Materiale reparație instalație de încălzire centrală
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA MIHAI VITEAZUL AL JUDETULUI COVASNA
„Materiale reparație instalație de încălzire centrală” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru județul Covasna, de către INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA MIHAI VITEAZUL AL JUDETULUI COVASNA. Bugetul estimat este Max: RON 139.80. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 03 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
ISU Covasna realizează un studiu de piață în vederea achiziționării de materiale pentru reparație instalație de încălzire central, cu specificațiile tehnice regăsite în fișierul atașat.
Condiții referitoare la contract
Oferta va fi exprimată în lei fără TVA și va include toate cheltuielile ce determină prețul final (inclusiv transportul la ISU Covasna). Procedura se va finaliza prin încheierea unei comenzi în funcție de bugetul aprobat. Recepția se va realiza la sediul autorității contractante. Plata se va efectua PE BAZĂ DE FACTURĂ FISCALĂ cu ordin de plată în termen de maximum 30 de zile calendaristice de la data primirii facturii sau în maximum 30 de zile calendaristice de la data receptiei produselor, dacă data primirii facturii este anterioară recepției acestora. ÎN ACEST SENS SE VA INDICA CONTUL IBAN DE TREZORERIE. Ofertarea se va face prin e-mail: cap@isucv.igsu.ro până la data și ora limită.
Condiții de participare
Toți operatorii economici interesați vor transmite ofertele la adresa de e-mail: cap@isucv.igsu.ro până la data de 03.09.2026, ora 09:00. Ofertele depuse după termenul și ora limită se consideră întârziate și vor fi respinse. Oferta va fi întocmită respectând specificațiile tehnice regăsite în fișier. Pentru ofertele care nu conțin informații clare destinate să dovedească îndeplinirea fiecărei cerințe a specificațiilor tehnice, autoritatea contractantă va solicita clarificări. În cazul în care răspunsul operatorilor economici nu va fi în măsură să clarifice aspectele solicitate, ofertele vor fi respinse. Toate ofertele transmise prin e-mail vor fi luate în considerare. Se va contacta doar operatorul economic cu oferta câștigătoare, conform criteriului de atribuire. În cazul în care ofertantul declarat câștigător nu va îndeplini condițiile de participare sau refuză încheierea contractului, va fi selectat / contactat operatorul economic situat pe următorul loc, în baza criteriului de adjudecare. Cerinţele tehnice din specificația tehnică sunt obligatorii, iar nerespectarea uneia dintre acestea, constituie motiv pentru respingerea ofertei ca inacceptabilă, respectiv ca neconformă.
Criterii de atribuire
PREȚUL CEL MAI SCĂZUT PE PACHET DE PRODUSE. Prețul va fi exprimat în lei, fără TVA, cu maximum 2 zecimale. Criteriul de atribuire se aplică numai ofertelor care îndeplinesc cerințele tehnice minime impuse de autoritatea contractantă.
Informații suplimentare
Prezenta nu constituie un angajament de cumpărare din partea ISU CV. Achiziția se va realiza în baza unei comenzi ferme ulterior declarării ofertei câștigătoare în funcție de fondurile bugetare aprobate. Informații suplimentare: persoană de contact locotenent Suciu Alexandra – Serviciul Logistic, căpitan Luca Ramona - Camelia / plutonier Mechiș Marian – compartimentul Achiziții Publice, la numărul de telefon: 0267/315350, 315351.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 139.80
- Termen limită
- 03 septembrie 2026 (2 zile rămase)
- Locație
- Covasna
- CPV
- 44162100-4 - Accesorii de țevărie
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546163
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.