P00065 DR Bucuresti – Achizitie extinctoare tip SM50 si P50
Autoritate contractantă: R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN
„P00065 DR Bucuresti – Achizitie extinctoare tip SM50 si P50” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru Sector 1, județul București, de către R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN. Bugetul estimat este Max: RON 16,200.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 03 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achizitie extinctoare tip SM50 si P50. Achizitia produselor se va face in conditiile respectarii Caietului de Sarcini.
Condiții referitoare la contract
Factura se va emite conf.art.2 din Legea 139/2022 si se va transmite in format electronic,pe RO e-Factura, cu urmat. date:RA ROMATSA DR Bucuresti;Nr.Reg.Com: J1991001012402;CUI:RO1589932;Adresa:Ion Ionescu de la Brad nr.10,CP 013813,Sect1,Bucuresti;IBAN:RO36INGB0001008185948910 deschis la ING BANK ROMANIA.Termen plata:maxim 60 zile de la data la care factura, completata OBLIGATORIU conform OUG 138/2024 este disponibila in RO e-Factura; Mod plata: vir. bancar; Moneda:leu. Plata se face in baza facturii si a Procesului Verbal de receptie.
Condiții de participare
Ofertantii trebuie sa respecte legislatia privind furnizarea acestor tipuri de produse. Vor prezenta documentele solicitate in Caietul de Sarcini anexat.
Criterii de atribuire
„Pretul cel mai scazut” in conditiile respectarii integrale a cerintelor Caietului de Sarcini anexat.
Informații suplimentare
Ofertantii vor elabora oferta in baza Caietului de Sarcini. Oferta financiara, oferta tehnica si documentele solicitate in Caietul de Sarcini vor fi scanate si transmise pana la data de 03.09.2026, ora 12.00 in format PDF, pe e-mail pe adresele alina.ghita@romatsa.ro și dana.diaconu@romatsa.ro. Oferta financiara va fi exprimata in lei, fara TVA. Perioada de valabilitate a ofertei: 60 zile de la data limita de depunere a ofertelor. Finalizarea achizitiei se va face in SEAP, prin intermediul catalogului electronic. Pana la data de 03.09.2026, ora 12.00, ofertantii vor publica in catalogul electronic, la codul CPV 35111300-8, valoarea propunerii financiare, cu denumirea “Extinctoare tip SM50 si P50”. Nepublicarea in SEAP a informatiilor mentionate poate atrage respingerea ofertei. Informatii suplimentare se pot obtine la adresele de email: alina.ghita@romatsa.ro si dana.diaconu@romatsa.ro. Autoritatea contractanta va transmite comunicari pe e-mail privind rezultatul achizitiei. Persoane de contact: Alina Ghita, telefon 0212083478; Dana Diaconu, telefon 0212083540. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari privind prezenta achizitie. Solicitarile de clarificari se vor face prin email la adresele: catalina.pintilie@romatsa.ro alina.ghita@romatsa.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 16,200.00
- Termen limită
- 03 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Sector 1, București
- CPV
- 35111300-8 - Extinctoare
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546019
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.