Materiale stomatologice si dezinfectanti
Autoritate contractantă: SERVICIUL PUBLIC MANAGEMENT SPITALE ȘI CABINETE MEDICALE DIN MUNICIPIUL CRAIOVA
„Materiale stomatologice si dezinfectanti” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru Craiova, județul Dolj, de către SERVICIUL PUBLIC MANAGEMENT SPITALE ȘI CABINETE MEDICALE DIN MUNICIPIUL CRAIOVA. Bugetul estimat este Max: RON 29,080.48. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 14 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Obiectul achiziției este procurarea si livrarea de materiale stomatologice si dezinfectanti pentru dotarea cabinetelor stomatologice scolare din cadrul institutiei în conformitate cu specificațiile tehnice atașate (caiet de sarcini).
Condiții referitoare la contract
Pot depune oferte toți operatorii interesați indiferent daca dețin sau nu cont in SEAP. Ofertantul se obliga sa asigure furnizarea produselor în conformitate cu cerințele tehnice atașate. Oferta se va întocmi in lei, fără TVA. Plata produselor se va realiza in termen de maximum 30 de zile de la recepția produselor si înregistrarea facturii la sediul achizitorului. Informatii suplimentare pot fi obtinute prin urmatoarele cai de comunicare : - tel/fax: 0251533063; - e-mail: achizitii@spmed.ro; - sediul institutiei din Craiova, str. Targului, nr. 26 jud. Dolj.
Condiții de participare
Operatorii economici interesati pot depune oferta pentru un singur produs, pentru mai multe produse sau pentru toate produsele. Nu este obligatorie ofertarea tuturor produselor. Se va accepta depunerea unei oferte pană la data si ora limită de depunere a ofertelor. Ofertele transmise la o alta adresa de e-mail sau după data si ora limita nu vor fi luate in considerare. Valabilitate oferta 30 zile. Nu se acceptă produse cu specificații inferioare. Pretul final ofertat trebuie sa includa toate cheltuielile referitoare la furnizarea produselor pana la destinatia finala (transport, ambalaje etc). Transportul produselor va fi inclus în ofertă. Produsele defecte vor fi înlocuite pe cheltuiala furnizorului.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut in conditiile prevazute in caietul de sarcini. Prezentul anunt publicitar nu presupune obligativitatea achizitiei din partea autoritatii contractante. Achizitorul are deplina decizie in selectarea furnizorului, fara a fi obligat sa anunte si sa prezinte justificari celorlati ofertanti. Prezentei achizitii nu ii sunt aplicabile prevederile privind rezolvarea contestatiilor de catre CNSC. Oferta care va fi declarată câştigătoare conform criteriului de atribuire stabilit trebuie să îndeplinească toate cerintele din caietul de sarcini.
Informații suplimentare
Data si ora limita de primire oferte: 14.09.2026, ora 12. Depunerea ofertelor si documentelor solicitate se poate face prin urmatoarele cai de comunicare : - fax: 0251533063; - e-mail: achizitii@spmed.ro; - sediul institutiei din Craiova, str. Targului, nr. 26, jud. Dolj. Comunicarea privind finalizarea achiziției se va face doar către ofertantul câștigător. Achiziția se va finaliza prin SEAP dacă ofertantul desemnat câștigător are cont în SEAP.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 29,080.48
- Termen limită
- 14 septembrie 2026 (10 zile rămase)
- Locație
- Craiova, Dolj
- CPV
- 33141800-8 - Consumabile dentare
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546682
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
Sănătate & Wellness în Craiova
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.