Medicamente pentru truse de prim ajutor
Autoritate contractantă: COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.
„Medicamente pentru truse de prim ajutor” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru Sector 3, județul București, de către COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 3,173.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Medicamente pentru truse de prim ajutor.
Caracteristicile și cantitățile solicitate se regăsesc în documentul atașat la prezentul anunț de publicitate.
Informații suplimentare:
1. Se acceptă medicamente cu denumire comercială diferită de cea solicitată dacă substanța activă este aceeași;
2. Forma de prezentare poate fi diferită de cea solicitată ( număr de comprimate/cutie), cu condiția respectării cantităților solicitate;
3. Medicamentele vor avea obligatoriu un termen de garanție de cel puțin 12 luni de la data achiziționării;
4. Medicamentele trebuie să fie ambalate corespunzător;
5. Medicamentele să fie avizate de Ministerul Sănătății
Condiții referitoare la contract
Ȋn baza comunicării privind rezultatul achiziției directe și a comenzii transmise de către entitatea contractantă, furnizorul se obligă să furnizeze produsele în termen de 30 zile. Comanda va fi înregistrată și va intra în vigoare după semnarea și asumarea comenzii de către ofertantul câstigator. Comanda înregistrată va fi însoțită de nota de facturare. Livrarea produselor se va efectua pe cheltuiala furnizorului la sediul central al CNTEE Transelectrica SA București - Sucursala București, situat șos. Ștefan cel Mare, nr. 1A, sector 1, București. Recepția produselor se va efectua în baza avizului de însoțire a mărfii.
Plata facturii se va efectua prin virament bancar în termen de 30 de zile de la data înregistrării facturii la entitatea contractantă, după descărcarea acesteia din SPV. Factura electronică trebuie să conțină și informațiile din Nota anexată prezentului anunț de publicitate.
Neîndeplinirea la termen a obligațiilor asumate prin oferta prezentată de către Furnizor și respectiv neîndeplinirea obligațiilor de plată de către entitatea contractantă se vor penaliza cu dobânda legală penalizatoare prevăzută la art.3, alin.21, din OG nr.13/2011, privind dobânda legală remuneratorie și penalizatoare pentru obligații bănești, precum și pentru reglementarea unor măsuri financiar-fiscale în domeniul bancar, cu modificările și completările ulterioare.
Condiții de participare
Ofertanții vor prezenta formularul de ofertă atașat anunțului de publicitate care va conține toate informațiile menționate în formular. Se pot prezenta și orice alte informații considerate relevante de către ofertanți în evaluarea ofertelor. Ofertele financiare trebuie să se încadreze în valoarea estimată. Ofertele financiare care nu se încadrează în valoarea estimată vor fi declarate neconforme. Valabilitatea ofertelor: 60 de zile de la data limită de transmitere a ofertelor, respctiv până la data de 10.11.2026.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut.
Informații suplimentare
Ofertele vor fi transmise la adresa de email: manuela.paun@transelectrica.ro sau pe fax: 021/317.23.00 până la termenul limită de depunere a ofertelor. Informații suplimentare și clarificări se pot obține de la Serviciul Comercial, persoana de contact Manuela Paun, telefon 021/201.63.15, email: manuela.paun @transelectrica.ro, fax : 021/317.23.00. Eventualele clarificări vor fi postate la secțiunea "Publicitate Anunțuri" și vor purta denumirea de clarificări la anunțul ADV..... (se va menționa nr. prezentului anunț).
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 3,173.00
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Sector 3, București
- CPV
- 33610000-9 - Medicamente pentru tractul digestiv și metabolism
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546781
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.