Modernizarea instalaţiilor de 110 si 400(220) kV din staţia Focşani Vest - actualizare, completare şi finalizare (proiectare și execuție)
Autoritate contractantă: COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.
„Modernizarea instalaţiilor de 110 si 400(220) kV din staţia Focşani Vest - actualizare, completare şi finalizare (proiectare și execuție)” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Sector 3, județul București, de către COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 3,546,262.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 05 octombrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziția are ca scop atribuirea contractului sectorial de executare de lucrări ( proiectare si executie) pentru finalizarea retehnologizării stației 110 kV Focșani Vest, ca urmare a rezilierii contractului nr. C260 / 11.12.2017 dintre C.N.T.E.E. TRANSELECTRICA S.A. și ROMELECTRO S.A.
La baza executării lucrărilor de modernizare a instalațiilor din stația Focșani Vest (ȋn proporție de 91,8%) a stat Proiectul tehnic neutral și Caietul de sarcini elaborat de S.C. FALMA – ROM SRL, care se constituie Anexa 1 la Notă Tehnică (revizia 1) nr. 3235/20.02.2024 și care se modifică conform Notei Tehnice (revizia 1) nr. 3235/20.02.2024. Caietul de sarcini a fost elaborat de S.C. FALMA – ROM SRL si este structurat ȋn 14 volume, anexate la documentatia de atribuire.
Față de Proiectul tehnic neutral + Caietele de sarcini prin care se evidențiau cerințele pentru modernizarea instalațiilor ȋntregii stații Focșani Vest, prin execuția / prestarea / livrarea lucrărilor / serviciilor / echipamentelor și materialelor, se va avea ȋn vedere doar Restul rămas de executat / prestat / livrat completat așa cum este acesta evidențiat în Anexa nr.2 LISTA ESTIMATIVĂ DE LUCRĂRI, SERVICII și ECHIPAMENTE la Memoriu Tehnic Actualizare CS Focşani în care sunt evidenţiate modificările/actualizările necesare în documentaţia Caiet de Sarcini.
Se pun la dispoziția ofertantului, de asemenea, Proiectul tehnic de execuție și Detaliile de execuție elaborate ȋn cadrul contractului anterior, Conform documentaţiei tehnice, pusă la dispoziţie de entitatea contractantă coroborat cu Anexa nr.2- LISTA ESTIMATIVĂ DE LUCRĂRI, SERVICII și ECHIPAMENTE, obiectul achiziţiei constă în :
- execuţia de lucrări de construcţii – montaj pentru staţia 110kV şi comune staţiei Focşani Vest, conform tabel 3 din LISTA ESTIMATIVĂ DE LUCRĂRI, SERVICII și ECHIPAMENTE;
- prestarea de servicii, conform tabel 2 din LISTA ESTIMATIVĂ DE LUCRĂRI, SERVICII și,
- procurare şi livrare echipamente şi materiale, conform tabel 1 din LISTA ESTIMATIVĂ DE LUCRĂRI, SERVICII și ECHIPAMENTE.
In plus fata de proiectul tehnic initial, se vor executa lucrari de amenajare la cladirea corp comanda, astfel:
- in zona grupului sanitar S=6.35mp ( recompartimentare pentru separare WC cu perete rigips cu usa termopan inclusa, schimbare gresie si fainta existenta, inlocuire obiecte si instalatii sanitare)
- realizarea unui spatiu utilitar in camera de comanda ( doi pereti termopan 2.5m x 3m cu usa inclusa, chiuveta, accesorii bucatarie ),
- reparații platformă pietonală de acces din beton S=40m x 1.5m (îndepărtarea zonelor degradate, repararea suportului, realizarea hidroizolației și aplicarea unei solutii de finisaj antiderapant pentru exterior).
