Lucrări de reparații curente și întreținere la FAȚADĂ PAVILION D pentru U.M. 01932 BRAŞOV
Autoritate contractantă: MINISTERUL APARARII UM 01932 Brasov
„Lucrări de reparații curente și întreținere la FAȚADĂ PAVILION D pentru U.M. 01932 BRAŞOV” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Brașov, județul Brașov, de către MINISTERUL APARARII UM 01932 Brasov. Bugetul estimat este Max: RON 215,839.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Lucrări de reparații curente și întreținere la - ”FAȚADĂ PAVILION D” , conform documentatie atasata
Condiții referitoare la contract
Plata facturii se va efectua in contul de Trezorerie al ofertantului, in termen de 30 zile de la depunerea si insusirea acesteia la sediul achizitorului, dupa receptia lucrarilor fara obiectiuni . Toate cheltuielile vor fi incluse in pret. Ofertantii vor transmite oferta in lei , cu si fara TVA. Nu se acorda avans. Se solicita garantie de buna executie a contractului, conform model contract anexat. Prin depunerea ofertei, operatorul economic isi asuma toate prevederile mentionate in anuntul de publicitate
Condiții de participare
Ofertantii vor fi inscrisi in SEAP si vor avea cont deschis la trezorerie . Dupa desemnarea castigatorului , acesta va publica in catalogul electronic al SEAP lucrarea ofertata. Ofertantii vor include in cadrul ofertei urm: a) Certificat constatator emis de Oficiul National al Registrului Comertului . Informatiile cuprinse în certificatul constatator trebuie sa fie reale/actuale la momentul prezentarii .Obiectul contractului trebuie sa aiba corespondent in codul CAEN din Certificatul constatator emis de ONRC. b) Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 164, art. 165 si art. 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. c) Propunerea tehnica -informatii tehnice despre lucrarea ofertata astfel incat sa rezulte ca au fost indeplinite toate cerintele minime mentionate in caietul de sarcini. Ofertantii au obligatia sa includa in propunerea tehnica si graficul de executie fizic asumat, garantia lucrarilor, alte informatii solicitate in Caietul de sarcini. d) Declaratie pe proprie raspundere a executantului privind respectarea obligatiilor relevante din domeniile mediului, social si al relatiilor de munca. e) Propunerea financiara –va cuprinde Formularul de oferta si anexa nr.1 la modelul de contract . Propunerea financiara trebuie sa se incadreze in valoarea estimata. Operatorii economici vor prezenta oferta de pret pentru toate tipurile lucrari mentionate in Caietul de sarcini sub sanctiunea respingerii ofertei ca fiind neconforma.. f) Alte documente solicitate in documentatia de atribuire: Diploma SSM, Lista principalelor lucrari executate, alte formulare din documentatia atasata. Înainte de transmiterea ofertelor, ofertanții au obligatia de a urmări documentația de atribuire din cadrul anunțului de publicitate pentru a verifica dacă s-a încărcat o noua versiune a documentației de atribuire ca urmare a eventualelor solicitări de clarificări (cu 2 zile inainte de termenul de depunere) și răspunsurilor aferente acestora.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut/lucrare, cu respectarea conditiilor din prezentul anunt si specificatiile tehnice solicitate.
Informații suplimentare
Termenul de valabilitate al ofertei va fi de minim 60 zile. Informatii suplimentare se pot obtine la telefon 0268/423421, int. 990. Persoanele de contact pentru vizionarea amplasamentului sunt: Catalina VOICU , Adelin AUNGURENCEI . Ofertantii vor intocmi propunerea financiara in conformitate cu articolele de deviz , listele de cantitati, caietul de sarcini. Pretul ofertat va fi fix si nu se poate modifica . Lucrarile se vor executa in baza unui contract ferm, conform model atasat. Limba de redactare a ofertei este limba romana.Orice document prezentat in alta limba decat limba romana va fi tradus de catre un traducator autorizat.Nu se accepta constituirea garantiei de buna executie prin fila CEC sau bilet la ordin.Ofertantii au obligatia de a mentiona in oferta denumirea asociatilor/ subcontractantilor si datele de contact ale acestora , partea/partile care urmeaza a fi indeplinite de acestia si vor transmite acordul de asociere/subcontractare, daca este cazul.Ofertantii participanti la procedura-ofertant, ofertant asociat., subcontractant, nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 164, 165 si 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice. Eventualele solicitari de clarificari se vor depune pe adresa achizitii01932bv@afahc.ro. Prezentei achizitii nu i se aplica prevederile referitoare la solutionarea contestatiilor de catre CNSC , achizitia directa nefiind o procedura de atribuire a unui contract de achizitie publica. Ofertantii nu au dreptul sa modifice propunerea financiara sub sanctiunea respingerii acesteia. Ofertele se vor transmite semnate si scanate pe adresa de e-mail oferteum1932@afahc.ro , in termenul limita de depunere mentionat in prezentul anunt de publicitate. Oferta depusa dupa aceasta data si ora /pe alta adresa de e-mail, nu va fi luata in considerare.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 215,839.00
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Brașov, Brașov
- CPV
- 45453000-7 - Lucrări de reparații generale și de renovare
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546624
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Renovări & Construcții în Brașov
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.