Mașină de spălat pardoseli cu acumulatori = 3 cpl.
Autoritate contractantă: MINISTERUL APARARII - U.M. 02036
„Mașină de spălat pardoseli cu acumulatori = 3 cpl.” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Sector 2, județul București, de către MINISTERUL APARARII - U.M. 02036. Bugetul estimat este Max: RON 48,842.97. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Mașină de spălat pardoseli cu acumulatori = 3 cpl., echipament profesional compact dotat cu tracțiune automată cu motor dedicat de minim 150W, autonomie de lucru fără cablu, rezervoare generoase și sistem eficient de recuperare a apei - destinat curățirii și întreținerii spațiilor de dimensiuni medii-mari de pâna la 4000 mp prin spălare mecanizată, aspirarea imediată a apei și uscarea rapidă a pardoselii – însoțit de toate accesoriile necesare funcționării la parametrii ceruți prin specificația tehnică atașată, cu livrare la sediul U.M. 01969 Câmpia Turzii, jud.Cluj.
Condiții referitoare la contract
Condiţii referitoare la contract:
1. Termen de finalizare: furnizorul are obligația să livreze produsele în maxim 30 de zile de la acceptul comenzii în SICAP, la sediul U.M. 01969 Câmpia Turzii, str.Aviatorilor, nr.2, loc.Luna, jud.Cluj, fără a factura produse în avans. Persoană de contact: dl. FIGAN ADRIAN, telefon: 0755.590.037
Livrarea se va face după anunțarea persoanei de contact, stabilind de comun acord data și intervalul orar pentru livrare.
Persoană de contact din partea autorității contractante: dna.Tatiana Gheorghe, telefon: 729.047.254.
2. La livrare, produsele/echipamentele achiziționate vor fi însoțite, în mod obligatoriu, de următoarele documente, în limba română:
a) factură fiscală;
b) declarație de conformitate;
c) instrucțiuni de montaj și exploatare (utilizare) / carte tehnică;
d) certificat de garanție;
e) fișă tehnică produs.
3. Garanţia echipamentelor/produselor: minim 12 luni de la data livrării și semnării procesului verbal de recepție.
4. Plata aferentă furnizării produselor se va efectua conform legislaţiei în vigoare, în baza documentelor justificative emise de executant.
5. Achiziția directă se realizează în conformitate cu Legea 98/2016, cu modificările și completările ulterioare și H.G. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare. Criteriul de atribuire este “prețul cel mai scăzut” pe întreg pachetul de materiale.
6. Alte prevederi: conform cerințelor din specificațiile tehnice atașate.
Condiții de participare
• SE SOLICITA OFERTANTULUI URMĂTOARELE DOCUMENTE:
a) Formular Nr. 1 (atașat) - INFORMAȚII GENERALE;
b) Formular Nr. 2 (atașat) - FORMULAR DE OFERTĂ
Oferta va conține obligatoriu informații despre societate, persoana de contact și termen de livrare (asumat de ofertant) iar oferta financiară va fi prezentată în prețuri unitare, valoare totală – inclusiv taxa pe valoare adăugată care va fi evidențiată distinct.
c) Oferta tehnică va conține și următoarele documente:
1. Specificațiile tehnice ale produsului ofertat;
2. Fișa tehnică a produsului (broșură);
3. Declarație de conformitate a produsului cu marca CE.
La întocmirea ofertei se vor respecta cerințele de la pct.3 din documentația atașată.
• NU SE ACCEPTĂ OFERTE PARȚIALE ȘI NICI OFERTE ALTERNATIVE.
• Toate documentele prezentate în ofertă, în altă limbă decât română, vor fi însoțite de traduceri.
Criterii de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Informații suplimentare
Perioada de valabilitate a ofertei este de 45 de zile de la data limită de depunere a ofertelor.
Data limită de depunere a ofertelor este 07.09.2026 ora 14:00
Ofertantul declarat câştigător va posta oferta şi în SICAP - catalog electronic.
Livrarea se va face, conform pct.2.1., în maxim 30 de zile de la acceptul comenzii din SICAP.
Persoana de contact din partea autorității contractante: dna.Tatiana Gheorghe, telefon 0729047254.
Formularele (1 și 2), oferta tehnică și oferta financiară - se pot transmite în format electronic prin e-mail la adresa: achizitii.um02036@roaf.ro sau la sediul autorităţii contractante: U.M. 02036 Pantelimon, Şoseaua de Centură, Nr. 220, Pantelimon, Ilfov, până la data de 07.09.2026 ora 14:00
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 48,842.97
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (4 zile rămase)
- Locație
- Sector 2, București
- CPV
- 39713410-0 - Mașini de curățare a podelelor
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546698
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.