MEDIU DE STOCARE HDD
Autoritate contractantă: Unitatea Militara 01714
„MEDIU DE STOCARE HDD” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru Pitești, județul Argeș, de către Unitatea Militara 01714. Bugetul estimat este Max: RON 3,719.01. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Mediu de stocare HDD - Bus Protocol - SATA III, capacitate 6TB, rata maxima de transfer - 180Mb/s, Cache - 256Mb, marime 3.5inch, conformitate cu standardele privind managementul calitatii pentru producator - ISO 9001 si ISO 14001 sau echivalent, garantie 2 ani, in caz de defectare in garantie, mediile de stocare se inlocuiesc fara returnarea celor defecte - 3 bucati.
Condiții referitoare la contract
Achiziţia se va realiza prin intermediul catalogului electronic SEAP. Ofertele se vor transmite pana la data de 11.09.2026, ora 10.00 la adresa de e-mail achizitii1714@gmail.com. Achizitia urmeaza a se realiza prin cumparare directa, dupa analizarea ofertelor primite, in conf.cu prevederile art.7, alin. (5) din Legea 98/19.05.2016 si Cap. III, Sectiunea I din H.G. 395/06.06.2016. Plata se va face prin OP, prin Trezorerie, in termen de 60 de zile de la data emiterii facturii. Ofertantii trebuie sa detina cont in Trezorerie.
Condiții de participare
Ofertele depuse după data şi ora limită vor fi considerate întârziate şi respinse. Ofertele se vor transmite la adresa de email: achizitii1714@gmail.com. Se solicita oferta financiara a furnizorilor pentru produsul solicitat (pretul in lei fara TVA), cu termen de livrare 30 zile de la data finalizarii in SEAP. Ofertantii trebuie sa detina cont in SICAP, deoarece achizitia urmeaza a se derula in SICAP, dupa adjudecarea ofertelor.
Criterii de atribuire
Oferta admisibilă cu preţul cel mai scăzut. Autoritatea contractantă are deplină decizie în selectarea ofertantului câştigător fără a fi obligat să prezinte justificări celorlalţi participanţi la acţiunea de achiziţie. Se va alege oferta care contine intocmai produsul solicitat si care raspunde in totalitate cerintelor specificate, avand pretul total cel mai scazut, prin achizitie directa. Ofertele care nu corespund cerintelor specificate se resping si nu vor fi evaluate financiar. Nu se accepta variante alternative. Daca ofertantul declarat castigator nu onoreaza comanda in termenul specificat , se va trece la urmatorul clasat.
Informații suplimentare
Livrarea comenzii se va face franco depozit beneficiar, fara costuri suplimentare, cu termen de livrare 30 de zile de la data finalizarii in SEAP, termen asumat si prin oferta. Alte informatii pot fi obtinute la adresa de mail.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 3,719.01
- Termen limită
- 11 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Pitești, Argeș
- CPV
- 30233132-5 - Unități de hard disk
- Categorie
- IT & Software
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546699
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.