BizzLink
Se încarcă...

Reparație/întreținere periodică acoperiș Bisericuța familiei Eminescu

Autoritate contractantă: MEMORIALUL IPOTESTI-CENTRUL NATIONAL DE STUDII ,,MIHAI EMINESCU"

„Reparație/întreținere periodică acoperiș Bisericuța familiei Eminescu” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Ipotești, județul Botoșani, de către MEMORIALUL IPOTESTI-CENTRUL NATIONAL DE STUDII ,,MIHAI EMINESCU". Bugetul estimat este Max: RON 16,529.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 22 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

I. Prin prezenta, Memorialul Ipoteşti – Centrul Naţional de Studii Mihai Eminescu, invită operatorii economici să depună oferte pentru achiziţia directă a contractului de lucrări privind „Reparație/întreținere periodică acoperiș Bisericuța familiei Eminescu” în incinta instituţiei, cod CPV 45261920-9.
II. Lucrările solicitate:
1. Curățarea manuală a învelitorii
2. Reparații curente punctuale
3. Tratament hidrofob tradițional cu ulei de in
III. Modalitatea de atribuire a contractului de achiziţie publică: Achiziţie directă.
IV. Durata contractului: 30 zile de la data atribuirii contractului.

Condiții referitoare la contract

Propunerea tehnico-financiară din care să rezulte îndeplinirea cerinţelor din caietul de sarcini și să furnizeze toate informațiile soliciate cu privire la preț precum și alte condiții financiare și comerciale legate de obiectul contractului de achiziție publică. Termenul maxim de execuție a lucrării este de 30 zile de la semnarea contractului. Se va prezenta grafic de lucrări.

Condiții de participare

V. Oferta Dumneavoastră va fi însoţită de următoarele documente:
1. Certificat constatator eliberat de Oficiul Naţional al Registrului Comerţului (valabil la data depunerii ofertei) din care să reiasă existenţa în domeniul de activitate al operatorului economic – copie conform cu originalul sau alte documente echivalente;
OFERTANTUL SE VA PREZENTA ÎN MOD OBLIGATORIU, ÎNAINTE DE DEPUNEREA OFERTEI, PENTRU VIZUALIZAREA OBIECTIVULUI, ÎNCHEIND UN PROCES VERBAL DE VIZUALIZARE ȘI CONSTATARE CU REPREZENTANTUL BENEFICIARULUI. ACEST PROCES VERBAL FACE PARTE INTEGRANTĂ DIN DOCUMENTAŢIA DE CALIFICARE. CONDITII DE PARTICIPARE
Motive de excludere:
Declarație privind neîncadrarea în prevederile art.60 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice.
Completare Formular nr.4
Declarație privind neîncadrarea în prevederile art.164 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice. Completare Formular nr.2
Declarație privind neîncadrarea în prevederile art.165 coroborat cu art 166 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice. Completare Formular nr.5
Declarație privind neîncadrarea în prevederile art.167 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice. Completare Formular nr.3
Modele de formulare: https://www.licitatie-publica.ro/blog/formulare-achizitii-publice
2. Cerință de calificare eliminatorie: Operatorul economic (firma) care execută lucrarea are obligația de a avea în cadrul echipei de coordonare și execuție cel puțin un Specialist / Expert atestat de Ministerul Culturii în domeniul „Restaurare monumente istorice – specializarea structuri din lemn / arhitectură tradițională”. Copia certificatului de atestare emis de Ministerul Culturii pentru specialistul propus va fi atașată obligatoriu la oferta tehnică și va face parte din contract. Toate fazele determinante ale lucrării vor fi supervizate direct de acesta.

Criterii de atribuire

X. Criteriul care va fi utilizat pentru atribuirea contractului de lucrări: preţul cel mai scăzut, aplicabil doar ofertelor considerate admisibile. Ofertantul declarat câştigător, înainte de semnarea contractului, va posta în mod obligatoriu, în termen de 48 de ore, oferta sa pe www.e-licitatie.ro. Oferta va fi opisată, semnată şi ştampilată pe fiecare pagină.

Informații suplimentare

VI. Limba de redactare a ofertei: română.
VII. Perioada de valabilitate a ofertelor: 60 zile.
VIII. Preţul ofertei este ferm în lei, fără TVA. Valoarea estimată și aprobată a contractului este de 16529 lei fără TVA.
IX. Data, ora limită şi locul pentru depunerea ofertelor: ofertele se vor depune în plic închis la secretariatul Memorialului Ipoteşti – Centrul Naţional de Studii Mihai Eminescu sau format PDF pe adresa de e-mail m.ipotesti@gmail.com , până cel târziu 22 septembrie 2026, ora 10:00. Ofertele depuse după acest termen vor fi respinse.
Condiții de plată : Plata se va face în lei, pe bază de facturi, cu ordin de plată, după prestarea și recepția lucrărilor, în conformitate cu propunerea financiară. Ofertantul declarat câștigător va trebui să aibă obligatoriu cont în Trezorerie.
Pentru informaţii suplimentare ne puteţi contacta la tel. 0371020346 sau e-mail m.ipotesti@gmail.com. PERSOANĂ DE CONTACT: Daniel Tupiluș.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 16,529.00
Termen limită
22 septembrie 2026 (19 zile rămase)
Locație
Ipotești, Botoșani
CPV
45261920-9 - Lucrări de întreținere de acoperișuri
Categorie
Renovări & Construcții
Publicată pe
03 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546588
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Lucrari
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 03 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.