PRESTAREA SERVICIILOR DE SPĂLĂTORIE, CĂLCARE ŞI CURĂŢĂTORIE DIVERSE ARTICOLE TEXTILE - UM 01606 I - CRAIOVA
Autoritate contractantă: Ministerul Apararii Nationale, prin Unitatea Militara 01606
„PRESTAREA SERVICIILOR DE SPĂLĂTORIE, CĂLCARE ŞI CURĂŢĂTORIE DIVERSE ARTICOLE TEXTILE - UM 01606 I - CRAIOVA” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Administrație & Servicii Publice, pentru Sibiu, județul Sibiu, de către Ministerul Apararii Nationale, prin Unitatea Militara 01606. Bugetul estimat este Max: RON 9,296.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Se vor respecta precizarile incluse in Caietul de sarcini atasat.
Condiții referitoare la contract
Autoritatea contractanta intentioneaza sa incheie un contract de prestari servicii penttru o perioada de 54 zile. Contractul va avea valabilitate in perioada 07.09.2026 - 30.10.2026 (7 saptamani).
Condiții de participare
Oferta se va întocmi obligatoriu conform formularelor de oferta, cu respectarea întocmai a modelelor prezentate în documentul anexat. Oferta se va întocmi conform cerințelor caietului de sarcini si specificatiilor tehnice. Toate cerinţele definite în cadrul prezentei specificaţii tehnice sunt minimale si obligatorii. Ofertele care nu respectă în totalitate cerinţele evidenţiate în Caietul de sarcini nu vor fi luate în considerare şi vor fi declarate neconforme. Nu se accepta oferte partiale. Ofertantul se obliga să mențina ofertă valabilă pentru o durată de cel puțin 60 de zile, respectiv până la data de 02.11.2026.
Criterii de atribuire
Adjudecarea se va face in favoarea ofertantului care prezinta PREŢUL CEL MAI SCĂZUT PENTRU ÎNTREGUL PACHET DE SERVICII ( CEARCEAF PAT + CEARCEAF PLIC + FAŢĂ DE PERNĂ + FAŢĂ DE MASĂ ROTUNDĂ) , cu respectarea tuturor cerintelor din prezentul anunt. Ofertantul trebuie sa oferteze toate reperele (articolelele) din cadrul pachetului, cu respectarea cantitatilor solicitate. Ofertele care nu contin toate reperele (articolele) si nu respecta cantitațile mentionate, vor fi declarate NECONFORME. In cazul in care exista oferte financiare cu pret egal, autoritatea contractanta va solicita prin e mail o noua oferta de la operatorii economici aflati la egalitate in vederea imbunatatirii ofertelor. Oferta se va intocmi in lei fara TVA. De asemenea în preţul unitar se vor include toate taxele, transportul, ambalajul.
Informații suplimentare
Detalii tehnice / Detalii contract furnizare - telefon 0269233930 - interior 104. In cazul alocarii insuficiente de fonduri sau a nealocării acestora, autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de revizuire sau anulare a achizitiei. Ofertele se vor transmite in format electronic pe adresa de email : achizitii.01606@mapn.ro, pana la data limita specificata in anunt, respectiv 04.09.2026 ora 11.30. Oferta va trebui sǎ conţinǎ toate datele de contact ale ofertantului: Nume ofertant, adresa, date de identificare. Operatorul economic interesat va depune oferta pe e-mail la adresa achizitii.01606@mapn.ro sau pe fax la nr. 0269233842. ACHIZITIILE ULTERIOARE, EFECTUATE IN BAZA CONTRACTULUI SEMNAT, SE VOR FACE SAPTAMANAL (in baza Proceselor verbale de predare-primire),CU UTILIZAREA CATALOGULUI ELECTRONIC SEAP/SICAP. Pentru informaţii suplimentare puteţi suna la telefon 0269233930 - interior 151 , Biroul Achizitii , in intervalul orar 08.00 - 15.00. Ofertantul declarat Castigator va primi o comunicare pe adresa de e-mail. În ofertă vor fi cuprinse toate operaţiunile conexe necesare prestării serviciilor de mai sus inclusiv cheltuielile de manipulare, transport manual şi auto. TTimp de restituire: maxim 5 zile lucratoare pentru articolele textile preluate de la sediul Unitatii Militare 01606 “I” Craiova, cu sediul în localitatea Craiova, B-dul. Nicolae Romanescu nr. 221 A, jud.Dolj.
Prestatorul se obliga sa emita saptamanal Factura fiscală pentru serviciile prestate, însoțită după caz, de proces verbal de predare primire.
La solicitarea ofertantilor interesati, autoriatatea contractanta poate pune la dispozitie formularul de oferta in format editabil (pe e-mail).
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 9,296.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (2 zile rămase)
- Locație
- Sibiu, Sibiu
- CPV
- 98312000-3 - Servicii de curățare a materialelor textile
- Categorie
- Administrație & Servicii Publice
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546329
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
Administrație & Servicii Publice în Sibiu
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.