BizzLink
Se încarcă...

Reparatie capitala inlocuire lift Interne

Autoritate contractantă: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA RESITA

„Reparatie capitala inlocuire lift Interne” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Reșița, județul Caraș-Severin, de către SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA RESITA. Bugetul estimat este Max: RON 198,750.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Lifturi - inlocuire lift Interne (stationar 1 str.Făgărasului nr.18 (5 etaje+demisol) inclusiv lucrarile, echipamentele si serviciile necesare punerii in functiune si autorizarea acestora
- inlocuire cabina, pereti cabina
-usi automate cabina
-refacere instalatie electrica forta si comanda
-kit limitator viteza, intinzator cablu, cablu limitator viteza , etc.
soluția tehnică propusă pentru înlocuirea/modernizarea lifturilor;
caracteristicile tehnice ale echipamentelor ofertate;
durata estimată de execuție/furnizare și montaj;
perioada de garanție;
condițiile privind mentenanța și service-ul ulterior;
disponibilitatea pieselor de schimb;
eventualele lucrări de amenajare/adaptare necesare;
condițiile și documentația necesară pentru verificările și autorizarea ISCIR;
valoarea estimată, defalcată, dacă este posibil, pe echipamente, demontarea instalațiilor existente, montaj, lucrări conexe, autorizare și alte servicii;
orice alte observații sau recomandări tehnice privind soluția optimă.

Condiții referitoare la contract

Oferta va fi însoțită de:
oferta financiară;
oferta tehnică;
certificat constatator emis de ONRC sau document echivalent;
declarație privind îndeplinirea condițiilor de participare;
documente privind experiența similară;
fișa tehnică/documentația tehnică a liftului ofertat;
declarații/certificate de conformitate și documentele prevăzute de legislația aplicabilă;
declarație privind termenul de garanție;
declarație privind termenul de livrare și montaj;
Termenul de furnizare, montare și punere în funcțiune va fi de maximum [45] zile calendaristice de la data transmiterii/comunicării comenzii sau semnării contractului, după caz
Ofertantul va preciza perioada de garanție acordată pentru echipamentul furnizat, lucrările de montaj și lucrările conexe.
Perioada minimă de garanție solicitată este de 12 luni de la data punerii în funcțiune/recepției.

Condiții de participare

Operatorii economici interesați trebuie să îndeplinească următoarele condiții:
Să fie persoane juridice/operatori economici legal constituiți și să aibă dreptul de a desfășura activitățile care fac obiectul achiziției.
Să nu se afle în situații de excludere prevăzute de legislația aplicabilă achizițiilor publice.
Să dețină capacitatea tehnică și profesională necesară pentru realizarea obiectului achiziției.
Să demonstreze experiență în furnizarea, montarea, înlocuirea sau modernizarea unor instalații de transport pe verticală/lifturi.
Să dispună de personal calificat și autorizat, după caz, pentru activitățile care fac obiectul contractului.
Să respecte cerințele legale și tehnice aplicabile instalațiilor de transport pe verticală și cerințele ISCIR aplicabile.
Să respecte toate cerințele privind securitatea și sănătatea în muncă, prevenirea și stingerea incendiilor și protecția mediului.
Echipamentul ofertat trebuie să fie nou, neutilizat și să respecte cerințele tehnice și de siguranță aplicabile.
Operatorul economic va asigura toate documentele, certificatele, declarațiile și documentațiile tehnice necesare pentru livrarea, montarea și punerea în funcțiune a liftului.

Criterii de atribuire

Prețul cel mai scăzut, cu condiția respectării integrale a cerințelor tehnice și administrative prevăzute în documentația achiziției.

Informații suplimentare

Operatorii economici interesați pot solicita vizitarea amplasamentului pentru evaluarea condițiilor existente și întocmirea corespunzătoare a ofertei. Vizita se va realiza pe baza unei programări prealabile la datele de contact ale autorității contractante.
Ofertele se vor transmite adresa/e-mail : compartimentachizitii@gmail.com
Oferta financiară va avea o perioadă de valabilitate de minimum 60 zile de la termenul-limită de depunere.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 198,750.00
Termen limită
10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
Locație
Reșița, Caraș-Severin
CPV
45313100-5 - Lucrări de instalare de ascensoare
Categorie
Renovări & Construcții
Publicată pe
04 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546669
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Lucrari
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 04 septembrie 2026

Renovări & Construcții în Reșița

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.