Materiale sanitare respectiv materiale stomatologice pentru cabinetele dentare, școlare și studențești
Autoritate contractantă: ADMINISTRATIA PENTRU SANATATE SI EDUCATIE A MUNICIPIULUI TIMISOARA
„Materiale sanitare respectiv materiale stomatologice pentru cabinetele dentare, școlare și studențești” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru Timișoara, județul Timiș, de către ADMINISTRATIA PENTRU SANATATE SI EDUCATIE A MUNICIPIULUI TIMISOARA. Bugetul estimat este Max: RON 39,350.20. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Obiectul prezentului anunț publicitar îl reprezintă achiziția de Materiale sanitare respectiv materiale stomatologice pentru cabinetele dentare, școlare și studențești, din structura Direcției Asistență Medicală în Unitățile de Învățământ din cadrul Administrației pentru Sănătate și Educație a Municipiului Timișoara, în scopul efectuării tratamentelor stomatologice pentru preșcolarii, școlarii și studenții din Municipiul Timișoara, conform Specificațiilor atașate prezentului anunt publicitar. Ofertantii au obligatia de a completa si semna Formularul de ofertă și Anexa la formlarul de oferta (Model atasat prezentului anunț publiciatar) și de a o atașa ofertei din catalogul electronic SEAP. Pentru produsele ofertate care se încadrează în categoria dispozitivelor medicale, ofertanții vor prezenta odată cu produsele și documente care atestă conformitatea și legalitatea introducerii și comercializării acestora pe piața Uniunii Europene, în conformitate cu legislația europeană și națională aplicabilă. Achiziția se finalizează prin comandă.
Condiții referitoare la contract
Conform Specificații tehnice atașate.
La livrare ofertantul va prezenta, documentele de conformitate aplicabile produselor ofertate/livrate.
Condiții de participare
Operatorii economici interesati vor publica în catalogul electronic SEAP, sub forma de pachet, valoarea totală ofertată a produselor ce fac obiectul prezentei achizitii, vor atașa ofertei din catalogul electronic SEAP documentele solicitate și vor transmite autoritatății contractante, până la data de 08.09.2026, ora 10:00, pe adresa de e-mail: achizitiiasemt@asemt.primariatm.ro, o notificare cu privire la publicarea ofertei în catalogul electronic SEAP. După data limită de depunere a ofertelor, autoritatea contractantă va consulta catalogul electronic SEAP în vederea identificarii ofertelor depuse în baza prezentului anunț publicitar. Ofertele primite după data și oră limită nu vor fi luate în considerare. Atât în Notificare cât și în denumirea ofertei (pachetului de produse) publicate în catalogul SEAP, ofertanții vor menționa numarul prezentului Anunț publicitar (ADV ...).
Criterii de atribuire
Oferta câștigătoare va fi stabilită conform criteriului de atribuire „prețul cel mai scăzut” în conformitate cu prevederile art. 187 alin. (3) lit. d) din Legea nr. 98/2016, privind achizitiile publice, care va fi aplicat la valoarea totală inclusă de ofertanți în Formularul de ofertă, respectiv valoarea totală a pachetului de produse publicat în SEAP.
Informații suplimentare
Oferta va fi elaborată pentru toată cantitatea si pentru toate produsele solicitate, conform Specificații anexate. Ofertantii au obligatia de a completa Fomularul de oferta si Anexa la Fomularul de oferta (Model atasat prezentului anunt publicitar) si de a oferta produsele respectând unitatea de masura (U.M) specificată în Specificațiile produselor, pentru fiecare produs în parte. Ofertele care nu respectă cerintele minime si obligatorii impuse prin prezentul anunț publicitar, nu vor fi luate în considerare. Nu se accepta oferte alternative. Dacă se constată ca două sau mai multe oferte se clasează pe primul loc, cu prețuri egale, se va solicita reofertare direct în SEAP, în termen de o zi lucrătoare de la solicitarea transmisă de autoritatea contractantă.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 39,350.20
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Timișoara, Timiș
- CPV
- 33140000-3 - Consumabile medicale
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546478
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Sănătate & Wellness în Timișoara
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.