Lucrari de intretinere a drumurilor B.E.Vidra 2026
Autoritate contractantă: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SILVICULTURA “MARIN DRACEA”
„Lucrari de intretinere a drumurilor B.E.Vidra 2026” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Orș. Voluntari, județul Ilfov, de către INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SILVICULTURA “MARIN DRACEA”. Bugetul estimat este Max: RON 197,562.04. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 15 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Institutul Național de Cercetare- Dezvoltare în silvicultură ’’Marin Drăcea’’- Baza Experimentală Vidra, cu sediul în Str. Carol I, nr. 23, Vidra, jud. Vrancea, tel: 0248560001, cod fiscal RO34638446, organizează prin achiziție directă, în conformitate cu prevederile Legii 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, achiziția de Lucrări de întreținere a drumurilor aferente Bazei Experimentale Vidra. Scopul final al lucrărilor îl constituie menținerea drumurilor forestiere în condiții de confort și siguranță deplină precum și prevenirea și remedierea degradării inerente, apărute pe parcursul exploatării drumurilor forestiere.
Condiții referitoare la contract
Prețul lucrărilor va include materialele, transportul și execuția. Lucrările se vor executa în funcție de necesitățile beneficiarului, în baza solicitării scrise a acestuia. Execuția lucrărilor se va realiza conform modelului de contract lucrari al autoritatii contractante. Întreaga documentație necesară pentru inițierea contractului de lucrari se poate solicita la adresa de e-mail: vn_03_pxg@yahoo.com. Ofertele se pot depune la aceeași adresă de e-mail, dar în mod obligatoriu ofertanții vor publica în catalogul SEAP valoarea propunerii financiare sub denumirea și CPV din cadrul prezentului anunt
Condiții de participare
Operatorul economic este înregistrat sau se va înregistra în SEAP pentru finalizarea achiziției
Criterii de atribuire
Atribuirea contractului se va face pe baza criteriului "prețul cel mai scăzut" din ofertele considerate admisibile în urma evaluării. Operatorii economici ofertanți vor prezenta în oferta depusă către autoritatea contractantă prețul unitar și total al lucrărilor și documentele solicitate conform documentației și formularelor emise de autoritatea contractantă. Achizitorul are deplină decizie în selectarea ofertantului câștigător fără a fi obligat să prezinte justificări celorlalți participanți/ofertanți la acțiunea de achiziție a lucrării de mai sus. Finalizarea se va face în SEAP prin intermediul catalogului electronic. Autoritatea contractantă nu are obligația de a face comunicări scrise
Informații suplimentare
Romitentul executant va trimite oferta detaliată, completă, cu respectarea tuturor cerințelor prezentului anunt și a documentației anexate, la adresa de e-mail vn_03_pxg@yahoo.com, până la termenul limită de primire a ofertelor. Întrucât nu poate fi încărcat în SICAP fișierul excel bază de calcul deviz-ofertă poate fi solicitat la adresa de e-mail vn_03_pxg@yahoo.com , până cel târziu în data de 15.09.2026 ora 12:32. În vederea finalizării achiziției promitentul executant declarat câștigător iși va publica oferta în catalogul electronic SEAP. Ofertanții vor publica în catalogul SEAP valoarea propunerii financiare până la data de 16.09.2026 ora 11:02 sub denumirea și CPV din cadrul prezentului anunt (in functie de aceasta se va realiza filtrarea informatiilor din catalogul electronic de către autoritatea contractantă). Nepublicarea informațiilor în SEAP în paragraful de mai sus atrage respingerea ofertei depuse la sediu sau prin e-mail.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 197,562.04
- Termen limită
- 15 septembrie 2026 (13 zile rămase)
- Locație
- Orș. Voluntari, Ilfov
- CPV
- 45233141-9 - Lucrări de întreținere a drumurilor
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546387
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.