Durata contractului este de maxim 6 (sase) luni, de la data înscrisă în ordinul de începere a contractului sectorial de lucrări, dar nu mai târziu de 31.12.2026, cu respectarea cerinţelor solicitate în caietul de sarcini.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor : 20 zile.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Entitatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informaţiilor suplimentare, astfel: în a 22-a zi calendaristică și în a 11-a zi calendaristică înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit, conform art. 29 alin (3) din HG 394/2016, entitatea contractantă urmând să nu dea curs solicitărilor de clarificări adresate după termenul-limită stabilit mai sus sau solicitate prin altă modalitate de comunicare decât cea stabilită prin anunțul de participare.
Notă: la calculul termenului de solicitare/răspuns clarificări exprimat în zile, data limită de depunere a ofertelor nu se ia în considerare.
Condiții referitoare la contract
Ofertantul trebuie să constituie GP în cuantum de 15.000,00 lei.
Aceasta se poate constitui în condiţiile legii în oricare din formele precizate la art. 164 alin.(2) şi alin.(4) din Legea nr. 99/2016 şi reprezintă maxim 1% din valoarea estimată. Instrumentul de garantare trebuie să prevadă că plata GP se va executa necondiționat, respectiv la prima cerere a beneficiarului, pe baza declarației acestuia cu privire la culpa persoanei garantate.
În cazul viramentului bancar, plata se va realiza în contul S.T.T. Bacău RO05 RNCB 0026 0308 9979 0001 deschis la B.C.R. Bacău, cod fiscal 48047580.
GP se va posta scanată în SEAP, semnată cu semnătură electronică extinsă, până la data și ora limită de depunere a ofertelor (art. 42 alin. (4) din H.G. nr. 394/2016). GP se restituie sau reţine, după caz, conform art.43 din H.G. nr. 394/2016. Cursul la care se va realiza echivalenţa în altă monedă este cel de la data publicării anunţului de participare în SEAP, stabilit de B.N.R.
Perioada de valabilitate a GP este cel puţin egală cu perioada de valabilitate a ofertei: 6 luni de la data limită a depunerii ofertei. Ofertele care la data deschiderii nu sunt însoţite de dovada constituirii GP vor fi respinse. Prevederile din H.G. nr. 394/2016, art. 43 alin. (3) se aplica în mod corespunzator.
Informaţiile complete privind GP, se regăsesc în Anexa la Fişa de date denumită: ANEXA INSTRUCŢIUNI PENTRU OFERTANŢI.
Cuantumul garanției de bună execuție reprezintă 10% din prețul contractului (fără TVA) și se poate constitui prin oricare din modalităţile prevăzute de art. 164 alin. (4) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare.
Garanţia de bună execuţie se constituie în termen de 5 zile lucrătoare de la data semnării contractului de către ambele părţi. Acest termen poate fi prelungit la solicitarea justificată a contractantului, fără a depăşi 15 zile de la data semnării contractului de către ambele părţi.
Condiții de participare
Motive excludere privind situația operatorului economic:
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.a) din Legea nr. 99/2016.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum cazier judiciar, cazier fiscal, certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.a) din Legea nr. 99/2016 şi în prevederile art.XI alin.(3) din Legea nr. 283/2024 privind modificarea şi completarea unor acte normative, pentru stabilirea salariilor minime adecvate şi respectarea art. XI alin.(5) a aceleiaşi legi.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum cazier judiciar, cazier fiscal, certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Odată cu depunerea ofertei ofertanţii individuali/ofertanţii asociaţi/terţii susţinători/subcontractanţii vor depune Formularul 26_Declaraţie pe propria răspundere cu privire la neîncadrarea în prevederile art.XI alin.(3) din Legea nr. 283/2024 privind modificarea şi completarea unor acte normative, pentru stabilirea salariilor minime adecvate şi respectarea art. XI alin.(5) a aceleiaşi legi, pus la dispoziție de entitatea contractantă în Secţiunea ”Formulare”. Formularul se va prezenta odată cu DUAE.
