Modul softstart 30 Kw - 4 buc
Autoritate contractantă: SPEEH HIDROELECTRICA SA
„Modul softstart 30 Kw - 4 buc” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Sector 1, județul București, de către SPEEH HIDROELECTRICA SA. Bugetul estimat este Max: RON 12,896.91. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Modul softstart 30 Kw - 4 buc
Condiții referitoare la contract
Locul livrarii: Depozitul UHE Targu Jiu, Str.Ciocarlau, nr.2A, Targu Jiu, judet Gorj.
Termen de livrare: maxim 90 zile de la primirea comenzii semnate din partea achizitorului.
Plata: prin virament cu OP, in termen de 30 zile de la receptie.
În cazul în care Furnizorul nu-şi îndeplinește obligaţiile asumate , Achizitorul are dreptul de a calcula, sub formă de penalităţi, o cotă procentuală de 0,05% pe zi de întârziere calculată la valoarea obligației neîndeplinite până la îndeplinirea efectivă a obligațiilor, dar nu mai mult decât această valoare
Condiții de participare
Valabilitatea ofertei: 90 de zile. Oferta semnata si stampilata, va fi transmisa pana la data de 04.09.2026, ora 11:00 prin fax la nr. 0253 218 670 sau pe e-mail: bogdan.poenaru@hidroelectrica.ro.
Oferta financiara va cuprinde tarifele de pret unitar/total, pretul ofertei va fi prezentat in lei fara TVA. Transport inclus in pret. De asemenea, se vor atasa la oferta: Fisa tehnica/de descriere/prezentare a produselor. Se va mentiona garantia produselor - minim 24 luni de la livrare. Se vor completa formularele atasate in anuntul publicitar.
Formularele in format editabil (Word) se vor transmite la solicitare pe email.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut selectat dintre ofertele ce intrunesc toate conditiile enuntate in prezentul anunt.
Informații suplimentare
Fiind o prospectare de piata achizitorul are deplina libertate de a selecta oferta castigatoare fara a fi obligat sa anunte acest lucru celorlalti participanti la procedura. In acest caz nu sunt aplicabile prevederile privind rezolvarea contestatiilor de catre CNSC, achizitia directa nefiind o procedura propriu-zisa. Informatii - Birou Achizitii, tel. 0253 207 219/ 0762 675 522.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 12,896.91
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (2 zile rămase)
- Locație
- Sector 1, București
- CPV
- 31121110-4 - Convertizoare
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546389
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.