MEDICAMENTE
Autoritate contractantă: Unitatea de Asistenta Medico Sociala Agigea
„MEDICAMENTE” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru Agigea, județul Constanța, de către Unitatea de Asistenta Medico Sociala Agigea. Bugetul estimat este Max: RON 19,982.88. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Se doreste achizitionarea medicamentelor descrise in fisierul atasat, impartite in lot/medicament, in cantitatile si cu valorile estimate individuale, exprimate in lei fara TVA.
Oferta poate fi depusa pentru unul sau orice combinatie de loturi (medicamente), cu conditia ofertarii intregii cantitati de medicamente din lotul /loturile pentru care se depune oferta. Valoarea estimata de 19.982,88 lei fara TVA reprezinta valoarea estimata cumulata a valorilor estimate pentru loturi individuale. Ofertele complete vor fi depuse individual pe fiecare lot in parte, in cazul depunerii ofertei pe 2 sau mai multe loturi. Precizam ca medicamentele ce fac obiectul prezentului anunt vor fi livrate intr-o singura transa, in termen de cel mult 3 zile lucratoare de la data comenzii in SEAP.
Ofertantii trebuie sa respecte in oferta proprie numerotarea loturilor din fisierul atasat.
Atentie! Ofertantii au obligatia furnizarii loturilor de medicamente pentru care oferta a fost declarata castigatoare, atat in ceea ce priveste cantitatea ofertata cat si pretul unitar/total ofertat. Ulterior declarararii ofertei castigatoare, nu se accepta modificarea cantitatii/pretului ofertei/lot de medicamente sub niciun motiv.
Condiții referitoare la contract
Pretul ofertei trebuie sa cuprinda atat pretul produselor cat si orice costuri legate de livrarea acestora la sediul autoritatii contractante. Termenul de valabilitate a medicamentelor livrate ramas de la data receptiei nu poate fi mai mic de 80% din termenul total de valabilitate dat de producator, sub sanctiunea respingerii medicamentelor in cauza la receptie. Termenul de livrare trebuie sa fie de maxim 3 zile lucratoare de la data primirii comenzii ferme a autoritatii contractante. Furnizorul poarta intreaga responsabilitate pentru transportul in conditii optime a produselor la adresa autoritatii contractante cu mijloace de transport adecvate, cat si de cantitatea si calitatea produselor livrate. Receptia medicamentelor se va efectua in prezenta unui reprezentant al firmei furnizoare pentru confirmarea receptiei marfii. Plata medicamentelor se va efectua cu OP in contul de trezorerie al furnizorului in termen de cel mult 30 de zile de la data receptiei fara obiectiuni a acestora la sediul autoritatii contractante.
Condiții de participare
Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa detina Autorizatie de eliberare a medicamentelor catre populatie in conformitate cu dispozitiile art.800 alin.(2) din Legea nr. 95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii, modificata si completata
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut/lot de medicamente
Informații suplimentare
Oferta completa cuprinde: Documente de calificare, respectiv documentul justificativ privind indeplinirea conditiei de participare de mai sus, in copie conform cu originalul; Propunerea tehnica cu evidentierea medicamentelor ofertate, cu respectarea cerintelor din prezentul anunt; mentiuni cu privire la termenul de livrare, cu respectarea cerintelor de mai sus; Oferta financiara cu evidentierea pretului in lei fara TVA pe unitatea de masura (comprimat/fiola/etc), precum si a pretului total aferent cantitatii total solicitate, a valorilor fara TVA si cu TVA a ofertei/lot. Toate valorile ofertei vor fi exprimate in RON cu cel mult 4 zecimale. Ofertantii au obligatia verificarii corelarii valorilor unitare cu cea totala din cadrul unui lot. In cazul in care ofertantul conditioneaza onorarea comenzii de o anumita valoare a acesteia, va mentiona acest lucru in oferta sa. Oferta completa va fi transmisa pe adresa de mail a autoritatii contractante uams_agigea@yahoo.com si va fi postata si in SEAP la solicitarea autoritatii contractante. Ulterior evaluarii ofertelor se va initia comanda pe pozitia de catalog a ofertantului/ofertantilor castigator(i).
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 19,982.88
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Agigea, Constanța
- CPV
- 33690000-3 - Diverse medicamente
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1192418
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.