Mașina de debitat
Autoritate contractantă: REGIA AUTONOMA TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEARA
„Mașina de debitat” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Orș. Mioveni, județul Argeș, de către REGIA AUTONOMA TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEARA. Bugetul estimat este Max: RON 68,193.60. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Mașina de debitat Mecatome T205 sau echivalent - 1 buc., conform specificatiei tehnice anexata
Condiții referitoare la contract
Obiectul achiziției constă în procurarea, transportul până la obiectiv și instalarea unei mașini de debitat. Recepția se va face la sediul beneficiarului și va fi însoțită de punere în funcțiune, teste de funcționare și instruirea personalului. Institutul de Cercetări Nucleare este Sucursală a Regiei Autonome Tehnologii pentru Energia Nucleară (RATEN), care își desfășoară activitatea în domeniul nuclear și se supune cerințelor normelor CNCAN, organism de reglementare în acest domeniu, iar conform prevederilor acestor cerințe toți furnizorii trebuiesă aibă un Sistem de Management
al Calității certificat conform ISO 9001:2015.
Condiții de participare
Echipamentele vor fi însoţite la livrare și instalare de toate documentele de calitate, respectiv: Certificat de conformitate a produsului în concordanță cu legislația aplicabilă; Declarație de conformitate care atestă conformitatea produsului cu respectarea Deciziei nr. 768/2008/CE a Parlamentului European și a Consiliului din 9 iulie 2008 privind un cadru comun pentru comercializarea produselor și de abrogare a Deciziei 93/465/CEE a Consiliului și a Legii 50/2015 în care sunt reluate prevederile din Regulamentul 765/2008 privind evaluarea conformității produselor.
Furnizorul are obligația legală în ceea ce priveşte emiterea facturii electronice RO e-Factura.
Factura electronică trebuie să conţină cu fidelitate:
• Datele de identificare ale RATEN ICN Piteşti;
• Contul şi Banca Furnizorului (ATENTIE! Banca Comerciala);
Condiţii de plată: Plata se va efectua cu OP la 60 de zile numai pe baza facturii electronice emise prin intermediul
RO e-Factura.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scazut, avându-se în vedere respectarea cerințelor tehnice
Informații suplimentare
Ofertele vor fi semnate cu semnatura electronica extinsa si trimise pe adresa de e-mail achizitii@raten.ro pana in data de 10.09.2026. Se va completa scrisoarea de inaintare si formularul de oferta. Modelul se gaseste pe site www.raten.ro, la sectiunea Informatii publice/Achizitii/Achizitii 2026. Operatorul economic a carui oferta este declarata admisibila va fi anuntat sa depuna oferta in SEAP. Persoana de contact: Ciuca Daniel, tel.0248213400, interior 188.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 68,193.60
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Orș. Mioveni, Argeș
- CPV
- 42600000-2 - Mașini-unelte
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546614
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.