BizzLink
Se încarcă...

Lucrari de confectionare sobe de teracota

Autoritate contractantă: INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA

„Lucrari de confectionare sobe de teracota” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Suceava, județul Suceava, de către INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA. Bugetul estimat este Max: RON 231,404.96. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Inspectoratul de Poliție Județean Suceava intenționează să achiziționeze lucrări de confecționare a sobelor de teracotă de la SPR Vama, PP Frumosu, SPR si PP Adancata, PP Boroaia, PP Rădășeni, PO Dumbrăveni, PP Stulpicani, PP Păltinoasa, PP Vama, PP Moldovița, SPR si PP Pojorâta, PP Izvoarele Sucevei, conform caietului de sarcini atasat. Lucrările de confecționare sobe de teracotă constau în realizarea următoarelor activități:
• demolarea sobei de teracotă existente;
• confecționatul sobei cu plăci de teracotă noi și cu cărămidă refractară nouă pentru focar;
• executarea căptușelilor la plăcile de teracotă;
• executarea fumurilor din cărămizi noi întregi;
• executarea rosturilor verticale și orizontale de 1 mm;
• legarea plăcilor cu copci din sârmă de alamă;
• legarea sobei la coș prin burlane de olane smălțuite;
• montarea garniturii metalice din fontă neșlefuită;
• montarea grătarului din fontă;
• rostuirea sobei;
Cerințele pentru lucrările de reparații sobe de teracotă sunt menționate în: • antemăsurătoarea pentru lucrări de refaceri sobe de teracotă – anexa 1 la caietul de sarcini atașat prezentului anunț.

Condiții referitoare la contract

A. Propunerea tehnică pentru lucrări trebuie să corespundă cerinţelor minime prevăzute în caietul de sarcini. Propunerea tehnică pentru lucrări trebuie să corespundă la toate categoriile de lucrări cu antemăsurătorile anexate caietului de sarcini. Oferta tehnică va fi însoțită de un grafic de execuție întocmit de ofertant și de o declarație pe propria răspundere privind asumarea cerințelor caietului de sarcini atașat prezentului anunț.
B. Propunerea financiară trebuie să se încadreze în limita fondurilor care pot fi disponibilizate. Ofertantul va elabora propunerea financiara astfel încât aceasta sa furnizeze toate informaţiile solicitate cu privire la preţ, tarif, daca este cazul, precum şi la alte condiţii financiare şi comerciale legate de obiectul contractului de achiziţie publică. Propunerea financiară pentru lucrări va cuprinde lista cu cantitățile de lucrări, extrasul de materiale și extrasul cu forța de muncă, cu respectarea OCMF/MLPAT 553/5367NN/31.05.1999. Oferta financiară totală va fi elaborată pe fiecare natură de lucrări și pentru fiecare subunitate de poliție.

Această achiziție este supusă Clauzei suspensive: AC va incheia contractual cu ofertantul declarant castigator numai in masura in care fondurile necesare achizitiei vor fi asigurate prin alocarea creditelor bugetare cu aceasta destinatie. In cazul in care, indiferent de motive, creditele bugetare nu vor fi alocate, AC va aplica prevederile art. 212, alin. 1, lit. c) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, fiind imposibila incheierea contractului de achizitie publica. Ofertantii inteleg ca AC nu poate fi considerate raspunzatoare pentru vreun prejudiciu in cazul neatriburii contractului, indiferent de natura acestuia si indifferent daca AC a fost notificata asupra existentei unui asemenea prejudiciu. Ofertantii accepta utilizarea conditiei suspensive de mai sus, asumandu-si intreaga raspundere in raport cu eventualele pierderi pe care le-ar putea suferi in situatia descrisa.

Condiții de participare

Prezentare certificate de înregistrare emis de ONRC, având cod CAEN din grupa de activității ce face obiectul prezentei achiziții; prezentare propunere tehnică și propunere financiară.

Criterii de atribuire

pretul cel mai scazut

Informații suplimentare

Ofertele pot fi depuse prin email la adresa: achizitii@sv.politiaromana.ro sau se pot depune la sediul IPJ Suceava din b-dul 1 Mai nr. 9, secretariat Serviciul Logistic, pana la termenul limita stabilit prin prezentul anunț. Ofertele primite după termenul limită stabilit de Autoritatea Contractantă, nu vor fi luate în considerare la momentul analizării ofertelor, fiind declarate neconforme, în baza art. 215, alin. alin. (5) din Legea 98/2016 privind achizițiile publice.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 231,404.96
Termen limită
09 septembrie 2026 (8 zile rămase)
Locație
Suceava, Suceava
CPV
50721000-5 - Recondiționarea instalațiilor de încălzire
Categorie
Instalații & Reparații
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546189
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Lucrari
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

Instalații & Reparații în Suceava

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.