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.a) din Legea nr. 99/2016.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum cazier judiciar, cazier fiscal, certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.d) din Legea nr. 99/2016.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum cazier judiciar, cazier fiscal, certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 73-75 şi art. 180 alin.(1) lit.e) din Legea nr. 99/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul entității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt:
1. Ștefăniță MUNTEANU - Președinte Directorat,
2. Cătălin - Constantin NADOLU - Membru Directorat,
3. Vasile – Cosmin NICULA - Membru Directorat,
4. Florin - Cristian TĂTARU - Membru Directorat,
5. Dan George ABABEI - p. Director S.T.T. Expert în informatică,
6. Petru Marius DANCIU - Director Adjunct S.T.T.,
7. Cristian CHIRIAC - Director Tehnic S.T.T.,
8. Luminiţa POPOVICI - Contabil Şef S.T.T.,
9. Cristinel LUNGU - Consilier Juridic,
10. Cristinel ŞERBAN - Şef Serviciu,
11. Cosmin Gabriel CRĂESCU - Inginer principal specialist,
12. Delia Adina CIUHAT - p.Şef S.B.F.C. Economist principal specialist,
13. Claudia NACU - Economist principal specialist,
14. Irina MECHECI - Economist principal,
15. Carmen MAZĂRE - Şef Serviciu,
16. Violeta Elena CIOBÎCĂ – Responsabil proiect,
17. Petrică BARTIC – Şef C.E. Bacău,
18. Răzvan SEREA - Inginer principal
19. Alexandru MARTINAȘ - Inginer principal specialist PRAM/SCADA,
20. Codrin GHERLĂ – Responsabil de proiect
21. IulianADJUDEANU - Expert reţele electrice,
22. Codrin – Andrei GAVRILUŢ – Inginer
23. Florin Mihăiță VÎLCU - Şef Staţie
24. Daniel Ionuţ CĂRUCERU - Inginer principal specialist
25. Mihai - Cătălin MUNTEANU - Inginer principal
26. Gina - Larisa COJOCARU - Şef Serviciu,
27. Elena Lidia AMARIEI - Inginer principal specialist,
28. Lăcrămioara URICARU – Inginer principal specialist,
29. Maria COMORAŞU - Inginer principal,
30. Laura Elena REBEGEA - Referent de specialitate principal.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016.
La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Entitatea Contractantă are obligația completării formularului de integritate conform art. 5 din Legea nr. 184/2016 privind instituirea unui mecanism de prevenire a conflictului de interese în procedura de atribuire a contractelor de achiziție sectorială.
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.f) din Legea nr. 99/2016.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.g) din Legea nr. 99/2016.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016.
La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative.
Notă: Entitatea contractantă își rezervă dreptul de a verifica încadrarea ofertanților la art. 180 alin.(1) lit. g) din Legea 99/2016, accesând în acest sens https://e-licitatie.ro:8881/pub/ack-docs.
Activitățile economice sunt suspendate
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.b) din Legea nr. 99/2016.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum cazier judiciar, cazier fiscal, certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Faliment
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.b) din Legea nr. 99/2016.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum cazier judiciar, cazier fiscal, certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Insolvență
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.b) din Legea nr. 99/2016.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum cazier judiciar, cazier fiscal, certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Active administrate de lichidator
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situaţiile prevăzute la art. 180 alin.(1) lit.b) din Legea nr. 99/2016.
Mod de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. La solicitarea entitatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire să prezinte documente justificative, precum cazier judiciar, cazier fiscal, certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării.
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Ofertanţii (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească...
Informații suplimentare
1. Operatorii economici (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, terţ susţinător) nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere prevăzute la art. 177 şi 178 din Legea nr. 99/2016, actualizată.
