BizzLink
Se încarcă...

Lucrările de reparații curente necesare a se realiza la obiectivul 62500-1 Pavilion A Administrativ –asigurare acces

Autoritate contractantă: PENITENCIARUL SPITAL TARGU OCNA

„Lucrările de reparații curente necesare a se realiza la obiectivul 62500-1 Pavilion A Administrativ –asigurare acces” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Orș. Târgu Ocna, județul Bacău, de către PENITENCIARUL SPITAL TARGU OCNA. Bugetul estimat este Max: RON 32,366.65. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Executarea lucrărilor se va efectua de catre constructor cu personal calificat și instruit care să respecte toate regulile specifice acestor categorii de lucrări, pe toată perioada de executare a acestora., conform cerințelor caietului de sarcini. Cerințele din caietul de sarcini sunt obligatorii și trebuie respectate întocmai. Revenim cu mentiunea ca termenul de executie a lucrarii este de 45 de zile

Condiții referitoare la contract

Pentru fundamentarea corespunzătoare a ofertei, operatorii economici au obligația de a studia în prealabil caietul de sarcini.
Executarea lucrărilor se va realiza de către executant cu personal calificat și instruit, cu respectarea tuturor normelor aplicabile și a regulilor specifice unităților de detenție, pe toată perioada de execuție. Personalul desemnat pentru execuția lucrărilor și aprovizionarea cu materiale va respecta regulile de acces, control și securitate, inclusiv măsurile specifice de siguranță aplicabile unităților de detenție. Beneficiarul va emite Ordinul de începere a lucrărilor ulterior semnării contractului și constituirii garanției de bună execuție. Beneficiarul va preda amplasamentul pe bază de proces-verbal de predare–primire, semnat de ambele părți, executantul având obligația de a-l prelua în condițiile stabilite. Accesul personalului executantului în incinta Penitenciarului-Spital Târgu Ocna se va realiza numai pe baza aprobării prealabile a conducerii unității, în conformitate cu reglementările interne aplicabile. Executantul are obligația de a transmite, anterior începerii lucrărilor, lista nominală a personalului implicat în execuție, în vederea avizării accesului. Orice modificare a personalului va fi comunicată în prealabil beneficiarului.

Condiții de participare

Operator economic cu experienta in domeniul (Copie după Certificatul de înregistrare la Registrul Comerțului din care sa rezulte capacitatea executări lucrărilor - cod CAEN;), postare oferta in SICAP cu instiintarea autoritatii contractante, avand ca denumire nr. prezentului anunt sau transmiterea ofertei prin e-mail la adresa achizitii.sptgocna@anp.gov.ro sau fax - 0234-344126.

Criterii de atribuire

Pretul cel mai scazut cu respectarea conditiilor din caietul de sarcini.

Informații suplimentare

Pentru informatii suplimentare, desemnam ca persoana de contact pe: Nicolae GHEORGHITA/Dorian AVRAM sau la biroul achizitii, telefon 0234/344129, adresa e-mail: achizitii.spgocna@anp.gov.ro.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 32,366.65
Termen limită
10 septembrie 2026 (6 zile rămase)
Locație
Orș. Târgu Ocna, Bacău
CPV
45453000-7 - Lucrări de reparații generale și de renovare
Categorie
Renovări & Construcții
Publicată pe
04 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546740
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Lucrari
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 04 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.