Materiale sanitare necesare Laboratorului de Analize Medicale
Autoritate contractantă: Centrul Medical De Diagnostic Si Tratament Ambulatoriu "Dr. Nicolae Kretzulescu"
„Materiale sanitare necesare Laboratorului de Analize Medicale” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Sector 5, județul București, de către Centrul Medical De Diagnostic Si Tratament Ambulatoriu "Dr. Nicolae Kretzulescu". Bugetul estimat este Max: RON 1,200.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Conform caiet de sarcini atasat. Lot 1 Lame portobiectiv 25x76mm, 100 cutiix50buc, pret unitar 7,50 lei fara TVA/cutie, valoare 750 lei fara TVA / Lot 2 Ansă inoculare/însămânțare sterilă 1 µl, 125 pungax20buc, pret unitar 3 lei fara TVA/pungax20buc, valoare 375 lei fara TVA/ Lot 3 Ansă inoculare/însămânțare sterilă 10 µl, 25 pungax20buc, pret unitar 3 lei fara TVA/pungax20buc, valoare 75 lei fara TVA / Valoare totala 1.200 lei fara TVA
Condiții referitoare la contract
• Livrare gratuita la sediul C.M.D.T.A. „Dr. Nicolae Kretzulescu”, in cel mult 7 zile de la comanda ferma din S.E.A.P.;
• Acceptul ca plata să se efectueze cu OP la maxim 60 zile de la data receptiei produselor;
Condiții de participare
Conform caiet de sarcini atasat.
• Oferta va fi exprimată in lei fără T.V.A. pe unitatea de măsura cu maxim 2 zecimale;
• La fiecare produs ofertat se vor prezenta detaliat specificațiile tehnice ale produsului ofertat, prezentarea de fise tehnice, prospect, astfel încât să se poată analiza din punct de vedere tehnic. Se va completa tabelul din caietul de sarcini sectiunea Specificatii tehnice produs ofertat, cu mentionarea paginii din fisa tehnica/ prospect unde se regaseste cerinta solicitata;
• Menținerea ofertei minim 60 zile de la data ofertării;
• !!!! Prezentarea de mostră pentru produsele ofertate pana la data limita de primire oferte. Mostrele se depun impreuna cu Proces verbal de predare primire mostra.
Totodtă, vă precizez următoarele elemente:
- Încarcarea produsului adjudecat in S.E.A.P. cu denumirea, unitatea de masura si la pretul ofertat;
!!!!!!!! Ofertele care nu sunt insotite si de mostre, pana la data limita de depunere oferta, vor fi declarate neconfome, deoarece nu respecta cerintele solicitate in caietul de sarcini/specificatia tehnica.
- Nu se accepta oferte alternative.
Criterii de atribuire
- CRITERIUL DE ADJUDECARE ESTE PRETUL CEL MAI SCAZUT PE PRODUS/LOT, PENTRU OFERTELE CONFORME;
Informații suplimentare
Ofertele tehnico-financiare se primesc la adresa de e-mail: achizitii.cmdta@mai.gov.ro
Mostrele se primesc la adresa: C.M.D.T.A Dr. N. Kretzulescu, Str. Mihai Voda, nr. 17, sect. 5, Bucuresti, parter (accesul se face pe la etajul 1), Serviciul Achizitii Publice, interval orar 08:00-15:00, in atentia d-nei Bloju Ana-Maria, telefon 021.311.1498.
!!!!!!!! Ofertele care nu sunt insotite si de mostre, pana la data limita de depunere oferta, vor fi declarate neconfome, deoarece nu respecta cerintele solicitate in caietul de sarcini/specificatia tehnica.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 1,200.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Sector 5, București
- CPV
- 39299000-4 - Articole din sticlă
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546289
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.