BizzLink
Se încarcă...

Prestari servicii exploatare forestiera , masa lemnoasa din proprietatea comunei Prundu Biragului .

Autoritate contractantă: COMUNA PRUNDU BIRGALUI

„Prestari servicii exploatare forestiera , masa lemnoasa din proprietatea comunei Prundu Biragului .” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Grădinărit & Spații Verzi, pentru Prundu Bârgăului, județul Bistrița-Năsăud, de către COMUNA PRUNDU BIRGALUI. Bugetul estimat este Max: RON 33,735.75. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Servicii exploatare forestiera din : PARTIDA 1136 Capraru 5 UP nr. III Dornisoara , volum 217.65 MC pret 155 LEI/MC fara TVA ; Exploatarea masei lemnoase se realizeaza cu respectarea reglementarilor privitoare la regimul silvic , precum si a regulilor specifice impuse de legislatia in vigoare pe baza de atestat de exploatare . Este interzisa lansarea in parchete la expirarea termenului de exploatare prevazut in autorizatie de arbori marcati si netaiati de lemn de lucru , ori de foc , raspindit de-a lungul vailor sau drumurilor pe care a fost transportat lemnul .La terminarea procesuli de exploatare a masei lemnoase , titularul autorizatiei de exploatare este obligat sa execute nivelarea cailor de acces utilizate la colectarea lemnului .

Condiții referitoare la contract

Conform conditiilor contractuale asumate de ofertant

Condiții de participare

Sa detina Certificat de atestare / reatestare pentru activitati de exploatare forestiera valabil la data depunerii ofertei

Criterii de atribuire

Pretul cel mai scazut ,Atribuirea contractului se va face prin intermediul catalogului SEAP , in termen de 10 zile lucratoare de la primirea comunicarii de catre ofertantul cistigator .Nepublicarea in SEAP a ofertei in termenul comunicat de autoritatea contractanta , atrage respingerea ofertei depuse , iar daca refuza achizitia in SEAP , oferta va fi respinsa

Informații suplimentare

Pretul se oferteaza in lei/mc lemn exploatat .Documentele se pot ridica de la sediul Comunei Prundu Birgaului , nr. 512 , compartiment silvic.Oferta va fi depusa in plic inchis cu mentiunea "Servicii exploatare forestiera masa lemnoasa din proprietatea comunei Prundu Birgaului .Ofertele se depun la registratura primariei .,Informatii suplimentare la telefon 0744 298617 sau e-mail:primaria@prundubargaului.ro

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 33,735.75
Termen limită
07 septembrie 2026 (3 zile rămase)
Locație
Prundu Bârgăului, Bistrița-Năsăud
CPV
77211100-3 - Servicii de exploatare forestieră
Categorie
Grădinărit & Spații Verzi
Publicată pe
04 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1093562
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 04 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.