PRODUSE ALIMENTARE (ARDEI GRAS, CASTRAVETI, DOVLECEI, ROSII)
Autoritate contractantă: Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"
„PRODUSE ALIMENTARE (ARDEI GRAS, CASTRAVETI, DOVLECEI, ROSII)” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Grădinărit & Spații Verzi, pentru Sector 1, județul București, de către Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila". Bugetul estimat este Max: RON 39,762.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
PRODUSE ALIMENTARE,
respectiv:
a) ARDEI GRAS –2.000 KG., pret unitar estimat fara TVA - 6,93 lei
b) CASTRAVETI – 2.000 KG. pret unitar estimat fara TVA - 2,70 lei
c) DOVLECEI – 2.000 KG, pret unitar estimat fara TVA - 2,88 lei
d) ROSII - 2.600 KG., pret unitar estimat fara TVA - 5,67 lei
OFERTELE VOR FI TRANSMISE PANA LA DATA SI ORA LIMITA PRECIZATA IN PREZENTUL ANUNT PUBLICITAR, PE ADRESA DE MAIL A AUTORITATII CONTRACTANTE - achizitiiaparaturamedicala@scumc.ro
OFERTELE TRANSMISE DUPA DATA SI ORA PRECIZATE IN PREZENTUL ANUNT NU VOR MAI FI LUATE IN CALCUL.
OFERTELE TRANSMISE PE ALT MAIL DECAT CEL PRECIZAT MAI SUS (achizitiiaparaturamedicala@scumc.ro) NU VOR FI LUATE IN CALCUL
Condiții referitoare la contract
CONTRACT FERM VALA BIL PANA LA DATA DE 31.12.2026.
PLATA SE FACE CU ORDIN DE PLATA PE CARE ACHIZITORUL IL VA EMITE IN TERMEN DE 30 DE ZILE DE LA DATA EFECTUARII RECEPTIEI FINALE . FURNIZORUL VA AVEA CONT DESCHIS IN TREZORERIE POTRIVIT O.G. 146/2002 OFERTELE TRANSMISE PE ALT MAIL DECAT CEL PRECIZAT (achizitiiaparaturamedicala@scumc.ro) NU VOR FI LUATE IN CALCUL
Condiții de participare
OPERATORII ECONOMICI INTERESATI VOR DEPUNE OFERTA COMPUSA DIN:
1. PROPUNERE TEHNICA
2. PROPUNERE FINANCIARA
Ofertantul va prezenta în propunerea tehnica o situatie tabelara unde va detalia/comenta, punct cu punct solicitarile autoritatii contractante din specificatia tehnica anexata.
In partea stanga a tabelului se vor regasi cerintele autoritatii contractante din specificatia tehnica, iar in partea dreapta a tabelului ofertantul va descrie in mod clar, punct cu punct fiecare cerinta.
Propunerile tehnice in care nu se regasesc TOATE cerintele autoritatii contractante din specificatia tehnica anexata nu vor fi luate in calcul. Ofertanții vor întocmi propunerea tehnică într-o manieră organizată, astfel încât aceasta să asigure posibilitatea verificării în mod facil a corespondenței cu specificațiile tehnice. Totodata nu vor fi luate in calcul propunerile financiare care depasesc valoarea estimata de catre autoritatea contractanta
IN CADRUL PROPUNERII TEHNICE, OFERTANTII VOR DESCRIE PRODUSUL OFERTAT TINAND CONT DE TOATE CERINTELE AUTORITATII CONTRACTANTE.
VOR FI ANEXATE TOATE DOCUMENTELE PRIN CARE SA SE DEMONSTREZE INDEPLINIREA CERINTELOR AUTORITATII CONTRACTANTE DIN SPECIFICATIA TEHNICA ANEXATA. (EX.CALITATE, TRANSPORT...)
TERMEN DE LIVRARE: COMENZILE SE TRANSMIT SAPTAMANAL, TERMENUL DE LIVRARE FIIND DE MAXIM 7 ZILE, CONFORM DATELOR DE LIVRARE STIPULATE IN CADRUL COMENZILOR FERME SCRISE SI TRANSMISE
TRANSPORTUL PRODUSELOR OFERTATE PANA LA SEDIUL AUTORITATII CONTRACTANTE, VA FI INCLUS IN PRET.
OFERTELE VOR FI DEPUSE PANA LA DATA SI ORA LIMITA PE MAIL: achizitiiaparaturamedicala@scumc.ro
OFERTELE TRANSMISE DUPA DATA SI ORA PRECIZATE IN PREZENTUL ANUNT NU VOR MAI FI LUATE IN CALCUL.
OFERTELE TRANSMISE PE ALT MAIL DECAT CEL PRECIZAT (achizitiiaparaturamedicala@scumc.ro) NU VOR FI LUATE IN CALCUL
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut, in conditiile respectarii specificatiilor tehnice ale autoritatii contractante atasate la prezentul anunt de publicitate. OFERTELE TRANSMISE PE ALT MAIL DECAT CEL PRECIZAT MAI SUS (achizitiiaparaturamedicala@scumc.ro) NU VOR FI LUATE IN CALCUL
Informații suplimentare
Autoritatea contractanta are deplina decizie in selectarea ofertantului castigator fara a fi obligata sa sa prezinte justificari celorlalti ofertanti participanti la procedura de achizitie. Unitatea isi rezerva dreptul de a anunta prin email / fax doar ofertantul declarant castigator OFERTELE DEPUSE DUPA DATA SI ORA LIMITA SPECIFICATA IN ANUNT, NU VOR FI LUATE IN CONSIDERARE. OFERTELE TRANSMISE PE ALT MAIL DECAT CEL PRECIZAT (achizitiiaparaturamedicala@scumc.ro) NU VOR FI LUATE IN CALCUL
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 39,762.00
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Sector 1, București
- CPV
- 03221230-7 - Ardei
- Categorie
- Grădinărit & Spații Verzi
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546592
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.