Modalitatea de îndeplinire:
Se va completa DUAE de către operatorii economici participanţi la procedura de atribuire, cu informaţii aferente situaţiei lor, în conformitate cu art. 202 alin. (1) din Legea 99/2016. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, la solicitarea entității contractante doar de către ofertantulul clasat pe primul loc în clasamentul întocmit la finalizarea evaluării ofertelor sunt:
- certificate constatatoare din care să reiasă lipsa datoriilor restante, cu privire la plata impozitelor, taxelor şi a contribuțiilor la bugetul general consolidat (buget local, buget de stat, etc.) valabile la momentul prezentării;
Operatorul economic prezintă pentru sediul principal certificatele constatatoare din care să reiasă neîncadrarea în prevederile art. 178 alin. (1) din Legea 99/2016, iar pentru sediile secundare/ punctele de lucru, o declaraţie pe propria răspundere privind îndeplinirea obligaţiilor de plată a impozitelor, taxelor şi contribuţiilor la bugetul general consolidat datorate;
- cazierul judiciar al operatorului economic și al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia, așa cum rezultă din certificatul constatator emis de ONRC / actul constitutiv - se va depune cazierul pentru toate persoanele care figurează la nivelul formularului drept persoane fizice şi/sau juridice împuternicite;
- după caz, documente prin care se demonstrează faptul că operatorul economic poate beneficia de derogările prevăzute la art. 179 alin. (2), art. 180 alin. (2), art. 184 din Legea 99/2016 privind achizițiile publice;
- documentul "Furnizare informaţii privind beneficiarii reali", emis de ONRC de pe lângă Tribunalul competent teritorial în conformitate cu prevederile Legii nr. 129/2019;
- alte documente edificatoare, după caz.
Pentru persoanele juridice străine, în conformitate cu art.181 alin.(1) din Legea 99/2016, va fi acceptat ca fiind suficient şi relevant pentru demonstrarea faptului că ofertanții nu se încadrează în una dintre situaţiile prevăzute la art. 177, 178 şi 180, orice document considerat edificator, în ţara de origine sau în ţara în care ofertantul este stabilit, cum ar fi: certificate, caziere judiciare sau alte documente echivalente emise de autorităţi competente din ţara respectivă.
Odată cu DUAE se va prezenta acordul de asociere, acordul de subcontractare și angajamentul terţului susţinător (după caz).
Documentele vor fi postate în SEAP cu semnătură electronică extinsă. Valabilitatea acestora se va raporta la “momentul prezentării acestora” întrucât documentele vor fi prezentate numai de către ofertantul clasat pe primul loc după aplicarea criteriului de atribuire, conform art.205 alin. (2) din Legea nr. 99/2016 privind achiziţiile sectoriale.
Notă: Entitatea contractantă își rezervă dreptul de a verifica încadrarea ofertanților la art. 180 alin.(1) lit. g) din Legea 99/2016, accesând în acest sens https://e-licitatie.ro:8881/pub/ack-docs.
2. Cerințele tehnice definite la nivelul anunțului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifică de fabricație/prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea ”sau echivalent”.
3. În sensul art.II din Ordonanţa nr. 3 din 25 august 2021 pentru modificarea şi completarea unor acte normative în domeniul achiziţiilor publice, care modifică şi completează Legea nr.99/2016:
- alin.(1) sintagma „subcontractant” are următoarea definiţie:
„subcontractant/subantreprenor - orice operator economic care nu este parte a unui contract de achiziţie sectorială şi care execută anumite părţi ori elemente ale lucrărilor/serviciilor, răspunzând în faţa contractantului de organizarea şi derularea tuturor etapelor necesare în acest scop. Punerea la dispoziţie a unui utilaj sau furnizarea de materiale/bunuri în cadrul unui Contract de achiziţie sectorială nu este considerată subcontractare în sensul prezentei legi”,
-alin.(2) entitatea contractantă solicită ofertantului să precizeze în Acordul de subcontractare (Formular nr. 5) ”categoriile de servicii/lucrări din contract pe care intenţionează să le subcontracteze, precum şi procentul sau valoarea aferentă activităţilor indicate în ofertă ca fiind realizate de către subcontractanţi”.
4. Pentru instrucţiuni suplimentare necesare ofertanţilor vă rugăm să accesaţi ANEXA INSTRUCŢIUNI PENTRU OFERTANŢI la prezentul anunţ.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 3,546,262.00
- Termen limită
- 05 octombrie 2026 (34 zile rămase)
- Locație
- Sector 3, București
- CPV
- 45232221-7 - Stație electrică de transformare
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- CN1095973
- Tip procedură
- Licitatie deschisa
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.