Ofertă pentru Servicii publicitate - Lotul 2 – Presă scrisă – săptămânal”
Autoritate contractantă: JUDETUL SALAJ
„Ofertă pentru Servicii publicitate - Lotul 2 – Presă scrisă – săptămânal”” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru județul Sălaj, de către JUDETUL SALAJ. Bugetul estimat este Max: RON 20,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Servicii publicitate Lotul 2 – Presă scrisă - săptămânal in conformitate cu documentatia de atribuire atasata. Valoarea totală estimată este de 20.000 lei fără TVA. Anuntul publicitar si formularele se regasesc si postate pe site-ul Consiliului Judetean Salaj www.cjsj.ro la sectiunea: Informatii publice-Achizitii publice-Achizitii directe
Condiții referitoare la contract
Se va încheia contract de servicii , conform draftului de contract atașat prezentului.Contractul se va derula de la data semnării până la 31.12.2026, cu posibilitatea de prelungire prin act adițional.Plata facturilor se efectuează în termen de maximum 30 de zile de la înregistrarea acestora la registratura Consiliului Județean Sălaj. Facturile vor fi însoțite de documentele justificative privind prestarea serviciilor și după verificarea și acceptarea acestora de către Autoritatea Contractantă.
Condiții de participare
Ofertele de preţ vor fi transmise până la data de 04.09.2026 ora 10.00, în plic închis la Registratura Consiliului Județean Sălaj cu mențiunea „Ofertă pentru Servicii publicitate - Lotul 2 – Presă scrisă – săptămânal”.
Op ec care depun oferta de preţ pt această achiziţie trebuie să depună :1. Decl neîncadrarea prev art. 59-60 din Lg 98/2016 (Form. 12 D). 2.Op. ec. ce depun oferta trebuie sa dovedească o formă de înregistrare în condiţiile legii din ţara de rezidenţă, să reiasă că op. este legal constituit.Cert constatator trebuie să ateste că obiectul contr are corespondent în codul CAEN principal sau secundar al ofert și să certifice faptul că ofertantul aparține categoriei profesionale impuse de îndeplinirea contr, respectiv are activitate corespunzătoare obiec achiziției publice, cu resp celor ment in doc atrib. 3.Se va prezenta Declarația pe propria răspundere – Anexa nr. 1, .4. Propunerea financiară se va face în lei evidenţiindu-se distinct taxa pe valoare adăugată (TVA). Ofertantul trebuie să prezinte formularul de ofertă (Formular 10 B) care este elementul principal al propunerii financiare. Oferta are caracter ferm şi obligatoriu din punct de vedere al conţinutului pe toată perioada de valabilitate. 5.Declaratia ofertantului Form.15
Criterii de atribuire
Autoritatea Contractantă va evalua oferta depusă de operatorii economici și va transmite, operatorului economic clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire ”prețul cel mai scăzut” o adresă prin care o să solicite încărcarea în catalogul electronic din SEAP a ofertei prezentate în vederea inițierii achiziției cu acesta, distinct pentru fiecare lot.
Informații suplimentare
Orice solicitare de clarificări va fi transmisă Autorității Contractante la adresa de e-mail radu.maier@cjsj.ro / Registratura instituției noastre Consiliul Județean Sălaj din localitatea Zalău, Piața 1 Decembrie 1918, nr.11, cu mențiunea „În atenția Serviciului Achiziții Publice, Parteneriat Public-Privat și Urmărirea Contractelor”, iar Autoritatea Contractantă va posta răspunsurile la solicitările de clarificări, precum şi decizia de atribuire/anulare a achiziţiei prin publicare pe site-ul Consiliului Județean Sălaj, respectiv www.cjsj.ro, la secțiunea aferentă achiziției directe având ca obiect Servicii publicitate - Lotul 2 – Presă scrisă – săptămânal
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 20,000.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (4 zile rămase)
- Locație
- Sălaj
- CPV
- 79341000-6 - Servicii de publicitate
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1545998
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.