va efectua lucrarile conform caietului de sarcini, fara costuri suplimentare pentru achizitor, in termenul ofertat si care va fi stipulat in contractul de lucrari. Plata lucrarilor executate se va face cu OP prin Trezorerie, in termen de 30 zile de la semnarea fara obiectiuni a procesului verbal de receptie finala a lucrarilor, in baza facturii fiscale emisa in eFactura si a documentelor insotitoare. Valabilitatea ofertei va fi de minim 60 zile de la data limita de depunere a ofertei.
Condiții de participare
Oferta ferma asumata de operatorul economic prin nume si semnatura, intocmita in lei, se va transmite accesand link-ul https://achizitii.uvt.ro. Ofertele incomplete sau care nu corespund cerintelor din caietul de sarcini si solicitarea de oferta nu vor fi supuse analizei. Impreuna cu oferta se vor depune declaratie/model de contract asumat si declaratie privind neincadrarea in art.59-60.
Informații suplimentare
Orice solicitare de clarificari se va transmite cu cel putin 2 zile inainte de termenul limita de depunere al ofertelor si raspunsurile la clarificari cu cel putin o zi inainte de termenul limita de depunere al ofertelor. Clarificarile si raspunsurile la clarificari se vor transmite exclusiv accesand link-ul https://achizitii.uvt.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 413,223.14
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Timișoara, Timiș
- CPV
- 45111291-4 - Lucrări de amenajare a terenului
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546103
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Renovări & Construcții în Timișoara
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.