Materiale de constructii
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA NICOLAE IORGA AL JUDETULUI BOTOSANI
„Materiale de constructii” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Botoșani, județul Botoșani, de către INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA NICOLAE IORGA AL JUDETULUI BOTOSANI. Bugetul estimat este Max: RON 10,345.45. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta „ Nicolae Iorga” al Judetului Botosani in calitate de autoritate contractanta doreste sa achizitioneze contractul de achizitie publica avand ca obiect furnizarea de „materiale de constructii”: 1. Plasa sudata - 7 buc; 2. Rigola - 7 ml; 3. Sarma - 6,5 kg; 4. Otel beton OB 37 - 3 kg. Materialele vor respecta specificatiile tehnice solicitate prin prezentul anunt. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de publicitate, caietului de sarcini, specificatiilor tehnice sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Condiții referitoare la contract
Oferta financiara va fi transmisa la adresa de email achizitii@isubotosani.ro si / sau publicată în catalogul electronic SEAP daca operatorul economic detine cont pe platforma electronica SEAP, cu PRETUL in LEI fara TVA, cu respectarea codului CPV, cu denumirea „anvelope auto”, conform anunț........(se va indica numărul prezentului anunț)". Propunerea tehnica solicitata se va transmite autoritatii contractante la adresa de email: achizitii@isubotosani.ro. Oferta financiara si propunerea tehnica vor fi semnate de catre ofertant sau de catre persoana legal imputernicita de catre acesta. In oferta se va menționa prețul unitar pentru fiecare reper solicitat. Oferta va fi valabila pentru 30 de zile.
Condiții de participare
Orice operator economic calificat si autorizat, care poate furniza produsele în condițiile și termenele prevazute. Plata se va face in cont de Trezorerie in 30 de zile de la data receptiei / emiterea facturii electronice. Materialele vor fi livrate la sediul Detasamentului de Pompieri Dorohoi, str. Dumbrava Rosie, nr. 3, cu transport gratuit, în termen de 5 zile lucratoare de la data comenzii ferme. Produsele vor fi insotite de certificat de calitate sau declaratie de conformitate, conform normelor U.E. Dacă produsele nu corespund cerințelor solicitate, acestea vor fi returnate furnizorului pe cheltuiala acestuia. Acceptarea conditiilor de livrare va fi trecuta distinct in oferta.
Criterii de atribuire
PRETUL cel mai scazut, cu respectarea criteriilor solicitate prin prezentul anunt publicitar.
Informații suplimentare
Informatii suplimentare se pot obtine la numarul de telefon 0231/508.115 sau pe email: achizitii@isubotosani.ro
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 10,345.45
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Botoșani, Botoșani
- CPV
- 44110000-4 - Materiale de construcții
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546595
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Renovări & Construcții în Botoșani
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.