Pomi de Craciun - achizitie pe loturi
Autoritate contractantă: ECO URBIS CRAIOVA SRL
„Pomi de Craciun - achizitie pe loturi” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Craiova, județul Dolj, de către ECO URBIS CRAIOVA SRL. Bugetul estimat este Max: RON 250,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 02 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
LOT 1. Pom de Craciun – cu balot ambalat Molid (Pigea pungens glauca) – 400 buc
Descriere:
Inaltime minim 175 cm. – maxim 195 cm. ( înălțime calculată între vărf și suprafața solului - balotul de pământ);
Pom de craciun cu tulpina dreapta si bine garnisita; Cu radacina în balot de pământ min.40 litri (balot din iută biodegradabilă);
Balot proportional cu inaltimea pomului de craciun;
Formă conică, regulată cu aspect ornamental, de culoare verde și alb-albăstrui;
Garantie 3 luni
Livrare: 12-16 octombrie 2026
LOT 2: Pomi de Craciun taiati Brad (Abies Nordmanniana) – 150 buc
Descriere:
Inaltime minim 590 cm. – maxim 650 cm. ( înălțime calculată între vărf și suprafața solului);
Pom de craciun taiat cu tulpina dreapta si bine garnisita;
Formă conică, regulată cu aspect ornamental, de culoare verde;
Taiat proaspat
Livrare: 27-30 octombrie 2026
Achizitie in baza referatului de necesitate nr.31077/24.08.2026
Condiții referitoare la contract
Achizitia se va realiza prin intermediul catalogului pus la dispozitie de SEAP. Livrarea se face, fara costuri suplimentare, in perioadele convenite, conform cantitatilor prevazute in contract, in locatia indicata de achizitor, la Serele din incinta Parcului N. Romanescu. Plata se face in termen de 30 de zile de la inregistrarea facturii emise de catre furnizor, prin O.P. in contul acestuia. Furnizorul emite factura numai dupa livrarea si receptionarea produselor. La livrare produsele vor fi insotite, in mod obligatoriu de: factura fiscala, aviz de insotire marfa, declaratie de conformitate\ calitate, certificat de garantie pentru o perioada minima de 3 luni de la livrare - LOT 1. Se va incheia un contract cu clauze specifice intre parti conform draft atasat. Se va emite comanda ferma in baza contractului.
Condiții de participare
Oferta tehnica si oferta financiara. In oferta tehnica se vor preciza denumirea populara si cea stiintifica, precum si caracteristicile pomilor de craciun la livrare. Se va preciza perioada certa de livrare, se va transmite draftul contractului semnat si stampilat. Oferta tehnica va fi insotita de fotografii reale ale produselor ofertate. Toate documentele emise de ofertanti vor fi semnate si stampilate. Oferta financiara va fi exprimata in lei/ Buc. fara TVA cu transport inclus pe raza municipiului Craiova. Oferta se transmite, semnata electronic, sau semnata olograf, stampilata si apoi scanata, pe adresa de mail: achizitii@ecourbiscraiova.ro sau se poate depune in original la sediul achizitorului, Craiova, Str. Brestei nr.129A, Serv. Achizitii Publice, in termenul limita de primire stabilit in prezentul anunt. Ofertele trimise/depuse la o alta adresa sau dupa expirarea termenului stabilit in anunt nu vor fi luate in considerare.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut raportat la indeplinirea tuturor cerintelor stabilite, pe fiecare lot in parte. Se poate depune oferta pe unul sau ambele loturi. AC va solicita ofertantului declarat castigator sa publice/ sa accepte oferta in catalogul SEAP in termen de max. 1 zi sub sanctiunea respingerii ofertei acestuia. In situatia in care nu se respecta intervalul de livrare se vor percepe penalitati de 0,1 %/ zi intarziere din valoarea cu TVA a cantitatilor neonorate.In cazul in care ofertantul nu poate onora cantitatile contractate, autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a cere daune interese in cuantum de 100% din contravaloarea cantitatilor neonorate.
Informații suplimentare
Autoritatea contractanta va initia cumpararea directa in SEAP (numai dupa evaluarea tehnica si financiara a ofertelor complete primite) cu operatorul/i economic/i care respecta toate cerintele si conditiile prevazute de prezentul anunt si care ofera pretul cel mai scazut pentru produsele ce fac obiectul achizitiei. In cazul in care operatorul economic ales nu accepta, in termenul legal, conditiile achizitiei initiate, autoritatea contractanta se va adresa operatorului economic clasat pe urmatorul loc, in ordinea crescatoare a pretului. La finalizarea achizitiei prin intermediul catalogului electronic se va intocmi un contract de furnizare si se va emite comanda ferma. Nota: Valoarea notata de AC este una estimativa.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 250,000.00
- Termen limită
- 02 septembrie 2026 (2 zile rămase)
- Locație
- Craiova, Dolj
- CPV
- 39298910-9 - Pom de Crăciun
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546026
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Renovări & Construcții în Craiova
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.