Materiale pentru curatenie, articole de uz casnic, hartie igenica, servetele pentru maini, servetele de masa, saci menaj de plastic si sapun lichid pentru maini.
Autoritate contractantă: Electrocentrale Bucuresti S.A.
„Materiale pentru curatenie, articole de uz casnic, hartie igenica, servetele pentru maini, servetele de masa, saci menaj de plastic si sapun lichid pentru maini.” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru București, județul București, de către Electrocentrale Bucuresti S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 243,137.52. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Materiale pentru curatenie, articole de uz casnic, hartie igenica, servetele pentru maini, servetele de masa, saci menaj de plastic si sapun lichid pentru maini
Detalii privind conditiile tehnice, garantii, conditii de receptie, etc. se regasesc in Caietul de sarcini disponibil pe site-ul www.elcen.ro in sectiunea: Interes public/Achizitii Publice/Anunturi Achizitii directe/2026.
Condiții referitoare la contract
Modelul de contract propus de autoritatea contractanta este disponibil pe site-ul www.elcen.ro in sectiunea: Interes public/Achizitii Publice/Anunturi Achizitii directe/2026.
Condiții de participare
1.Persoane juridice/fizice romane - Se va prezenta Certificat Constatator emis de Oficiul Registrului Comertului/Autorizatie de functionare/altele echivalente. – document scanat transmis odata cu oferta
2.Persoane juridice/fizice straine - Se vor prezenta documente care dovedesc o forma de inregistrare / atestare ori apartenenta din punct de vedere profesional conforme legii tarii de rezidenta a operatorului economic – document scanat transmis odata cu oferta.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire se aplică numai ofertelor care îndeplinesc cerinţele tehnice şi comerciale impuse de autoritatea contractantă.
Criteriul de atribuire este pretul cel mai scazut.
Adjudecarea se va face, in conformitate cu Anexa nr.1 a Caietului de Sarcini (nu se admit oferte partiale).
Informații suplimentare
1) Oferta se va transmite prin e-mail numai la adresa: oferte@elcen.ro, in caz contrar aceasta nu va fi luata in considerare. Email-ul va contine obligatoriu in subiect (titlu) cuvantul oferta si codul ADV............................ al procedurii si va fi transmisa prin fisier atasat.
2) Subiectul mesajului: Materiale pentru curatenie, articole de uz casnic, hartie igenica, servetele pentru maini, servetele de masa, saci menaj de plastic si sapun lichid pentru maini, ADV ...............................................................
3) Oferta va cuprinde:
• Fisa de oferta completata corespunzator si semnata de persoana autorizata. – document scanat.
4) Documentatia de ofertare care cuprinde Fisa de oferta, caiet de sarcini si modelul de contract este disponibila pe pe site-ul www.elcen.ro in sectiunea Interes public/Achizitii/Achizitii publice/Anunturi achizitii directe /2026.
5) Raspunsurile la clarificari vor fi postate pe site-ul www.elcen.ro in sectiunea: Interes public/Achizitii Publice/Anunturi Achizitii directe/2026.
6) Vor fi respinse ofertele depuse de operatori economici care se vor afla in situatiile descrise la art.180 alin.1 lit.g) din Legea nr.99/2016 precum si in situatia descrisa la art.150 alin.1 din HG nr.394/2016, care au refuzat nemotivat semnarea contractului ulterior comunicarii rezultatului procedurii.
7) Data limita până la care se pot solicita clarificari: 08.09.2026
8) Operatorii economici indică şi dovedesc în cuprinsul ofertei care informaţii din propunerea tehnică şi/sau fundamentări/justificări de preţ/cost sunt confidenţiale - detalii pe site-ul ELCEN
Coduri CPV asociate achizitiei: 19640000-4; 33711900-6; 33760000-5; 39220000-0;39224000-8; 39800000-0; 39530000-6.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 243,137.52
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 39800000-0 - Produse de curățat și de lustruit
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546665
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
Renovări & Construcții în București
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.