Lucrari reparatii curente alee interioara pavata
Autoritate contractantă: Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01895 Bucuresti
„Lucrari reparatii curente alee interioara pavata” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru București, județul București, de către Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01895 Bucuresti. Bugetul estimat este Max: RON 159,900.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Locația exactă a amplasamentului este: Soseaua de centura Chitila-Rudeni, Comandamentul Brigazii 1 Rachete Sol-Aer. Pentru o ofertă cât mai bună, se recomandă vizionarea amplasamentului ( in intervalul orar 08:00-14:00), cu anunțarea în prealabil cu minimum 1 zi înainte de venire. Termenul maxim pentru finalizarea lucrărilor este 10 decembrie, cu respectarea în prealabil a termenilor de execuție stabilit în caietul de sarcini. Persoana de contact: Arsene Mihai, 0721 192 217. Odată cu oferta transmisă, ofertatul trebuie sa transmită autorității contractante următoarele documente: certificat constatator din care sa rezulte faptul ca activitatea firmei are legatura cu specificul lucrarii, documente prin care se atestă faptul că a mai executat lucrări similare în ultimii 5 ani. In cazul in care nu se vor prezenta certificatul constator si documente prin care se atesta experienta similara, oferta va fi considerata nula!
Vizionarea amplasamentului este obligatorie pentru ca oferta sa nu fie considerate nula. Transmiterea ofertei fara a viziona amplasamentul nu va fi posibila, oferta nefiind luata in calcul.
Condiții referitoare la contract
Plata exclusiv prin Trezoreria Statului, prin OP, în maxim 30 de zile de la data recepționării produselor la sediul unităților militare beneficiare precizate în documentul electronic indicat drept contract aferent prezentului anunț de publicitate. Facturile se vor emite pe numele autorității contractante - Unitatea Militară 01895 CHITILA, plata se va efectua de către aceeași autoritatea contractantă anterior menționată. Achiziția avută în vedere se va realiza prin plasarea unei comenzi ferme prin catalogul din SEAP al operatorului economic declarat câștigător. Pentru o ofertă cât mai bună, vizionarea amplasamentului este obligatorie( in intervalul orar 08:00-14:00), cu anunțarea în prealabil cu minimum 1 zi înainte de venire. Termenul maxim pentru finalizarea lucrărilor este 10 decembrie, cu respectarea în prealabil a termenilor de execuție stabilit în caietul de sarcini.
Vizionarea amplasamentului este obligatorie pentru ca oferta sa nu fie considerate nula. Transmiterea ofertei fara a viziona amplasamentul nu va fi posibila, oferta nefiind luata in calcul.
Persoana de contact cu care veti lua legatura pentru vizionare amplasament: Arsene Mihai, 0721 192 217 .
Solicitarea pentru vizionarea amplasamentului se va transmiste in prealabil si pe adresa um_01895_chitila_achizitii@roaf.ro.
Condiții de participare
Odată cu oferta transmisă, ofertatul trebuie sa transmită autorității contractante următoarele documente: certificat constatator din care sa rezulte faptul ca activitatea firmei are legatura cu specificul lucrarii, documente prin care se atestă faptul că a mai executat lucrări similare în ultimii 5 ani. In cazul in care nu se vor prezenta certificatul constator si documentele prin care se atesta experienta similara, oferta va fi considerata nula! Transmiterea unei oferte pe adresa um_01895_chitila_achizitii@roaf.ro până la data precizată în anunț, cu respectarea specificațiilor și condițiilor precizate în atașamentul prezentului anunț. Ofertele vor aborda în mod obligatoriu denumirea produselor, specificațiile tehnice ale acestora, prețurile unitare fără TVA ale reperelor ofertate, valoarea fără TVA a fiecărui reper și valoarea totală a întregii oferte.
Vizionarea amplasamentului este obligatorie pentru ca oferta sa nu fie considerate nula. Transmiterea ofertei fara a viziona amplasamentul nu va fi posibila, oferta nefiind luata in calcul
Persoana de contact cu care veti lua legatura pentru vizionare amplasament: Arsene Mihai, 0721 192 217 .
Solicitarea pentru vizionarea amplasamentului se va transmiste in prealabil si pe adresa um_01895_chitila_achizitii@roaf.ro.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut fără TVA . Ofertele vor fi formulate în lei fără TVA cu maxim 2 zecimale
Persoana de contact cu care veti lua legatura pentru vizionare amplasament: Arsene Mihai, 0721 192 217 .
Solicitarea pentru vizionarea amplasamentului se va transmiste in prealabil si pe adresa um_01895_chitila_achizitii@roaf.ro.
Informații suplimentare
Vizionarea amplasamentului este obligatorie pentru ca oferta sa nu fie considerate nula. Transmiterea ofertei fara a viziona amplasamentul nu va fi posibila, oferta nefiind luata in calcul.
Achiziția se realizează exclusiv prin catalogul electronic SEAP în urma analizării ofertelor depuse și deliberării ofertei, plata exclusiv prin Trezoreria Statului, prin OP, în maxim 30 de zile de la recepția produselor. Orice clarificare referitoare la specificațiile tehnice ale serviciilor se va trimite pe obligatoriu scris pe adresa de e.mail : um_01895_chitila_achizitii@roaf.ro
Persoana de contact cu care veti lua legatura pentru vizionare amplasament: Arsene Mihai, 0721 192 217 .
Solicitarea pentru vizionarea amplasamentului se va transmiste in prealabil si pe adresa um_01895_chitila_achizitii@roaf.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 159,900.00
- Termen limită
- 11 septembrie 2026 (9 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 45262600-7 - Diverse lucrări specializate de construcții
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546337
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
Renovări & Construcții în București
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.