BizzLink
Se încarcă...

Program de formare profesională ,, Curs de instruire teoretică și practică în domeniul acusticii”

Autoritate contractantă: Directia Generala de Politie Locala si Control a Municipiului Bucuresti

„Program de formare profesională ,, Curs de instruire teoretică și practică în domeniul acusticii”” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Educație & Training, pentru București, județul București, de către Directia Generala de Politie Locala si Control a Municipiului Bucuresti. Bugetul estimat este Max: RON 1,890.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

se va completa Formular nr. 3
Propunerea tehnică va fi elaborată astfel încât aceasta să respecte în totalitate cerințele prevăzute în specificațiile tehnice și va fi întocmită astfel încât să asigure posibilitatea verificării corespondenței cu prevederile acestora. Cerințele impuse prin specificațiile tehnice vor fi considerate minime și obligatorii. În cazul în care oferta nu respectă toate cerințele prevăzute în specificațiile tehnice, va fi respinsă ca neconformă de către comisia de evaluare a ofertelor.

Propunerea financiară: se va completa Formularul nr. 4 și Anexa nr.4.1.
Pretul va fi exprimat in lei (fara TVA), cu maxim 2 zecimale.
Preţurile vor include toate cheltuielile privind transportul, taxele, impozitele, contribuțiile legale de orice natură în legatură cu obiectul contractului şi trebuie să acopere toate costurile descrise în specificațiile tehnice.
Ofertanții vor prezenta următoarele documente:
• Informații generale – Formular nr. 1;
• Declarație privind evitarea conflictului de interese, conform art. 59 și art. 60 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare – Formular nr. 2;
• Declarație privind respectarea reglementărilor obligatorii în domeniul mediului, social, al relațiilor de muncă, precum și privind respectarea legislației în domeniul securității și sănătății în muncă – Formular nr. 5;
• Declarație privind conformitatea propunerii tehnice cu specificațiile tehnice– Formular nr. 6;
• Certificat emis de ONRC, din care să rezulte că operatorul economic este autorizat, în conformitate cu prevederile Legii nr. 265/2022, pentru prestarea serviciilor care fac obiectul achiziției.

Condiții referitoare la contract

Factura va fi emisă prin sistemul național privind factura electronică RO e-Factura, potrivit art.II din Legea nr.139/2022, iar plățile în favoarea prestatorului se vor efectua în termen de maxim 30 de zile de la înregistrarea facturii la sediul beneficiarului. Plata serviciilor se va face prin virament bancar din bugetul alocat instituției, prin trezorerie.

Condiții de participare

Ofertele se vor transmite până în data de 07.09.2026 ora 12:00, prin e-mail achizitii.investitii@plmb.ro sau la sediul Direcției Generale de Poliție Locală și Control a Municipiului București – Bulevardul Libertății nr.18, Bl.104, sector 5, București.

Criterii de atribuire

Criteriul de atribuire: prețul cel mai scăzut
Departajarea ofertelor
În situația în care se constată ca ofertele clasate pe primul loc au prețuri egale, autoritatea contractantă va solicita noi oferte de preț.

Informații suplimentare

Operatorii economici pot solicita clarificări prin e-mail achizitii.investitii@plmb. până inclusiv în data de 03.09.2026, ora 16:00, iar autoritatea contractantă va răspunde prin răspuns consolidat în data de 04.09.2026, răspuns consolidat ce va fi postat pe site-ul www.plmb.ro, secțiunea informații de interes public/achiziții publice.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 1,890.00
Termen limită
07 septembrie 2026 (6 zile rămase)
Locație
București, București
CPV
80530000-8 - Servicii de formare profesională
Categorie
Educație & Training
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546176
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

Educație & Training în București

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.