REEVALUAREA SI REATESTAREA ATEX PENTRU ST. DE EPURARE BRASOV SI FELDIOARA
Autoritate contractantă: R1096128 Compania APA Brasov
„REEVALUAREA SI REATESTAREA ATEX PENTRU ST. DE EPURARE BRASOV SI FELDIOARA” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru Brașov, județul Brașov, de către R1096128 Compania APA Brasov. Bugetul estimat este Max: RON 46,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Reevaluare si reatestarea ATEX a instalatiilor care functioneaza in atmosfere cu potential exploziv in cadrul Statiilor Brasov si Feldioara, conform HG 1058/2006 ; HG 245/2016 ; Directiva 2014.34, Directiva 94/9/EC, Directiva 1999/92/EC, Normativul NEX 01-06 elaborat de GANEX - INSEMEX.
Condiții referitoare la contract
Termenul de plată este 30 de zile calendaristice de la primirea facturii.
Termenul de executie este de maxim 90 zile.
Condiții de participare
Se va depune certificat constatator emis de ONRC.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut. Achizitia se va face prin intermediul catalog electronic SEAP,ofertantul declarat castigator avand obligatia publicarii in SEAP a informatiilor referitoare la oferta depusa. Oferta castigatorului se va depune in SEAP in max.3 zile lucratoare de la comunicare.
Informații suplimentare
Ofertele vor fi transmise pe adresa de e-mail: ioana.zota@apabrasov.ro pana la data de 10.09.2026, ora 23.30. Ofertele primite dupa termenul limita de depunere a ofertelor sau transmise la o alta adesa decat cea indicata nu vor fi evaluate.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 46,000.00
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Brașov, Brașov
- CPV
- 71356100-9 - Servicii de control tehnic
- Categorie
- Design & Arhitectură
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546494
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Design & Arhitectură în Brașov
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.